Blog

Hudební masakry – Kristýna Šebíková

Občas se zjeví klip, o jehož smyslu člověk pochybuje. Je to míněno vážně, má to být seriózně pojatý produkt, se kterým podle toho ideálně budou pracovat média. To je ale myšlenka, kterou musí podpořit obsah. Jenže ten tady nenabízí zhola nic.
AddThis

Royal Production je zvláštní firma. Míří na poměrně jasnou cílovku, rozuměj druhý stupeň základky s nulovým vkusem. Čas od času vypustí do světa videoklip pseudozpěváků typu Pat Crycheer. S Kristýnou Šebíkovou ale mají evidentně vyšší cíle. Tahle holka má vystudovanou JAMU, zpívá, hraje, zkoušela to v talentové soutěži. Vydala společný duet s Raegem, ale další větší singl přichází až teď. Jestli jí otevře dveře do světa šoubyznysu, na to bych si nevsadil. Ale vlastně bych jí to přál, ono totiž vypadá smutně, když na svém webu jako nejbližší vystoupení máte uvedeno: Praha, Království železnic, Zábavný den s rodinou Simpsonových.

Tohle je klasická spotřební vata a ještě k tomu hrozně udělaná, takže ji nikdo spotřebovávat nebude. Pokud s tím míří do rádií, je to nošení dříví do lesa. Na diskotékách to možná protočí, tam berou kdeco. Ale jinak? Co si od toho doopravdy slibovali? Instrumentální stránka působí dojmem, že to spíchli za odpoledne a dali ruce pryč. Kristýnin manažer měl po poslechu první snahy o anglický zpěv lpět na tom, ať to udělají česky. Nelpěl, mají, co chtěli. Nezbytná vložka v podobě rapera je k smíchu, ty verše nemohl myslet vážně. Nebo asi jo, ono to dokresluje skvěle zbytek skladby, protože takhle prázdný text už jsem hodně dlouho neslyšel. A vizuál? To schodiště je pro mě jasný adept na titul Nejblbější pozadí roku. To myslim vážně, proč ze všech možných kulis vybrali zrovna tohle?

Kristýna je hezká holka, asi bude i šikovná, nebylo by fér si na ni ukazovat prstem. Je to především špatná produkce, která může táhnout interpreta dolů. A taky táhne. Na tenhle klip si za pár týdnů nikdo nevzpomene. Ale na triku ho zpěvačka bude mít furt.

AddThis
7 comments
Larion
Larion

Co se vám nelíbí , dyť je to dobrý, takovej standart,...pamatuju si , že před 15-ti lety takový věci hrály pořád

JanTesarArtist
JanTesarArtist

Totálně o hovnu už od prvních vteřin... Smutné na tom je to, že takováhle vata je konzumována větším množstvím posluchačů než leckterá progresivní hudba. A to je ten masakr.

RobertSalat
RobertSalat

@EddyAsskicker jste nejen slepý ale i hluchý, klip je obskurní, zpěv stojí na pendrek, podklad jak z ČSMT4 a ten rapper je tam už je pro nasazení pomyslné koruny na tento paskvil.

EddyAsskicker
EddyAsskicker

Trošku mě mrzí (pokud to není mou slepotou), že u článku nevidím žádné jméno autora. Nicméně co chci říct...Ano, produkce neodvedla příliš dobrou práci a několik výtek by bylo na místě, ale...umístit tento klip do sekce Hudební masakry mi přijde opravdu až moc. Tím spíš, že se tu hodnotí i jiná vystoupení zpěvačky, ale vše s posměchem a ironií (a ne, opravdu to autor v posledním odstavci komentářem o šikovnosti zpěvačky nezachrání), ale to, že má tato stejná zpěvačka za sebou řadu zajímavých akcí, kdy opravdu nejde o nějaký dětský den, to si redakce asi zapomněla zjistit. A když už došlo ke zmínění třeba projektu s Raegem, proč tu není odkaz na klip? Vážně mi to přijde jednostranně zaměřený článek. Jako autor hudebních recenzí, rozhovorů atd. bych za toto dostal od kolegů za uši. Takže ano, konstruktivní kritika je na místě, ale sundat takhle kvalitní zpěvačku, skoro bych řekl, že někomu z Vaší redakce odmítla schůzku, tak to má za to ;) 


Pěkný den, 


Eddy 

Stepan SImek
Stepan SImek

@EddyAsskicker Souhlasím, mně taky v žánru "konvenční tuzemský pop" přijde 

Šebíková po objektivní stránce naprosto v pohodě (přestože tento žánr jinak neposlouchám).

Akiko chan
Akiko chan

@EddyAsskicker  

Ahoj, důvod, proč autor článku nepřidal odkaz na jiná videa či akce je právě ten, že nehodnotí zpěvačku jako takovou, ale produkci a klip samotný... Je to jen příklad... Klip stojí za prd, text taky, práci si s tím produkční taky moc nedali... Proč si to myslí tam (dost slušným způsobem) píše taky... Silně pochybuji, že by měl něco proti tý holčině... Musíš trochu číst mezi řádky a nebýt tolikvstahovačný :)

Podobné články: Blog

Google+