Blog

Hudební masakry – Jirka Koběrský

Živit se muzikou, to je tvrdá dřina. Někdo má to štěstí, že vyprodává haly nebo hraje v muzikálu Ježíše, na druhém konci branže jsou ale kšefty za pár šupů, podle kterých pak vypadá i výsledek.
AddThis

Jirka Koběrský je známá firma. Všichni jsme slyšeli jeho opus magnum Kozy ven, dokonce si za to vysloužil nominaci na Zlatého Davida. Profesionálům z branže se představuje jako Koběrský s velkým a tvrdým, na castinzích talentových soutěží sní svůj sen o kariéře zpěváka. Kdysi zpíval v jednom boybandu a holky ječely, to se pak nikomu do světa nás, neznámých ve stínu ramp, vrátit nechce, chápu. Jenže kde nic není, ani čert nebere. Vlastně jo, čert jménem reklama bere. Jirka je známý tím, že skládá reklamní a firemní skladby, dokonce má na triku skladbu dětského tábora Hamba Bamba. A protože je mistr v oboru, vymyslí píseň na cokoliv. Třeba i pro firmu živící se doplňováním tiskových tonerů.

 

 

Je to skutečně tak, dokonce na nešťastném názvu společnosti Nevyhodím-zrenovuju.cz postavil refrén. Melodie je vtírává až hanba, na druhou stranu, tohle přesně je cílem, že ano. Všimněte si, že autoři klipu kvůli zviditelnění angažovali i travesti umělkyni Naděždu Krupskou. Nic proti tomuto druhu zábavy, koho to baví, ať si na to klidně chodí, ale osa travesti umělec – béčkový zpěvák, kterého odevšad vyhodili – refrén z názvu firmy doplňující tonery, to je koktejl vpravdě smrtící.

 

Každý se nějak musí živit. Navíc si nic nenalhávejme, jako produkt je to dobře odvedená práce a všechny zúčastněné strany uspokojí. Autor dostal zaplaceno, klient má klip a konkurence se může akorát tak dívat, reklamní společnost, která to spáchala, má další položku do portfolia. Nicméně hudební masakr je to kolosální a Jirka coby interpret je zase jednou pro srandu králíkům. Od singlu Kozy ven to totiž není zrovna posun…

AddThis
2 comments
IvanOsmera
IvanOsmera

Hudební masakr to možná je, ale mě to hudebně nepříjde nijak zlé a je to práce za kterou dostal zaplaceno a myslím že to udělal dobře, oproti textům co má elmo, či jak se ten vocas jmenuje, je tohle úplně extraliga.

kamc0
kamc0

 Hmmm... teraz si dovolim nesuhlasit... nejedna sa o radiovy, ani koncertny song a z tych reklamnych songov, ktore som pocul a videl (zeleznice, kataster nehnutelnosti atd.), by som to radil k tomu lepsiemu... navyse, mozno som uchylny, ale niektore veci ma tam aj pobavili :-D

Podobné články: Blog

Google+