Blog

Hudební masakry – Jolana Szajewská

Ačkoliv jsme si zvykli, že se u nás po hudební stránce kopíruje kdeco, stále náš hudební rybníček dovede překvapit.
AddThis

O Jolaně jsem se dozvěděl teprve nedávno, ale nutno říct, že zaujala na první poslech. Je poměrně složité o ní cokoliv zjistit, protože kromě zařazení v seznamu pochybných uměleckých agentur, které Jolanu nabízí na firemní akce a večírky, už vyjede jen poměrně slušná řádka článků opěvujících její talent. Bulvární podkuřování o šikovné holce, která přijela dělat kulturu na akce typu Gayman nebo čtyřicátiny Richarda Sachera, tedy akcích, které kromě holubí letky nikoho nezajímají. Že by na nich člověk zažil nějakou kultůru, to tedy opravdu ne. Pojďme se ale podívat, jak vypadá Jolanino vystoupení v praxi.

Ten týpek, co si hraje na dýdžeje a v praxi jenom na začátku zapne podklad, už se v masakrech objevil taky coby zpívající DJ Bacara. Všímáte si, jak masakrózní vrány k vránám sedají? Opět? A to ještě nejsme u konce. Jolana Szajewská, v bulváru opěvovaná, jaká je krásná, plná talentu a energie, v lepším případě z tohoto videa vyjde jako Vanessa Mae pro chudé, v tom horším se ukáže, že císařovna je prostě nahá.

Ono bohatě stačí, když přeskočíte začátek a pustíte si cca dvě minuty začínající kolem času 4:30. Varuju vás, budete se chtít chytat za uši z toho, co slyšíte. Podivný mix klasiky, improvizace i liduškového šmrdlání v plné kráse odhaluje, že Jolana Szajewská prostě žádná virtuoska není, i kdyby to o sobě psala stokrát (nebo její zastupující agentura). Nejhorší na tom je, že evidentně nemá nouzi o vystoupení, rád bych viděl, co za lidi na to bude koukat a mnout si bradu s pocitem, že poslouchají i něco vyššího. Nic takovýho vyššího se ale nekoná. Skutečnost je mnohem přízemnější a vystihuje ji dokonale věta z jedné reportáže: „(…) na housle famózně zahrála Jolana Szajewská, zazpívalo duo LuŠtěLa, děti potěšil i zpěvák Walda Gangu Vladimír Nerušil.“ Já myslím, že dalšího komentáře není třeba.

Poznámka pod čarou: Autorem videa je společnost VG Production, známá to firma, která se zde už taky objevila…

AddThis
10 comments
jan rezek
jan rezek

O Jolaně se dá zjistit rozhodně víc věcí než jste zde uvedl,nevím kde jste vzal těch spoustu článku opěvujicich jeji talent a bulvárního podkuřovaní,spojujete ji s "dj"Bakarou nebo V.Grunclem se kterýma nijak nespolupracuje,jen bohužel byla pozvána na stejne akce,které byli hlavně zaměřené pro děti a proto tam byl takový výběr "interpretů"(např.vyše zmiňovaná luštěla atd.)kdyby jste se trochu víc zajímal,zjistil by jste,že většina jejích vystoupení byla na různých charitach,v dětských domovech apod. na kterych nedostane ani na dopravu,hodnotíte ji z jednoho vystoupení na kterým jste ani nebyl???proč zde třeba neuvádíte i její jiná videa z vystoupení???hodnotí te ji podle jednoho,které není dobré,ale hlavně díky natočení a úpravě videa,aparátu a zvukaři který ho obsluhoval(Bakara),těžko je pak slyšet rozlaďeny nástroj když se člověk na podiu neslyší a holt každý nemá na nástroj za desetitisíce,ještě když není profesionál,netvrdím že Jolana je výborná houslová virtuozka,ale určitě je houslistka kterou to baví a snaží se a podle mě sem rozhodně nepatří a já jí fandím a přeju mnoho úspěchu v budoucnu a dnes vše nej nej k narozkam.

Jan Rezek

jerabina
jerabina

Úděs. To video je samo o sobě naprosto hrozně udělané. Ten bordel v pozadí a připitomnělý páprda v sytě rudé mikině v pozadí tomu vážně dávají grády. Holka neumí ani pořádně stát, o hnátách křivých už to tu zmínil někdo přede mnou, navíc jí prostě chybí nějaké podání, tváří se, jak kdyby jedla kyselý okurky, celá takový zkroucená, místo aby měla hlavu vztyčenou a nějak se prezentovala. No a o hudbě tu asi ani řeč být nemůže, co? :D

NadiaHanak
NadiaHanak

Jine masakry jsou aspon o vlastni tvorivosti, tohle je przneni klasiky. Divka je to sosna, ale je v ni takova krecovita prazdnota. DJ v pozadi .... no comment. No a ted mi prosim vas reknete, tohle je vazne oficialni profesionalni vytvor?

MartinClaudiusGora
MartinClaudiusGora

hlavne, ze je v tom srdicko, to z holky vylozene sala

ja se bavim

durrhurr
durrhurr

@blabla2 Eh... ne. říct, že tohle je jako Bond, je jako tvrdit, že LuŠtěLa je jako Spice Girls. To, že se nějaký zoufalec SNAŽÍ o tvorbu v žánru (a Bond taky zdaleka není jediná sestava, která tohle dělá, je to opravdu celý žánr hudby), ještě neznamená, že to je ono. Takže v podání Jolany to opravdu je jenom "podivný mix klasiky, improvizace i liduškového šmrdlání".

matousradek
matousradek

Malá, hnědá, tváři divé
pod plachetkou osoba,

o berličce, hnáty křivé,

hlas - vichřice podoba!


Od té 4. minuty je to opravdu masakr

matousradek
matousradek

profesionálka co hraje na čínské housle v setu za 2 000,- korun :D

Podobné články: Blog

Google+