Blog

Hudební masakry – David Rajt

Žijeme v zajetí šílenců, říká se. Já si myslím, že žijeme v zajetí šíleností. A debutový singl Davida Rajta je toho skvělým důkazem.
AddThis

Jedna taková šílenost je generace Youtube interpretů. Ta na jednu stranu nabízí snadnou cestu ke zviditelnění, a kdo to umí, tak opravdu prorazí. Na druhou stranu jde o totální hnojník desítek a desítek pseudozpěváků, ve kterých se nikdo nevyzná a kteří, to je taky nutné podotknout, s největší pravděpodobností zmizí z hudebního světa rychleji, než zavřete prohlížeč. Teď vážně, slyšeli jste někdy jméno David Rajt? Já ne, ale možná jsem prostě už starý muž, který se neorientuje v hudbě pro teenagery. Říkám si to z toho důvodu, že tadyhle klučina vypadá, že jede. Objevuje se na módních přehlídkách, v klubech, postuje na Facebook fotky z podniku Cafe-Cafe, což je samo o sobě víc než výmluvné. Pojďme se podívat na jeho nový singl Párty a flámy, který za necelé dva týdny posbíral přes deset tisíc zhlédnutí, což vůbec není špatný výsledek.

Vydávat letní song 5. září není zrovna vhodná doba, ale to je produkční chyba, kterou by mělo smysl se zabývat v případě, kdyby byly Párty a flámy dobrý letní hit. Což nejsou. Tohle je ultimátní brak, který se nepovedl, a není to jen moje domněnka, která může být zkreslena faktem, že uznávám místo Pata Crycheera Led Zeppelin. Potvrzuje to výrazně negativní hodnocení klipu i komentáře, což je věc, kterou by nadšení teenageři převrátili. Jenže oni nadšení nejsou.

David Rajt nezpívá, jeho hlas mu digitálně zmutovali tak, že by mohl dabovat Tetris. Tady ve studiu někomu opravdu hodně ujela ruka. Je lepší nechat toho kluka blbě zpívat, aby to bylo věrohodné, než to vyřešit způsobem, který se nedá poslouchat tuplem. Text nemá smysl komentovat, já byl v patnácti taky hrdý na to, že mi někde nalili a nemusel jsem v deset domů. Horší je technická stránka, Davidovi nevychází slabiky i celá slova, docela by mě zajímalo, co si říkal člověk, který se staral o postprodukci.

Nejhorší je, že skutečně existuje bizarní polosvět, jakási továrna na iluze, která z těchto lidí vytváří celebrity. Nemyslím si, že by se komukoliv z vás singl Párty a flámy líbil, ale řekněte sami – není název článku „Známé osobnosti křtili (jauvajs! pozn. autora) novou píseň zpěváka Rajta Párty a flámy“ výmluvný sám o sobě?

Žijeme v zajetí šílenců.  

AddThis
2 comments
JanElgrothTalvinen
JanElgrothTalvinen

Prej "zpěvák Rajt"... Já bych řek, že spíš wrong, než rajt... :D

LenkaChylik
LenkaChylik

Že dabovat Tetris! Jo, to je přesný.

Podobné články: Blog

Google+