Blog

Hudební masakry – Mac

Některé masakry jsou vtipné, některé k pláči, a pak je tu ještě úzká skupinka těch, které nejde vůbec rozklíčovat. Seznamte se, přichází Mac.
AddThis

Nejde o stolní počítač nebo nový model noťasu, ale pseudonym chlapce, který se věnuje… A tady už vlastně tápeme. Elektronice, dalo by se říci, jenže to by jeho předchozí singl nesměl být taková hloupoučká one man show. Varuju vás, ten poslech může fyzicky bolet. Mac se nicméně na svých stránkách chlubí, že s touto písní vyhrál několik hitparád, čemuž se mi nechce věřit ani náhodou – pokud nepočítáme pochybné klikací hitparády, které si může založit každý. Ale do rádia? Je fakt, že hudební dramaturgové tuzemských rozhlasových stanic jsou docela střelci, tohle je ovšem moc i na ně. Mac nicméně pohádku o úspěchu natahuje o další kapitolu v podobě singlu Follow Me. A tady už jde do tuhého.

Je velká otázka, o co vlastně chlapci jde. O pozornost? O pocit naplnění? O zvýšení šance si na dýze vrznout? Jedna věc je plnit si sen hraním si na muzikanta, druhá věc je svůj sen podsouvat světu. V takovou chvíli je potřeba kvalitní produkce, a ta tady zoufale chybí. Zvukově to nedrží dohromady, autor prostě exportoval nabrané smyčky a honem s tím ven. Ani jeden neumí zpívat, nehledě na to, že v písni melou ultimátní hovadiny. Singl Follow Me řadím mezi top 3 nejhorších textů v historii masakrů, schválně se zkuste sami soustředit, o čem zpívají. Nejde to, pár frází se motá dokola tak, že hlava prostě vypne.

Pokud Mac za výrobu klipu někomu zaplatil, měl by chtít vrátit peníze. Bez ironie, tady nesedí nic, po chvilce se rozjede zvuk a obraz jiným směrem, režisér dal záběr na zpívající interprety v momentě, kdy nezpívají a naopak, poskakováním před bílým plátnem se taky co do představivosti moc nevytáhl. Je velká otázka, zda jsou všechny záběry využité v klipu původní, ale dost o tom pochybuju.

Když někdo vypustí do světa takovou slátaninu, je jasné, že půjde ke dnu jako mince hozená do kašny. Mac to ale nevzdává, obesílá rádia, krmí fanoušky dalšími vítězstvími v klikacích hitparádách a hlavně se pochlubil, že Follow Me byla mezi deseti nejprodávanějšími skladbami na Supraphonline. To smrdí. To zatraceně smrdí vzhledem k tomu, že za poslední čtvrtrok mu na FB naskočili celí tři fanoušci a i s nimi jich má pět a půl. Takže Macu, jak to je doopravdy?

 

AddThis
2 comments
Maaac
Maaac

Vážený pane kritiku,

moc Vám děkuji za recenzi. Koukám, že se Vám opravdu hodně líbím, když už před čtvrt rokem o mě víte, kolik jsem měl fanoušků na Facebooku. 

Přečetl jsem si , že jste velká kapacita ohledně psaní kritik. Budu Vám muset skutečně poděkovat, že jste si mě všiml. Musím říct, že jsem se při čtení recenze krásně zasmál. Beru to s humorem, ale to i hudbu samotnou. Neživím se tím a ani jsem to neplánoval.  Je to pouze můj koníček!

Tak o co vůbec jde? Někdo si jde po práci zahrát tenis, já se jdu odreagovat hudbou. Pokud vyhraji nějakou klikací hitparádu, tak ano, mám radost. A o to větší, že je to pouze zábava. Měl by jste si zjistit fakta a nemít neustálé otázky v článku jestli to tak je nebo ne .Pokud to neděláte, řadíte se mezi bulvár a já měl za to, že jste seriozní kritik. Každopádně děkuji za reklamu.

Máte vůbec zapotřebí psát o mě, když nejsem profesionální hudebník? Vy však profesionální publicista jste a tím se ztrapňujete Vy ne já. Pac a pusu Váš zbožňovaný Mac

JardaK
JardaK

@Maaac Ve chvíli, kdy obesíláte rádia se svým singlem a snažíte se jej dostat do veřejného prostoru, překračujete hranici amatéřiny a musíte počítat s tím, že na vás budou kladena přísnější měřítka, než když pouštíte muziku kamarádům ze třídy. Tak to prostě je, tečka. Buď si na to zvykněte nebo to nedělejte, když vám to vadí, jelikož veřejná produkce vždy byla a bude vystavena posuzování právě proto, že chce být veřejná a dostat se mezi lidi. 

Podobné články: Blog

Google+