Blog

Hudební masakry – Frank Love

Hřbitov je mrtev, ať žije Láska, chtělo by se zvolat. Mr. Cemetery, který se zdál býti zprvu pouze roztomilým virálem, totiž do toho pořádně bouchl.
AddThis

Už před nějakým časem Mr. Cemetery v jednom rozhovoru prohlásil, že metal půjde stranou a chce se věnovat diskotéce. Doufá, že přijdou nějaké nabídky na vystupování, a aby se úplně odstřihl od temné minulosti, začal si říkat Frank Love. A když nový start, tak se vším všudy, sbohem, mikino Dimmu Borgir, sbohem stará FB stránko. Frank Love jde do světa! Podle svých slov právě dokončuje novou desku, která se ponese ve stylu „Disco na téma ženy“ (to jsou jeho slova), což může znamenat všelicos. Trochu nám může napovědět singl Líbí se mi, jak mě lákáš. Pojďme na věc.

Já myslím, že Frank Love bude v jádru dobrý člověk. Hodný a dobrý člověk, který zápasí s určitými představami o hudebním světě, protože nemá šanci do něj proniknout. Tato eufemisticky řečeno muzikantská naivita se pak promítne logicky do hudby i textů. Kdo je schopen rýmovat „myslím na tebe každý den i noc / přírodní krásy maj velkou moc“, toho opravdu zatím moc neslyšel.

Velkou neznámou zůstává role společnosti Film pro Klatovy, která se Frankovi, resp. Mr. Cemeterymu věnuje dlouhodobě a není to první klip, který mu natočili. Proč zrovna on? Je tam nějaký příbuzenský vztah? Vždyť na Klatovsku musí být zajímavější kapely, Plzeňsko vůbec byla vždycky bašta rocku. Tak že by neměli o kom jiném točit? To asi ne. Že by ho naopak záměrně trollovali? Že by vycítili podobnou příležitost, jako kdysi ten manažer Metrixe, který ho začal tahat po všech diskotékách a dokumentaristce na férovku přiznal, že Metrix je sice špatný interpret, ale zato to sype? Těch možností je několik, nicméně tyto případy mě vždy fascinují. Ne kvůli hudbě. Ne kvůli provedení, tomu ať se smějí jiní. Mě fascinují ti, kteří se na dotyčné interprety začnou lepit. Jaké jsou jejich cíle? Proč neinvestují své síly do perpektivnějších hudebníků? Nevíme. Ale když jsem narážel na to, že má Frank falešné představy o hudebním světě, tito lidé ho z toho moc nevyhrabou.

AddThis
6 comments
Rantja
Rantja

Je ten klip opravdu myšlen vážně? Ten jeho ne-zpěv je něco příšerného. Já to vydržela 40 vteřin a potom jsem přeskočila na refrén. To jeho "hoooOOooo" je teda pecka.

LenkaChylik
LenkaChylik

Víc než 40 vteřin jsem nevydržela. I tak se mi z toho chce grcat.

honza_gal
honza_gal

Dokud nepřišel "refrén", nechápal jsem proč na začátku byla značka 18+.

pajapeterka
pajapeterka

hrůůůůůůůůůůůůůza...zakopej se wosum metrů pod zem....


Ajvngou
Ajvngou

Já myslím, že jiný kapely by ani takovej "klip" nechtěly. Natočím lepší a na mobil.

Karel Petrik
Karel Petrik

Když se tady neobjevil odkaz včera, říkal jsem si, že třeba masakry došly. Tak nedošly, soudnost je vzácná vlastnost....

Podobné články: Blog

Google+