Blog

Hudební masakry – Fatální kombinace

Michal David je pro spoustu lidí symbolem popíkového kýče. Revivaly zase fenomén našeho regionu a Šlágr TV mediální platformou hudebního bahna. Jak to vypadá, když se tyto tři věci spojí?
AddThis

Revivaly jako takové samozřejmě existují i v jiných zemích, ale jen u nás se přetavily do podoby promazaného stroje na peníze. Stačí se podívat, kolik falešných Michalů Davidů nebo Kabátů u nás existuje, jak často vystupují a na jakých (resp. jak placených) akcích. Šlágr TV je zase kanál Karla Peterky, člověka, který v posledních letech projevil výrazný obchodní talent. Že obchoduje s produkty kvalitou kdesi u hudebního dna, to už je druhá věc. Spojení těchto dvou fenoménů je vlastně jen logickým vyústěním dlouhodobě k sobě mířících masakrů. Pojďme se nejprve podívat, jak to vypadá.

Nedělám si iluze, že byste video dokoukali. Má přes hodinu, což je nálož, kterou dneska s takovou dramaturgií neutáhne nikdo, natožpak falešný Michal David. Nabízí se otázka, co se odehrává v hlavě diváka Šlágr TV, který skutečně sedí u televize a hodinu to pozorně sleduje. A do toho celou dobu samozřejmě jede teleshopping, kupte si, sleva, objednávejte hned, novinka. Opět se opakuje fígl, kdy vydavatel něco nově vydá a rovnou to nabízí ve slevě, takže původní cena vlastně nikdy neexistovala a je to jen šidítko na hloupého diváka.

K samotnému provedení asi není třeba cokoliv dodávat, od Šlágr TV skutečně nejde čekat nějakou kvalitu. Zaujaly mě slečny tanečnice, které celou dobu dělají to samé dokola. Takhle nějak si představuju tance lidojedů okolo cestovatele přivázaného ke kůlu. Osobně moc nechápu ten obrovský prostor, který Kroky Michala Davida dostaly, protože zpovídat hodinu v televizi hudební imitátory, to vede logicky k hromadě vaty. Ve výsledku se to opět obrací proti divákovi, který musí poslouchat nudné historky neznámých lidí, snažících se mu prodat předražené cédéčko. Originálky Michala Davida totiž stojí méně než kopie nahraná jeho revivalem. Svědčí to především o tom, do jaké obchodní síly Šlágr TV narostla a co všechno dokáže svým divákům prodat.

Mimochodem, sledujte pozorně, co se rozjede v čase 27:30. Moc mi nedává smysl, proč má na krku klávesy, když stejně akorát dělá rozcvičku. A ruku na srdce, opravdu nám v roce 2014 musí z obrazovek hrát Poupata?

AddThis
3 comments
kajicek
kajicek

10-15 tisic lidi???? Proboha kde?

macej
macej

haha, to je pekny odpad :))))

Luckina
Luckina

ad Slečny tanečnice - viz video v čase 5:55. Nejsou to lidojedky, ale "profesionální tanečnice, které dělají skvělá chorea". No jestli tohle je skvělý...

Podobné články: Blog

Google+