Blog

Hudební masakry – Immigrant diskosong

Titulek článku může narážet na klasiku od Led Zeppelin, ale realita je bohužel krutě jiná. Skočíme šipku do hudebně masakrózního bahna, ze kterého není šance vylézt bez poskrvny.
AddThis

Nechtěl jsem. Fakt jsem se nechtěl vracet ke zpěvačce Olivii Žižkové. V rámci masakrů bylo řečeno vše, co se říct dalo, a nic horšího už natočit nemohla, myslel jsem si. Ach, jak jsem byl bláhový! Jak růžově jsem si maloval budoucnost, ve které si Olivie zpívá své růžovoučké písničky o princeznách, tři její kamarádky jí to lajkují a zbytek světa má pokoj. Nestalo se. Olivie vyrazila do huránárodoveckého boje a svým novým klipem chce celý svět, nebo alespoň Evropu, oslovit.

Předem říkám jedno – každý má právo na nějaký názor. Můžeme jej shledávat naivním, můžeme si myslet, že je radikální, ale dokud po světě můžou chodit lidé s odlišným pohledem na věc, vše je v pořádku. Dokud teda své názorové oponenty nechtějí věšet na lampy, protože ocamcaď pocamcaď, ok? Že ale některý názor, resp. jeho podání, vyvolává pobavené úsměvy, to už je druhá věc. Olivie Žižková za svůj nový klip po právu dostává v komentářích naloženo, protože je to jeden velký úlet. Co chtěla říct textem kromě pár prázdných demagogických frází, toť otázka. Hudebně je to asi tak stejná zábava jako tančící Markéta Muchová v Televizním klubu mladých v roce 1985. Je to i stejná kvalita.
Co ovšem nesmí zapadnout jako ultimátní odstrašující příklad obludné produkce je videoklip. Olivii a jejího manžela představuje jako dva vylekané vesničany, co si na výlet do Prahy pro jistotu berou pistoli, v metru se tváří jako buldočci u veterináře, a když pak u Orloje potkají dva mladíky tmavší pleti, musí si na ně pro jistotu z pohodlí nedaleké lavičky ukazovat prstem. Vidím to asi nějak takhle: „Jé, koukej, mámo, čmoudi!“ „No jo, táto, máš u sebe tu pistoli, kdyby něco?“
„Mám, mám,“ poplácá se do žeber, „ale stejně bysme už měli jít na vlak do Boleslavi, je to v tý Praze nějaký divoký.“
„No to máš úplnou pravdu, táto, až jsem z toho dostala nápad na písničku. Tady už jde fakt o život a ti politici s pražskou kavárnou to furt nevidí!“ „Však jim to v tý písničce nandáme a otevřeme lidem oči, mámo.“
Že kameramanka a pravděpodobně i režisérka klipu (možná se režisér tak styděl, že nechtěl být v titulcích uveden) AngiShy použila i hromadu cizích, a tedy ukradených záběrů, už tady evidentně vůbec nikdo neřeší.
Autoři u klipu rovnou zakázali hodnocení a komentáře (nemám pro to jiné vysvětlení, než strach z hodnocení), což je škoda, protože tahle partička zoufale potřebuje i jinou zpětnou vazbu, než od svých přitakávačů. Olivie Žižková s manželem začínají sbírat laciné body od podobných národovců a nácíčků, kteří na Facebooku komentují video se slovy, že je to skvělá písnička a pravda. Ti dva hudbou roky nezaujali, tak teď naskočili na konvičkovskou vlnu. Další neumětelové jejich příkladu následují. A to je ten největší masakr.

AddThis
6 comments
JoachimBrouk
JoachimBrouk

Rozhodně dokonalá píseň, která by na ČR2 zapadla bez nejmenších problémů. V každém případě by šla použít na výplach mozků chycených teroristů všech vyznání. Hlavně těch, kteří tomu na YT dali lajku.


NikolS
NikolS

Jardo, já tě prostě žeru :D .

DaveSoldy
DaveSoldy

Já bych se divil, kdyby vůbec takovej názor měla, spíš to vypadá jako zoufalej záškub a touha o pozornost. 

Jinak ten text mě hrozně baví, směju se snad u každýho slova (teda jen když ho čtu v tom popisku, poslech bolí). A ještě ten anglickej překlad (za kterej určitě všichni děkují) tomu dodává korunu, je to prostě geniální (včetně toho nespočtu chyb). :D 

Celý je to něco jako léčení rakoviny pomocí džusů. Člověk si říká, že to snad ani nejde brát vážně. :D

JirkaSeverin
JirkaSeverin

nejlepší je, jak se kouká na staromáku na ty "čmoudy", jak se na ně usmívá, protože se jí asi oba líbí..:D no není se čemu divit, když má takovýho vepře..:D jinak rýmy na úrovni braň se, staň se, to děti v první třídě mají větší invenci ve svých milostných psaníčkách..

Eman Cajovic
Eman Cajovic

Nazionalni opice pochytat a poslat na Sibir

Podobné články: Blog

Google+