Blog

Hudební masakry – Lukáš Taverna

Jsou hudebníci skromní i ambiciózní, střízliví i plní očekávání. Jsou hudebníci, kteří se rádi chlubí. Když mají čím, je to dobře. Když nemají, a přesto se chlubí, je to masakr.
AddThis

Začneme netradičně, dáme si rovnou video na úvod.

Když mi tento odkaz přišel poprvé, nechal jsem to plavat. Už podle střihu a synchronizace bylo jasné, že je to nějaká amatéřina. Jako kdyby si kamarádi natočili klip na mobil, připadalo mi tehdy. Hudebně mi to připadalo jako nudný rockec bez nápadu, takový unavený Olympic, ale ten odér amatéřiny to celé roztomile překrýval. Proč ne, kluci si jen chtěli zablbnout, říkal jsem si tehdy.

Nemohl jsem se mýlit víc. Situace nabrala naprosto opačný směr a ďábelské obrátky ve chvíli, kdy jsem se dostal k článku v deníku Metro. Přečíst si jej můžete zde. Nejen, že jde o naprosto zmatený text nedávající smysl. Nejen, že obsahuje naprosto fádní informace o tom, jak hrál chlapec v baru lidem pro zábavu (takových jenom dneska večer budou hrát v pražských hospodách desítky, co dál?). Ono jde dokonce o inzerci. O regulérní PR článek, který si tento muzikant musel zaplatit s vidinou… čeho vlastně? Že mu začnou chodit žádosti o autogram? Nabídky na koncerty? Osobně si myslím, že to zaplatit nemohl, stránka v Metru podle jejich ceníku inzerce vyjde na 350 000 jen za pražské vydání. Možná má kámoše na PR oddělení Mafry. To je teď asi jedno, důležité je, že pan Taverna evidentně rozjel kampaň za zviditelnění svého uměleckého já. Následovalo propagační video.

A z něj se dozvíme, že nyní pracuje na sedmém cédéčku a odehrává přes dvě stě koncertů ročně. Obdivuhodné číslo, ale kolik z nich jsou regulérní koncerty a kolik obyčejné hraní v baru, kam si ho provozní posadil do kouta místo kazeťáku? To už se od mistra nedozvíme. Ale vzhledem k tomu, že se na svých FB stránkách chlubí takovou hovadinou, jako že se jeho jméno objevilo v kulturním programu FAN, hádám, že je s rolí živého jukeboxu dlouhodobě smířený. A závěrem ještě jedna pecka. Dát na sociální síť fotku nebo scan rozhovoru je běžná věc, ne všichni se k časopisu dostanou. Vyskládat si ale rozhovory do mozaiky a udělat si s nimi selfie, to už je obsese. Když už si mám hrát na toho psychologa, tak pointa článku je jasná. Lukáše Tavernu dohnala klasická frustrace muzikanta, který se kvapně blíží od třicítky ke čtyřicítce a začíná se děsit, že se pořád motá s barovou kapelou po pár hospodách. Fanynky nikde, zlatá deska nikde, vyprodaná Lucerna nikde. Někdo se k situaci postaví čelem a těší se, až bude s chlapama hrát na Slamníku blues. Někdo začne honem rychle hrát divadlo pro média a klamat lidi kolem sebe, tedy i potenciální fanoušky. A to je pak, logicky, velmi smutný masakr.

AddThis
8 comments
AlenaDrtinova
AlenaDrtinova

Tohle objednat můj zaměstnavatel na firemní večírek, tak dávám ještě ten den výpověď... Důvod proč se neustále dokola objevují podobní jedinci je podle mě takový, že lidé bez talentu prostě nepoznají, že nemají talent a žijí ve své pravdě, že jsou úžasní...

lukastaverna
lukastaverna

stejne ti tu zasranou drzku rozkopu..bal jses stalina?ja jsme tvuj novy buh ...bud me prijmes nebo zemres...jsi proklety...a pomalu dokodelam pak praci tim ze te zbiju.

kremlas
kremlas

@lukastaverna mohl byste mi říct, zda o svých komplexech otevřeně víte a snažíte se je léčit? Pokud ne, měl byste...docent Chocholoušek by z Vás měl radost ;) Tuhle sračku přeci nikdo nemůže brát vážně. Hudba těžce okopírovaná, text infantilní, až to bolí...o videu se netřeba vyjadřovat...Bůh? :D :D :D Takhle jsem se dlouho nenasmál...já být na Vašem místě, tak raději schovám hlavu do písku nebo chodím kanály...A teď na tykačku, protože ti to tak evidentně vyhovuje: tenhle sh*t bych nepřijal, i kdybys mi za to velkoryse zaplatil. Jestli chceš dostát slova, zkus někdy zazvonit v Brně na Panské...ukaž se, frajírku :D

lukastaverna
lukastaverna

na druhou stranu jsem rad ze o me pisete taky :) spàtna reklama taky reklama...hlavne ze jsme v dalsich novinach...mam vas rad.


lukastaverna
lukastaverna

dobry den,jsem dojel z turne z kanarskych ostrovu clanky platio me anglicka agentura pod kterou jsem....frustrace z tricitky mas spis ty...zasrany a zamindrakovany kretene co sedis u pocitace abys urazel umelce..az te najdu ti rozkopu drzku.


marek23275
marek23275

@lukastaverna Milý pane,tak buď jste rád,že se tu o Vás píše a nebo ne.Ostatně takovéto urážky typu"kreténe a rozkopu Ti držku"se opravdu hodí,aby se takto umělec (jak si říkáte),který právě přijel z turné na kanárských ostrovů,vyjadřoval.....To Vám určitě pomůže se prosadit :-)

MiraRuzic
MiraRuzic

Už jich nebude 200, ale 400

Podobné články: Blog

Google+