Blog

Hudební masakry – Ice Queen pokračuje

Vítězka letošního Zlatého Davida rozhodně neusnula na vavřínech a svědomitě pracuje na tom, aby triumf příští rok obhájila. A pozvala si k tomu kámošku.
AddThis

V době, kdy píšu tyto řádky, má už video k písni Mad Tea Party deset tisíc zhlédnutí, což je slušný výsledek. Svědčí o tom, že raperčina tvorba už dokáže žít vlastním životem, což zároveň neznamená, že jde o sledování fanoušky. Zároveň není vůbec vyloučeno, že už si nějaké fanoušky našla, lidem imponují kdejaké ptákoviny a mnohým stačí, že někdo dělá ramena na internetu, a už k němu přilnou. Vzpomeňme na Leo Beránka (kde je mu dneska konec?). I z toho důvodu je nutné se podívat na nový singl Ice Queen v masakrech, ačkoliv nezaujatému divákovi připadá, že ta holka jede furt to samé.

Inu, jede. Ve flow se nezlepšila, v textech taky ne, tematicky vlastně zase slyšíme blábolení o tom, že haters jsou závidějící nuly, zatímco ona si užívá. Pokud ji baví chlácholit se těmito myšlenkami, klidně, ale navenek jako hudební produkce už to je přeci jen hodně vyždímaný hadr a prázdná fráze. Vždyť i šesťák na základce, kterému se spolužáci smějí za to, že ho stále maminka vodí až ke škole, si může říct: „To jsou jenom závidějící haters!“ Zajímavý je ovšem klip, který nás má upozornit na… na co vlastně? Že už Ice Queen bylo osmnáct?  Nebo jí ještě osmnáct nebylo, ale přesto pije alkohol a dá si lajnu? Ta holka musí žít ve vlastním světě odtržená od reality. V Praze roku 2015 má polovina lidí rozedrané nosní přepážky od koksu a Ice Queen šňupající cosi na kameru je všem úplně ukradená. Vždyť i ta Vanessa šňupající z Bible v přímém přenosu ČT nikoho ze židle nezvedla. Je to prázdné gesto, nikdo se nebude pohoršovat, nikdo to nebere jako hrdinství.

Nový klip zároveň přesně vystihuje stigma většiny českých Youtube raperů, kteří sotva mají beat, sotva vymysleli text, už už to honem chtějí natočit a pověsit na net. Ice Queen je tak jakýmsi Leo Beránkem s ňadérky, ale ten měl alespoň trpělivost najít lidi, kteří jeho singlům dali jakýs takýs produkční tvar. Ice Queen a spousta podobných případů se neobtěžuje ani s tím a pak se diví, že se jejich singlům internet akorát směje. Mad Tea Party je toho pěkným příkladem. Jak by řekl Babica: „Když nemáš po ruce Kalifornii, natoč to v Kunraticích u kamarádky na zahradě.“

AddThis
15 comments
JanieLarkin
JanieLarkin

Klip i obsah textu není nic jinýho, než vykradená píseň Break It Down od Lil'Debbie.

KubaOndryas
KubaOndryas

taky je fajn, že má k videím bloknuté komenty, takže nikdo tendle štýlozní gangsta rap nemůže okomentovat :)

josefrichter
josefrichter

Podle mě holky někde našly prázdnou flašku od Moetu a chtěly o tom natočit klip :-)

PajaKasparova
PajaKasparova

Mě přijde vtipný jak slečna na začátku pije jako "dáma" Moët  a o pár minut později pije drsně z plastovýho kelímku! ;-)

Karel Petrik
Karel Petrik

@SArinkaDvorackova @Karel Petrik  Pominu skutečnost, že ten kdo umí psát umí také s největší pravděpodobností číst (jinak děkuji za radu) a zeptám se znovu - co slyšíš v tom novém songu ty? A neptám se na rozdíl oproti minulé tvorbě (žádný není).

SArinkaDvorackova
SArinkaDvorackova

Já teda od jejích prvních tracků vidím obrovský posun :). Ta holka ví co chce a ví, jak toho dosáhnout. Kdyby jste se raději začali řídit heslem "Žít a nechat žít.", ale co taky v Česku čekat, že.

Podobné články: Blog

Google+