Blog

Hudební masakry – Fisk

Dělat hudební masakry může vypadat jako rutina, ale opak je pravdou, nikdy nevíte, co vás čeká, a čas od času je to zatraceně velké překvapení. Hele.
AddThis

Jako třeba v případě ostravského hopíka Fiska, který si do svého klipu pozval fantoma českého internetu Radovana Kalužu. Nevím, jestli jsem za celou tu dobu, co masakry dělám, viděl kolosálnější zaříznutí vlastního klipu, ale jestli Fisk netušil, že se mu už jenom kvůli Kalužovi budou všichni smát, musel jsem minulý týden spadnout z Měsíce. Nebo je naopak totální zoufalec, který chtěl za každou cenu do klipu nějakou slavnou tvář, a všichni ho odmítli. Pak je ještě třetí možnost, že pan Kaluža celý ten klip finančně zalepil, otázka pak je, jestli má vůbec smysl takové věci točit. Každopádně další vysvětlení mě nenapadá, vás ano? Pojďme na věc.

No, taková ta klasika, párty, jedem, pijem. Upřímně, ono to není žádné hrdinství, jít na večírek, a pokud se Fisk cítí jako pán kvůli tomu, že je s holkama v baru, tak tady něco není v pořádku. Pít s holkama umím taky a nepotřebuju o tom točit klipy, ale Fisk je asi jinej oddíl. Vtipné je, že on ani neumí pořádně rapovat, žádná flow, nevychází mu slova, prostě to nedává. Já to vlastně asi ani nechci komentovat dál, jelikož bych se rád zaměřil na jiný aspekt, a sice na video, které natočil pro hatery.

Ach, ta sladká naivita. Ta sebestřednost podpořená vytvořením si jakési vyfabulované bubliny vlastní výjimečnosti! Vzhledem k tomu, že video zveřejnil už den po vydání klipu, působí to, jako kdyby se nemohl dočkat, až s tímhle proslovem půjde ven. Jako kdyby klip byl jen záminkou k tomu, říct do kamery pár vět, jakej jsem king. Jen tak si někoho hejtovat na netu je jedna věc a ano, hudebníci na to naráží. Skuteční hudebníci. Jenže ve chvíli, kdy klip uvidí deset tisíc lidí a až na pár výjimek v podobě kamarádů a maminky se nikomu nelíbí, není to o tom, že by tady pan Fisk někoho provokoval, nebo že by mu měl kdo co závidět. Taková produkce je jen a pouze hloupá, plytká a nikoho nebaví, to je celé. O to komičtější je pak Fiskův výžblebt o tom, že komu se to nelíbí, tak jen závidí holky. Pokud si to opravdu myslí a cpe to druhým, musí se připravit na to, že pro spoustu lidí bude akorát šašek. Ale hlavně se musí připravit na obrovské zklamání a rozčarování, až vyleze z diskotéky na Stodolní a zjistí, že ten hudební svět je opravdu o něčem úplně jiném než o sezení s Kalužou na baru a zvaní holek na panáky…

AddThis
3 comments
MartinIrein
MartinIrein

Zatímco u hudebního klipu se projeví "pouze" to, že český hiphop je opravdu pro ty, co sami nic neumí, jen deklamovat tři nebo čtyři našprtané věty, ve vzkazu haterům se drsný Fisk projevil jako uplakaný ubožáček....

Roman Kachlir
Roman Kachlir

V té poslední větě je to řečeno moc krásně "..ten hudební svět je opravdu o něčem úplně jiném, než o sezení s Kalužou na baru a zvaní holek na panáky…" a nemusí to být zrovna s Kalužou =D prosedět party kdekoliv je tak trochu smutné...Music is my drug, the DJ is my dealer ;)

Podobné články: Blog

Google+