Blog

Hudební masakry – DJ Diskolet

Přímo navážeme na minulý díl s Mr. Vee. Ten měl sice ilustrovat, jak je na tom česká diskotéka v roce 2014, ale bez DJ Diskoleta by nebyl obrázek úplný.
AddThis

Tenhle chlapík se motá po severomoravských diskoškách, kde pouští písničky, dělá karaoke party a tak podobně. Diskotéka Kamikaze, asi aby nalákala víc lidí, před jeho akcí napsala: „DJ Diskolet je také velmi známý na Ostravsku.“ Já vám nevim. Ostraváci, znáte ho někdo? Pro čtenáře Hudebních masakrů je ale nezbytné připomenout jeho spolupráci s MC Duro. Pamatujete si? Ti vyhráli před třemi lety Zlatého Davida v kategorii Nejhorší skupina. Opět se tak potvrdilo, že masakrózní vrány sedají k sobě. Ale abych nezdržoval, pojďme k věci. DJ Diskolet nedávno vydal klip, se kterým se chystá vyrazit do světa. Nebo alespoň na videodiskotéku v Opavě. 

Nikdy mě nepřestane překvapovat, s čím chtějí někteří u veřejnosti bodovat. Konkurence je obrovská, jsme malý trh a navíc – snadno (a levně) přístupné technologie ještě nezaručí dostatečně kvalitní videoklip. Přesto svádí k využití a pak to dopadá tak, že má kdejaký agrodýdžej svůj Youtube kanál plný braku.

    Hudbu asi nemá smysl komentovat, nicméně text si pozornost zaslouží. Takovou kopu klišé a prostoduchosti vyplaví oceán českého internetu jen jednou za dlouhou dobu. Přitom se tam vlastně moc nezpívá, akorát pár rýmů lhář / snář, máš hlavu ve hvězdách, a to je vše.

   Ale co rozhodně stojí za pozornost, tak to je videoklip. Jeho příběh, lépe řečeno. Pojďme si to zopakovat. Ráno jsou spolu v kostele, u oltáře, asi se mají vzít. Ona si to rozmyslí, on běží za ní, ona odmítne naskočit do jeho sporťáku a rozčileně odchází, on mávne rukou a odjede. Pak jdou spolu za ruce v parku a padne i nějaká ta hubička, asi má jít o příběhový flashback, ale jsou oblečení stejně, jako byli ráno v kostele. Přichází večer, on za pultem pouští písničky a nějaká holka si k němu dává kabelku. Dýdžej Šatna, zdá se. Pak mu dá pusu na tvář, což uvidí ona, která jako na potvoru zrovna přijde na dýzu. Pohádají se, ona rozčíleně odejde (podruhé během jednoho dne), a když jí on ráno po šichtě volá, tak ona už spí u jiného muže. Uznávám, pro Diskoleta to musel být opravdu hodně náročný den. Na druhou stranu, když přijde na svatbu v kostele oblečený v disko tričku s límečkem, to by naštvalo asi každou.

    Teď vážně, ten klip je zoufalý slepenec, který kvůli zbytečným obrazům nabírá na komičnosti. Prozrazuje touhu něco natočit, ale neochotu pracovat na materiálu déle a s profesionály. Oni si ani nepohlídali takovou důležitou věc, jako je jméno interpretky. Na Youtube to má být Anette, v klipu je napsáno Karol (a protože kvůli šetření materiálu a času opakují záběry, tak nám oba představí dvakrát). Taková věc je předem odsouzena ke zmizení v propadlišti dějin.

AddThis
7 comments
Stepanek Vandak
Stepanek Vandak

zdá se mi to nebo je tam záběr asi jak scratchuje bez zapnutého vinyl modu? :D

iveta88
iveta88

Za a) je to totální tragédie a za b) že se nestydí takhle prznit písničky


Co je to za muzikanty, když si sami nic nesloží a musí vykrádat jiné interprety? :(

blacksuncz
blacksuncz

tvl dyt to je cover od Roxette (fading like flower)

IvanOsmera
IvanOsmera

Zdá se mi to nebo tu hudbu vykradli od Roxette - Fading Like a Flower?

DannyDjzavikZavadil
DannyDjzavikZavadil

V roce 2014 pustit tohle ven to chce nehorazny koule protoze ja bych se ostudou propadnul :D 

JakubHanslik
JakubHanslik

Z celého videoklipu a textu jsem se dozvěděl leda tak, že neměli jsme to vzdát :D Bože toto je opravdu síla :D 

marek23275
marek23275

Ty vole....S tímhle chce vyrazit do světa??? Hahaha...

Podobné články: Blog

Google+