Blog

Hudební masakry – Martin Braun

Často si lidi stěžují, že český šoubyznys točí dokola jen pár jmen. Tucet interpretů, o kterých se píše všude. Ale co ti pěšáci? Co ti, kteří jednou okusili slávu a peníze, a od té doby bojují se snahou o získání pozornosti a návrat pod světla ramp?
AddThis

Aby bylo jasno, tento díl není o žádném kopání do mrtvol nebo vytahování lůzrů za límec, byť tomu dnešní ukázka může od pohledu napovídat. Kdepak. Jak už je v Hudebních masakrech zvykem, ukážeme si další z mnoha podob světské slávy a hudebního řemesla.

Martin pochází z Písku, a ačkoliv o sobě v dostupných materiálech zdůrazňuje takový ten balast typu „už v kolébce jsem toužil zpívat“, shrňme si v rychlosti fakta. Pár úspěchů v pěveckých soutěžích, tajtrlíkování v Caruso Show, angažmá v Semaforu, vystupování na různých večírcích a VIP akcích, objíždění diskoték, dvě desky, třetí v přípravě, vlastní fanclub. Poměrně slušná startovací plocha pro profesionální dráhu, ovšem pozor, stejně tak orná půda pro pouhé vytváření profesionálního dojmu. Pojďme si nejdříve pustit jeho loňský singl.

Občas si člověk říká, proč to muselo vzniknout. Jasně, každý zpěvák chce mít klip, ale kde není ani forma ani obsah, tam už je jen našlapování na tenkém ledě. Z něj se totiž interpret může velmi rychle propadnout do světa virálního pobavení a marně se pak snaží fanoušci pod videem ukomentovat, že je to krásná písnička. Už ten zvuk kláves na začátku naznačuje, že zase budeme cestovat časem. Kluk má na muzikály možná hlas dobrý, ale hraní mu moc nejde. Celý ten klip vypadá jako legrace studentíků, co jeli za Písek do školy v přírodě, fascinuje mě, že si to našlo svou produkci a v roce 2013 se nám tohle někdo snaží nabízet jako profesionální věc.

Tím se dostávám k Martinově profesionalitě. Na stránkách jeho fanclubu s poměrně kostrbatým názvem a přidruženém FB profilu jsme se nedávno mohli dozvědět o srazu jeho fanclubu v pražském podniku Rikitádo na Palmovce. Zde Martin vystoupil, zazpíval, vyfotil se s fanoušky a z této slávy vznikl záznam, který si i vy můžete objednat na DVD za těžko uvěřitelných 500,- plus 120,- poštovné. Za takovou cenu se neprodává ani koncertní DVD Foo Fighters z Wembley…

Svět šoubyznysu má zvláštní pravidla. Ale i pěšáci občas můžou svou cenu vystřelit na úroveň, kterou hvězdy považují za drzost. A že to funguje! 

AddThis
3 comments
pajapeterka
pajapeterka

HONZO ČEHO SE ZASTÁVÁŠ.....HNUS KLIP A CENA DVD JE SNAD Z MARSU.......JÁ KOUPIL LEVNĚJI DVD IRON MAIDEN .......


Jan Sperl
Jan Sperl

Ano je to pravda, každý nějak začíná. Alespoň se snaží prosadit od začátku, ne jako Nějaký tydýt na úkor svého příbuzného. Můj názor, lepší do začátku klip s roztřesenou kamerou s perfektním hlasem než vystupovat jako šišlavej debil v televizi. Nic ve zlém, ale doufám, že se někdo pořádně opře do autora textu, který nedokáže dát dohromady srozumitelnou větu!

Podobné články: Blog

Google+