Blog

Hudební masakry – Eva Máziková

Vánoční hity, to je kapitola sama pro sebe. Nutno přiznat, že letošní rok byl v tomto ohledu na masakry skoupý, umělci se drželi zkrátka, a já tak musel dlouho předlouho čekat na pořádnou vánoční nálož. Ale dočkal jsem se.
AddThis

Eva Máziková už se v masakrech objevila se svým bizarním letním hitem, který byl něčím mezi radostnou diskoškou a milostným duetem s o dvě generace mladším chlapcem. Letní i vánoční hity jsou sázka na jistotu a u Mázikové tak můžeme sledovat jistou kalkulaci v tom, co kdy konkrétně chce vydat a pro koho. Smůla je, že po obsahové stránce je to taková bída s nouzí, že Dlouhá noc Heleny Vondráčkové je proti tomu hudba pro náročné posluchače. Inu, posuďte sami.

Tady je všechno, co má šablonovitý a kýčovitý vánoční hit mít. Umělý sníh, rolničky, děti, chybí snad jen zvonkohra na rozjezd. Text taky klasika, pohoda, klid, svátky, všichni se těší, radují. Máziková a její tým upozorňovali dopředu, že zpěvačka se vydá s aktuálním repertoárem dravější energičtější cestou. Omyl, tohle je cesta plytkého diska, které se tu hrálo vždycky.

Naprosto otřesný je videoklip kvůli zvoleným kulisám. Blbých vánočních hitů vzniklo za poslední roky nespočet, ale ani jeden nemá klip z obchodního centra. Nechci, aby články v masakrech přerostly v nějaké ploché moralizování, ale natočit vánoční píseň v obchoďáku u stánků prodávajících hrnečky s pejsky, to je definitivně konečná stanice, níž už klesnout nejde. To jsme zkrátka my a naše představy o Vánocích, hurá do šopingu, a aby nám to ve frontě rychleji uteklo, pustí nám k tomu novou pecku Evy Mázikové.

AddThis
4 comments
JanRichter
JanRichter

Paní se evidentně cítí velmi mladá.

Podobné články: Blog

Google+