Blog

Hudební masakry – Kurt se v hrobě obrací

Když už si člověk myslí, že laťka televizního hudebního bizáru nemůže být nastavená níž, stejně se najde něco, co ji ještě posune.
AddThis

Dnes bude řeč o pořadu Tvoje tvář má známý hlas. I když člověk není divákem TV Nova. Nebo TV Markíza. Pořad z původní zahraniční licence Your Voice Sounds Familiar totiž baví lidi po celém světě, tak proč ne i u nás, že ano. Na tom ještě není nic zajímavého, ale myslím, že člověku se tak nějak stýská po dobách, kdy se vysílala akorát soutěž O poklad Anežky České a hudba v televizi byla skutečně jen hudba. Čistá, nezkažená, leda tak trochu švihnutá tím Esem, ale pořád to byla hudba. To, co jsme nedávno mohli vidět na našich obrazovkách, je prostě čistý bizár, jen se na to schválně mrkněte.

Kurt Cobain se musí otáčet v hrobě tak šíleným tempem, že by jeho kostra mohla vyrábět elektřinu. Zaprvé, pořad by se měl jmenovat spíš Tvůj hlas má známou tvář. Protože paní Čobejová nemá Cobainův hlas, nemá jeho charisma (to po ní asi nikdo nechce), ale nemá, bohužel, ani jeho angličtinu. Poslech toho vystoupení fyzicky bolí a sledování takového pořadu zavání ryzím sebemrskačstvím. Nebo hudebním analfabetismem, kdy je vám jedno, co posloucháte, hlavně, že se to blejská a lítají reflektory. Jsou takoví lidé. A je jich mezi námi hodně. Na pořad Tvoje tvář má známý hlas se statisticky dívalo třikrát více diváků než na předávání Andělů, kde vystupovali skuteční muzikanti, kteří měli co říct i zpívat. Nova s Markízou nabízí jen hudební brutalismus v podobě parodie na talentovou soutěž říznutou karaoke a travesti show. Uf!  

AddThis
6 comments
VeronikaMarkova
VeronikaMarkova

Zdá se mi to nebo je paní tak trochu mimo tempo. Neumím noty, neznám všechny ty muzikantsko-pěvecký výrazy, absolutní sluch je pro mě cizí pojem, ale tohle rve uši i mně. 

MichalCicko
MichalCicko

no co si budem povídat, mohlo to být mnohem horší,,, třeba kdyby si zapojila kytaru....

HonzaHejl
HonzaHejl

zrovna zpěv a angličtina mi na tom přijdou nejméně  špatný :-D


LukasBures
LukasBures

Ono vetsina pokus je maskersky, pevecky a pohybove neco hnusnyho ... 

JanElgrothTalvinen
JanElgrothTalvinen

vbhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Podobné články: Blog

Google+