Blog

Hudební masakry – Lidový bigbít

Hranice hudebního dna se posunují stále níž a níž. Novou laťku podrazili tentokrát lidoví zpěváci říkající si Kapka.
AddThis

Plným jménem Kapesní kapela Kapka, abychom byli přesní. Kapesní proto, že se vejdou klidně i k vám do kapsy, haha, to je fór, co, paninko? Nejsou na Masakrech poprvé, vlastně jde o známou firmu. Kdysi mi pan zpěvák volal, abych stáhnul článek, že prý když si zadá Kapesní kapela Kapka do vyhledávače, vyjede mu nejdřív odkaz na můj článek a pak až na web jeho skupiny, čímž mu prý ubližuju v podnikání. Inu, nesmazal jsem, ale celá ta situace pro mě byla důkazem, že dotyční se berou vážně. Že hrají za peníze a pečlivě si hlídají, aby hrát mohli. Aby na ně lidi chodili. Aby platili peníze za cédéčka a za lístky na koncerty, kde se pak hraje přesně tohle. Varuju vás, je to rychta.

Kdo neviděl, neuvěří. Já na to zíral s otevřenou pusou, a to jsem zvyklý na hodně věcí. Tady je špatně úplně všechno. Zvuk, klip, nasvícení, produkce, všechno. Fascinující hudební výkon, tahle dvojka. Obludný umělohmotný zvuk automatických bicích i kytary zmutované v synťák zmutovaný v tahací harmoniku. To vše umocňuje fakt, že se ti dva tváří, jako kdyby opravdu hráli. A moc jim to nevychází, chudák paní bubenice, ta doslova neví, která bije. Pan zpěvák za volantem s cigárem vypadá jako opilý Ruda Pivrnec, protože si nedovedu představit střízlivého řidiče, který by si tohle za jízdy pustil a zpíval. I když… u nás je možné ledacos.

A jsme u toho. Tohle totiž opravdu někdo poslouchá a kupuje. Nenáročný posluchač a otupělý posluchač jsou dva rozdílné pojmy. Není nic špatného na tom, hrát nenáročnou muziku. Ne každý hudebník se rodí pro to, aby sbíral hudební ceny. Ale tahle hymna kamioňáků, tenhle jižanský rok ze svitavské lidušky, už je tak daleko za hranicí snesitelné jednoduchosti, že nad tím zůstává rozum stát. Opakuji, nejde o recesi, ti lidé svou hudbu myslí smrtelně vážně a jdou s ní na trh. A trh co? Trh po ní skutečně sáhne. A to je ten masakr.

Závěrem bych dodal, že na webu www.zlatydavid.cz běží nominační fáze a v kategorii nejhorší kapela můžete klidně hlasovat pro Kapesní kapelu Kapka. Za tohle si to určitě zaslouží.

AddThis
6 comments
MartinIrein
MartinIrein

Podobně jako u dříve probírané slovenské trojice (s písní Keď ťa nechá dievča) i tady platí, že je ubohost, když se hudebníci v klipu snaží markýrovat hraní na své nástroje a nemají koule na to přiznat, že za ně hraje samohrajka z vietnamské tržnice. Paní bubenice je tak dokonale mimo, že paroduje sama sebe, ono do přesně nastaveného automatu se blbě trefuje.... A pan harmonikář, snažící se předstírat, že ten laciný syntezátorový zvuk leze z jeho garmošky, mě utvrzuje v mém přesvědčení, že pokud někdo za tohle dává peníze, pak takového plátce mohu jen a pouze politovat.

LeaMyskaMys
LeaMyskaMys

Ne každý hudebník se rodí pro to, aby sbíral hudební ceny. Ne všichni, co mají hudební ceny jsou kvalitní hudebníci s kvalitní muzikou pro náročného posluchače. Jarda ví moc dobře, že takové hudební ceny Evropy 2, Óčka jsou úplné hudební dno a zbytečnost a Slavík je parodie sebe sama, každý rok ti samí ocenění, může se klidně pravidelně reprízovat

JaroslavCapek
JaroslavCapek

A pozor, na plesech a svatbách vám kapela zahraje klidně i něco od skupiny Gueen – chudák Freddie:
https://www.youtube.com/watch?v=yAR_14e6GQ4:  KAPKA disponuje širokým repertoárem. Vyjímkou nejsou skladby od skupin Gueen, Beatles, ABBA ale i Olympic, Elán, Alphaville a ostatní. Při našich živých produkcích zásadně nepoužíváme žádné přehravače, playbacky a.t.d.

MichalMatlach
MichalMatlach

"Sááám, jedu a hráááám".....tak to je vyloženě ultimátní rým :-)

MichalMatlach
MichalMatlach

Kolik kamioňáků u nás používá slovo "hrám"? To by mě vyloženě zajímalo.

Podobné články: Blog

Google+