Blog

Hudební masakry – Mads se vrací

Pár týdnů po mocném triumfu ve Zlatém Davidovi se vrací nám všem známý přespolní boyband. Došlo k zajímavé změně, ale nikoliv k lepšímu.
AddThis

Byli čtyři, teď jsou tři, ale z původní sestavy pouze dva. Čert ví, co se stalo s bývalými členy, jisté však je, že to nevypadá dobře. I tak nepřirozená věc jako boyband může působit přirozeně, vokální skupiny můžou tvořit organické těleso, ale když s druhým singlem přichází prakticky úplně jiná formace, kterou si s tou předchozí spojíme jen podle popisu videa, přirozený organismus vezme za své a zůstává jediné slovo – kalkul. Jako kdyby bylo úplně jedno, co za kluky to dělá, hlavně, aby se udrželo tempo jednoho singlu do půl roku. Mads tak i ty poslední nevěřící Tomáše nyní přesvědčují, že jde o seriózně míněný pokus v rámci (prozatím) internetové větve tuzemského hudebního průmyslu.

Od prvního záběru je patrné, že tady někdo Mads opravdu věří. Pan producent, abychom byli konkrétní. Jenže marná sláva, z bláta Davida nevytesáš. Možná za rok dalšího zlatého, ale víc ne. Ti kluci neumí zpívat, jeden má problémy s frázováním, druhý s češtinou bojuje tak neúspěšně, že i těm nejtaktnějším z nás budou cukat koutky. Ze všeho nejhorší je text, který už teď aspiruje na ptákovinu roku. Vždyť z některých míst běhá mráz po zádech: „Někdy vedle tebe jsem a mluvím s tebou jenom já,“ to zní jak replika z torture porn hororu. Představuju si, jak tohle nějaký trýznitel šeptá do ucha zlomené dívce, co ji má na chatě uprostřed lesů připoutanou k topení. Brrr! A rozhodně vede: „Každý den se všechno mění, tohle se nezmění.“ To muselo dát strašnou práci složit, už vidím tu textařovu okousanou tužku.

Teď vážně, pan producent Tomáš Kučera je buď velmi bohatý člověk a je mu jedno, co dělá s penězi, nebo je velmi cynický a věří, že i bahno si svého kupce najde. To spíš. A najde, věřte tomu. Už teď má klip přes 100 000 zhlédnutí, a jakmile přijdou první nabídky na vystupování v obchoďácích, cíl je splněn. Abychom se ještě nedivili.

AddThis
4 comments
Kralicek
Kralicek

Mě se to docela líbí :)


Larion
Larion

čus.

Chtěla bych reagovat na první odstavec.

Nevim jestli jste seznámen s J-popem nebo K-popem, ale tak boybandy vznikají jako čistý kalkul ( i většina jiných skupin, kapel atd) a hlavní princip je ten, že každá, kapela (nebo skupina) je zaměřena na určitou věkovou kategorii posluchačů. Pokud některý člen takovéto skupiny dosáhne věku , který už by nemusel být pro cílenou skupinu atraktivní, je jednoduše nahrazen někým vhodnějším. Existují skupiny, vystupující několik let, u nichž z původních členů už nezůstal vůbec nikdo a zachovává se jenom jméno, styl a repertoár. Je to čistě byznys.

Podobné články: Blog

Google+