Blog

Hudební masakry – Ice Queen

Kruh se uzavírá, zařazením Ice Queen do masakrů kompletujeme letošní nominanty i triumfující ve Zlatém Davidovi a můžeme směle vyhlížet další ročník.
AddThis

Nestává se často, aby mě něco překvapilo. Ale v případě Ice Queen tomu tak skutečně je. Já tu holku neznal, přiznám se, a když jsem pak projížděl nominační hlasy a viděl, kolik jich posbírala, trochu jsem zavětřil. Ta holka evidentně už někde musela být vidět, získat trochu toho veřejného prostoru, protože jak jinak by se o ní hlasující dozvěděli? A to mě zajímá, kde vy, kteří jste pro ni hlasovali, jste na její hudbu narazili? Schválně… A světe, div se, ona nakonec vyhrála v kategorii Nejhorší zpěvačka. Pojďme se tedy mrknout na ten zázrak.

Budu k vám upřímný, máme ve Zlatém Davidovi pravidlo, že z nominací škrtáme záměrně masakrózní virální videa. Ostatně, taková nepatří ani do článků. A právě za virál jsem považoval Ice Queen, to je další Nicky Tučková, říkal jsem si. Nemohl jsem být víc mimo.

Ice Queen myslí svůj rap vážně. Točí klipy, spravuje soundcloudový profil, kde už toho má docela dost, a i když nikde nevystupuje, evidentně chce být vidět. Když se dozvěděla o nominaci, vyměnili jsme si pár zpráv, jejichž obsah si samozřejmě nechám pro sebe, ale definitivně mě utvrdily v tom, že Alice aka Ice Queen opravdu chce dělat muziku. Chybí jí ovšem zásadní předpoklad – talent.

Bez něj to nejde uhrát ani na image protivný sprostý cuchty, takových je v šoubyznysu každou sezonu dvanáct do tuctu a alespoň se dají poslouchat. Moc nechápu, proč holka, která dává na FB fotky své zadnice a v textech popisuje chuť na orální sex, zároveň zakazuje hodnocení a komentování klipů. Jakože se nestydí vystavovat tělo, ale hudbu ano? Nemělo by to být spíš obráceně?

Ať je to, jak chce, celý ten projekt Ice Queen je pojatý od začátku špatně. Dneska existují producenti, kteří ve studiu ve Stodůlkách udělají i z ultramizerných raperů slušnou muziku. Tady si rychle poslepili beaty, nabrblali něco na mikrofon od Skypu a šli s tím ven, hlavně aby okolo toho bylo co nejvíc fotek a záběrů na roztouženou teenagerku. Je možné, že až Alici bude třicet, chytne se za hlavu. Ale to už na ni nikdo nikde čekat nebude.

AddThis
2 comments
ALChocholousek
ALChocholousek

Brr to je zas boží nadělení. Zpívá o sexu ale nevlez bych na ní ani já :-) nemá kozy a je ošklivá jak já.

Podobné články: Blog

Google+