Blog

Hudební masakry – Lavina chytá růžový odstín

V poslední době se nám tu rozmohl takový nešvar. Protiuprchlické nálady pronikají i do muziky. Nikomu neberu právo na názor, je ale zajímavé, že do světa na toto téma zatím vyrazily bez výjimky samé hudební masakry.
AddThis

Ale protože jde o politiku, posluchači neřeší kvalitu produkce. Stači jim, aby slyšeli někoho zpívat svou pravdu, a už to komentují, lajkují, sdílí, a o zábavu je postaráno. Toho někteří hudebníci využívají ke svému zviditelnění (viz masakr z minulého týdne), jiní berou trend jako odtabuizování něčeho, o čem by ještě před měsícem nezpívali. Vzniká tak lavinový efekt, který před pár dny dostal růžový nádech.
Že by se Dominika Myslivcová chtěla zviditelnit, z toho ji asi bude podezřívat málokdo. Ta holka má na kontě tolik views, jako žádný jiný český interpret. Dochází tak k neobvyklé situaci, kdy jeden neví, kolik z toho obdivuhodného počtu zhlédnutí získala díky tomu, že je sledovaná osoba, a kolik jich je součástí tendenční laviny, na jaké se nyní veze například paní Žižková. Ať už je to jakkoliv, nás zajímá hlavně písnička, že ano. Pojďme na to.

Dominika Myslivcová má obrovskou smůlu v jedné věci. Etablovala se jako pink blogerka, která začala zpívat víceméně pro doplnění celého toho růžově holčičího fenoménu. To se pak může snažit sebevíc o vážnou polohu, ale její produkce bude vypadat pořád jako jeden velký vtip. Platí to i pro text, který pro svou prostoduchost nedokáže cokoliv podat vážně (což ovšem nelze brát jako neumětelství, je to záměrně zvolená poloha autorky). Do toho dramatická epická hudba, záběry na různá tuzemská místa a zástup žen, které ustaraně vyjadřují své NE! Patos by se tady nedal krájet, ale rovnou sekat jako turecký med na pouti.
Stále tajně doufám, že je to celé jen další kolosální Dominičin vtip, sofistikovaný trolling všech okolo. Jenže se nacházíme v poměrně složité společenské situaci, uprchlíci pořád nikde, ale slušný Čech musí žít ve strachu, tak se alespoň bude utvrzovat ve své pravdě. Na mobilizici těchto Čechů a jejich pravd mají podobné skladby mají větší dopad než dělová koule do kurníku, proto se v případě takových klipů můžou usdílet. A to je ten masakr.

AddThis
1 comments
MichalPavlicek
MichalPavlicek

Nechápu, proč by měla chodit "v hábitu"? :-D Tady v ČR není pro uprchlíky kam šlápnout, no. REFUGEES WELCOME, YOU BITCH!

Podobné články: Blog

Google+