Blog

Hudební masakry – Eki

Svět je plný mamů a klamů, říká se. Ten hudební dvojnásob, stačilo by vzít jehlu do ruky a praskat jednu bublinu za druhou. Českým šoubyznysem nyní levituje jedna taková bublina, která je přímo ukázková.
AddThis

Seznamte se, přichází Eki. Mladá zpěvačka, vlastním jménem Ekaterina Sluková, to zkouší už nějaký ten pátek, první klip vydala před třemi lety a management tehdy tak šlapal do plnejch, že jen pro ten singl nechal připravit webovky. Je to však její novinka Telephone, od které se odpíchneme, neboť teprve s ní se uzavřel pomyslný kruh, který doteď vzbuzoval spíš otázky. Přiznám se bez mučení, slyšel jsem už hodně ptákovin, ale tohle jsem po minutě musel vypnout, nějaký čas sedět v klidu, poslouchat kapky deště, jak bubnují do oken… a teprve pak to dojel do konce. Pojďme na to.

 

 

Někteří budou namítat, že v masakrech jsou horší věci a takovou muziku pouští Evropa 2 od rána do večera. Inu, to nezpochybňuji. Problém je, že celý ten klip totálně zabíjí princip singlů a místo, aby zpěvaččině kariéře zařadil vyšší rychlost, přiváže jí ocelovou kouli k noze. Zaprvé, Eki fakt není Katy Perry, aby mohla dělat do kamery cukrbliky, koulela očima a pořád u toho vypadala dobře. Má to být videoklip, ne rozcvička před pantomimou. Zadruhé, Ečin zpěv je tady prohnán tolika filtry, rozkouskován do tolika poloh, že se štěpí na atomy a jeho poslech fyzicky bolí. Má to být zpěvačka, ne robotka Emilka. Zatřetí, a to je především chyba managementu, udělat z dvouminutového singlu šestiminutový klip o ničem je sebevražda. Telephone je slátanina, která nedává smysl a nastavuje kaši skrze takové záběry, že interpretka třeba půl minuty odpojuje zásuvku. Záměr je jasný, má to být jakože horor ze sanatoria, ale nemůžu se zbavit dojmu, že pan režisér tak trochu ventiluje za peníze zpěvačky své vlastní ambice. Tady musí přijít produkce a říct jasně: „Stop, vy máte divákovi prodat Eki, a ne si z toho dělat vlastní krátký (a hloupý) film.“

Výsledkem je ani ryba (koukatelný krátký film) ani rak (koukatelný klip), a peníze tak zahučely do kanálu. O tom, že šestiminutovou slátaninu nenasadí jediná hudební televize, netřeba mluvit. Zajímavá je ale ještě jedna věc. Opakuje se situace, kterou čtenáři masakrů znají velmi dobře. Neznámá zpěvačka nabízející nezajímavou hudbu, jak ji dostat do médií? Tušíte správně, natočíme klip s céčkovými celebritami, on už se toho chopí alespoň bulvár. A tak vzniklo video k písni Say Godbye.

 

 

A máme tady adepta na nejstupidnější příběh ever! Syn Lucie Bílé pošle zpěvačce na mobil zprávu pro jinou dívku (taková situace ze života, pokud jste už odpoledne jak dělo), zpěvačka si dá dvě a dvě dohromady, čapne společné úspory a jde je celé prošustrovat do luxusního hotelu, kde kouká na kreslené seriály a cucá šáňo. Nebudu vás okrádat o zbytek děje, jen si to schválně pusťte, ale tady opět selhala produkce a management. Interpretka má z klipu vyjít jako vítěz, jako někdo, na jehož koncert chcete okamžitě jít. Eki je tady za domácí puťku, která doma koukala na bednu a teď si chce splnit sen, tak se na bednu kouká v luxusním hotelu. Uáááá!!! Kdo že je její manažer? Eva Decastelo? No, tak to hodně vysvětluje. Hudební průmysl může zůstat klidný, z téhle manažerky, soudě podle práce pro Eki, žádná štika v rybníce nebude.

AddThis
5 comments
MiraRuzic
MiraRuzic

Děcka z bohatejch rodin občas dělaj i větší skopičiny, ale tohle se NEDÁ poslouchat, NEDÁ se na to koukat, NEDÁvá to smysl a NEDAli si moc práce ani s jednim klipem. Nevim teda, proč by to pod Masakry nepatřilo, vždyť je to srovnatelný s MADS.

MirekMarekTomko
MirekMarekTomko

Ve světě je absolutně běžným zvykem podporovat singl vytvořením speciálních stránek na "těch internetech". Vážený autore, říká se tomu marketing - google by mohl pomoct.


Klip? Na české poměry zdařilý. Opět, ve světě je absolutně běžnou praxí, že klip má i 30 min. Argument, Eki není Lady Gaga, je zcela zcestný, a to z prostého důvodu. Svět je například i Slovensko, kde se extended version videoklipu objevují často.


Hodnotit vzhled zpěvačky a její grimasy je absolutně neprofesionální, obzvlášť v případě, kdy se, vážený autore, snažíš vymanit z nálepky bulvár (soudě dle výroku v článku).


Smát se samozřejmě může kdokoliv a čemukoliv. Nicméně vybízet k posměchu u někoho, kdo rozhodně nepatří pod hlavičku Hudební masakry, se zdá býti trapným kalkulem.


Pokud mám hodnotit kvalitu článku, tak bych ho též zařadil do složky "MASAKR" ! sticklerus
sticklerus

Eki je dobra co proti ji mate pff -_-


Podobné články: Blog

Google+