Blog

Hudební masakry – Helena Vrtichová

Stáří není nekompromisní. Stáří může být i sexy. Své o tom ví Tina Turner i Tom Jones. Bohužel, u nás to pro moc interpretů neplatí.
AddThis

A tuplem ne pro ty, kteří vypadli na dvacet třicet let z branže a najednou se vrací a tváří se, jako kdyby válcovali hudební průmysl celou tu dobu, co ve skutečnosti třeba někde jezdili s taxíkem. Nějakou takovou pauzu si chtě nechtě zažila i Slovenka Helena Vrtichová, která se po dlouhém útlumu najednou vynořila s hloupým singlem a šíleným videoklipem Džínsy. A jakkoliv se to mohlo zprvu zdát jako takový roztomilý úlet, přešlap vedle jedné produkční společnosti, evidentně ne. Vše je součástí většího plánu. Paní Vrtichová přišla před měsícem s novým klipem k písni Pena.

Inu, ačkoliv jde stále o hudbu nabranou celou na klávesách (byť se to tváří jinak), oproti Džínám je to o třídu výše. S textem je to horší, opěvování chemického roztoku natažené na tři minuty prostě nemůže dopadnout dobře. Lze to shovívavě přejít jako opěvování malých slastí obyčejného života, ale proč být přízemní? Protože i konzumenti takové hudby budou přízemní a snadno tomu porozumí? To není moc dobrá vizitka. Masakr sám o sobě je vizuální doprovod. Kdyby to bylo homemade video, nelze proti tomu říct ani popel. Někdo natočil manželku, jak si nahá zpívá ve vaně. Ok. Ale pozor, tohle vyšlo jako součást jejího DVD Diridonda, které je u nás v distribuci za 199,- a kromě Pěny obsahuje dalších čtrnáct klipů s podobným obsahem. Ano, jsou tam i Džínsy. Nechci si domýšlet, kdo si to doma po večerech pouští…

AddThis
2 comments
Pwlikus
Pwlikus

Mno, v té swingové poloze to té paní docela sedí a hudebně to až takový masakr není. Dokážu si ji docela dobře  představit s tanečním combem někde v noční vinárně okresního či krajského města. Ale to video... Panebože... TO VIDEO!!!

MartinIrein
MartinIrein

Tahle paní dává slovu masakr úplně jiný rozměr... Nebo možná producent videa.... opravdu chybí, aby se ukázala celá v Evině rouše... pokud tohle není parodie, tak to je ztělesněné ZLO

Podobné články: Blog

Google+