Blog

Hudební masakry – Martin Beck

Internet je prostor neomezených možností. Umělcům umožňuje realizovat se, neumětelové si zase můžou na umělce hrát. Jako třeba dnešní pán.
AddThis

Všechno začalo pompézní zprávou na portálu Koule.cz. Hrála na národní hrdost a titulek zněl: „Získali jsme cenu v Americe! Kdo je ten slavný Čech?“ Jako když se hraje hokej a říkáme, že medaile je naše, ne těch dvaceti borců, co si to na ledě vydřeli. Dobře, ale o co tedy jde? Kdo je ten Jaromír Jágr české hudby?
O Martinovi Beckovi se toho moc nedozvíme. Bodejť by ne, když je to kluk prakticky na startu. Jeho stránka je plná řečí o tom, jak si plní sen, jak makal za pultem a teď konečně přišel ten moment, kdy začne být slavný. To je vždycky podezřelé, když má hudebník široké bio na stránkách ve stylu „už jako malý kluk“, ale o muzice se dočteme až někde ve dvou větách na konci. Jeho kanál na Youtube obsahuje několik klipů, ale žádný z nich nepřekonal desítky zhlédnutí. To je na v USA oceněného hudebníka trochu málo. Ale Martin jde ještě dál. Nedávno se totiž pochlubil, že na začátku února jeho singl I Love My Life nasadí rozhlasové stanice v Británii, Austrálii i USA. Pojďme si tu píseň pustit.

Možná jsem jen otupělý psaním masakrů. Možná se prostě nevyznám v taneční scéně. Ale pokud tohle sbírá v Americe ceny a chystají se to hrát rádia od Londýna po Sydney, musel jsem prospat nějakou apokalypsu, během které se s ostatními muzikanty na této planetě stalo něco strašného.
Nedalo mi to a musel jsem si vyhledat, co za lidi vlastně Martinovi tu cenu dali. Kdo způsobil, že k němu teď čeští novináři, alespoň na Koule.cz, vzhlíží s obdivem jako na hvězdu a spasitele české hudby? A když jsem to zjistil, začal jsem se hrozně smát.
Společnost Akademia, která Martinovi cenu udělila, každý měsíc vyhlašuje několik kategorií, ale o nominacích nerozhoduje žádná porota, žádná rada starších. Nominuje se samotný hudebník tím, že zaplatí. Za skladbu deset dolarů, za album dvacet. Pošle peníze a pak už čeká. Akademia na jejich Twitteru zveřejnila jen za leden 2016 (měsíc ocenění naší hvězdy) devatenáct vítězů, a na Martina Becka přitom ještě nepřišla řada. Jakou má taková cena, která pravděpodobně nemá ani fyzickou podobu pamětní sošky nebo alespoň diplomu, váhu, jistě nemusím říkat. Je to zkrátka jen vznešeně se tvářící stroj na peníze, který vydělává na po slávě toužících zoufalcích ochotných zaplatit pětikilo jen za pitomý kousek naděje, že jim zveřejní fotku na Twitteru.
A pak přijde nějaký Martin Beck, bude chodit po Praze a říkat, že mu v Americe dali cenu. Takhle se kariéra nestartuje, Martine…

AddThis
12 comments
MichalSterba
MichalSterba

ano, BeckMartin ma pravdu, pouzivat jeho hudbu by melo byt trestne. Hlavne pro posluchace.

BeckMartin
BeckMartin

Myslim, ze jste slapl vedle a pripravte se, ze ted Vas zesmesnim ja. Patrne se navazite I do Dominiky, do ni se nikdo, kdo Vypada jak rok nemytej bezdomovec srat nebude. Smutne, ze vase hudebni kariera nevysla a vse na co se zmuzete je si delat legraci z jinych. Karma je svine a pripravte se na to, ze si brzy bude cely narod delat srandu z vas. Tech $19.90 mi za to stalo, protoze NEJEN ze jsem prvni v historii, ale vyhral jsem $10 000. O Tom se Vam muze Jen tak maximalne zdat. Navic pouzivate mou hudbu bez meho svoleni, coz je trestne, takze se pripravte na to, ze tohle take takhle nenecham.

RoboJebo
RoboJebo

@BeckMartin S takovým totálně neprofesionálním paskvilem máš zalézt někam do kanálu a nevykřikovat tady. Platit za umělé ocenění, že se nestydíš. Ty "hudebníku". Takových hudebníků, jak jsi ty vyseru každé ráno několik.

jardajardajarda
jardajardajarda

@BeckMartin To bude zábava, až v urputný honičce za očištěním svýho jména zjistíš, že žiješ v jiným světě.

MirekDusin1
MirekDusin1

@BeckMartin Hezky vypruzenej nýmand, očividně tentokrát ťaly masakry přímo do živýho. Tak do toho, hňupe, machruješ jak kmotr ze Chicaga, tak se predveď se svou hustokrutopřísnou pomstou :-D. Jardovi díky za objev takovýho blba, zas se bylo pár minut čemu smát :-)

JardaK
JardaK

@BeckMartin Nevím, kdo je Dominika, ani proč bych se do ní měl navážet. Navážíš se ty do mě tvrzením o nemytým bezdomovci, já se jen pozastavil nad tvou praktikou v rámci produkce, to je naprosto legitimní:-) Těch 10 000$ ti nevěřím, ale přeju. Budou se ti hodit na nákup falešnejch lajků a komentářů od fake profilů na Youtube. A jestli si myslíš, že tenhle způsob užívání hudby je trestný, tak ti radím, rychle si prostuduj český zákony, coby interpret využívající primárně internet k produkci potřebuješ dohnat obrovský mezery, který se obrátí proti tobě. Howgh. 

JanekLzicar
JanekLzicar

@BeckMartin nullum crimen sine lege, neni to trestný. Sdílením videa na youtube udělujete licenci kanálu youtube ho zpřístupnit všem, pan Konáš jen sdílel odkaz z youtube, ale tím zprostředkovatelem je pořád youtube. A těm jste svolení dal.

Milan1988
Milan1988

@BeckMartin Martine jdi už do prdele, nemáš ani floka, nikdy si nic nevyhrál a nevyhraješ, tvojí hudbě a tvému životu se ti, co tě znají (jako já) smějí celou dobu, už co si v Praze dělal u mekáče. A co se nestalo, tady si byl trapák, tak si se odstěhoval do Londýna, kde světe div se, zase děláš u mekáče a zase máš holou prdel. Tak se začni chovat dospěle a pochop to, UMÍŠ HOVNO

Podobné články: Blog

Google+