Blog

Hudební masakry – Když kopírují holky

Dneska se dá v muzice už přijít málokdy s něčím novým, slýchám často. To může být sice pravda, ale zároveň bychom kvůli tomu neměli přivírat oči nad klasickým obšleháváním.
AddThis

Jistě, československá popmusic pamatuje případy, kdy přebírání cizích písní mělo smysl. Třeba takový Pavel Bobek k nám díky počeštěným verzím dostal za socialismu skladby Boba Dylana nebo Paula Simona. A že výsledek stál za to, o tom snad nikdo nepochybuje. Na druhém pólu pak stojí skladby slabé, nepřiznané a na první pohled postrádající smysl, a o tom si dnes budeme povídat. Pojďme si nejprve pustit originál, který před třemi roky nazpívala českobudějovická zpěvačka Leona Gogolicyn.

Ano, není to žádný zázrak, hudba jen tak prošumí, angličtina mírně tahá za uši, ale proč to děvčeti vytýkat, když si nehraje na hvězdu ani se nesnaží tvářit jako budoucí zlatá slavice? Že jsme o Leoně dodnes neslyšeli, nemusí znamenat zlomenou hůl, třeba se za ty tři roky vyprofilovala a přijde brzy s něčím zajímavým. 

Taková Nelly Řehořová, to je jiná kapitola. Holka docela slušně jede, na FB už má přes pět tisíc lajků, což nemají ani mnohé vynikající klubové kapely. Nemluvě o počtu zhlédnutí singlu jménem Jen jedenkrát z její chystané desky, který se blíží padesáti tisícům. Slušný počet, jak asi taková skladba zní?

Safra, safra, to není dobrý. To dokonce smrdí. Zatímco Leona se nebojí pod videem přiznat, že autorem hudby je Honza Ponocný, u Nelly nic takového nenajdeme. Měla by to uvést dvojnásob, neboť její cílovka se s největší pravděpodobností k původní verzi vůbec nedostane a bude Nellu plácat po zádech, jakou to má pěknou písničku. Na webu produkční společnosti Alfedus se sice dočteme, že autorem hudby je Jan Ponocný, ale to může znamenat ledacos, například jen vějičku, aby z právního hlediska nebyla práce napadnutelná. Ať už je realita jakákoliv, Nellu to staví do světla holky bez nápadu, a když už ho vezme jinde, zpracuje jej tristně. Jasně, dívenky v jejím věku neřeší nějakou nízkou úroveň zpěvu nebo textu, těm stačí dívat se na klip, kde zpěvačka chodí po nákupním centru. Ale jestli si Nelly myslí, že právě takhle se startuje kariéra, řekl bych, že moc velká budoucnost ji v branži nečeká.

AddThis
3 comments
Petr Kubicko
Petr Kubicko

ty efekty, to fakt bolí :D Ale ten steampunk se mi tam fakt líbí ! 

KloraJelinkova
KloraJelinkova

V titulkách toho klipu je, že autorem hudby je Honza Ponocný.
Jsem jediná kdo ten klip fakt nepochopil ? A proč se to celý odehrává v Tally Weil mezi těma hroznejma hadrama? O.o

Jakub Kamenicek
Jakub Kamenicek

Jardo, kurva fix, nechápu, jak vo tom můžeš psát tak dlouhej článek vo hovně. Stačí napsat, že je to sračka a hotovo. Tohle je šílená vomáčka.

Podobné články: Blog

COOKIES
Google+