Blog

Hudební masakry – Miro Švába

Jsou covery a covery. Z některých skladeb vybrousí čeští mistři křišťálovou předělávku, z jiných, a to bohužel většinou, udělají typickou českou slátaninu – rychle, levně, odflákle. A platí to i pro Slováky.
AddThis

Tento pán začal zpívat už na konci šedesátých let a podle svých slov se profesionálně věnuje hudbě přes čtyři dekády. Projel už půlku světa, zpíval u sousedů v Německu i na druhé polokouli Korejcům. Celkově však Miro Švába patří do kategorie druhořadých estrádních zpěváků, což můžeme odvodit podle toho, v jakých televizních pořadech v posledních letech vystupoval, a taky, a to především, že je jeho zastupujícím vydavatelem nyní skupina JBS Production, čtenářům masakrů známá to líheň na zvláštní interprety. Inu, svůj k svému, že ano. A protože JBS nezahálí, vypustili do světa neuvěřitelnou předělávku singlu Angels od Robbieho Williamse.

Ono by to vlastně mohlo působit roztomile, nebýt to opravdu součástí slovenského hudebního trhu. Pan Švába umí zpívat, to se musí nechat, jenže takových maloměstských maestrů je v každém okrese několik. Utáhnout to proto musí na repertoár, ale teda tohle podání, tomu moc nerozumím. Cílovka je jasná, posluchači nad padesát, ale nezužují to podle vizuálu náhodou na jakési astrověřící? Fascinující text, ve kterém pan Švába zpívá perly typu „vůbec ne protekčně pro tebe mám lásku věčně“ musel psát někdo, kdo to měl hodně na háku, protože chudákovi zpěvákovi ani nevychází slabiky. Režisér s kameramanem si taky dali záležet, doporučuji WTF záběr na kravatu v čase 2:56 nebo narůstající andělská křídla na samém konci. Dá se to odmávnout jako srandovní amatéřina. Něco, na co se Robbie Williams doma kouká a směje se u toho stejně, jako my u Steklovaty.

Ale pozor, JBS Production jede, takže umístila tento klip do vysílání televize Senzi a vy si jej můžete nechat zahrát za 5,90 eura. Cena šest éček je ryzí sprosťárna. Lze zaplatit mnoha způsoby od karty až po poštovní poukázku. To znamená, že reálně existují tací, kteří běží se složenkou na poštu, aby jim zrovna tohle zahráli, i když si to na Youtube můžou pustit zdarma. A to je ten největší masakr.

AddThis
4 comments
liskaelis
liskaelis

Já vím, že bychom se lidem neměli smát za to, jak vypadají .. ale tohle ... :D Chtěla bych vědět, zda je některý z těch chlapců alespoň heterosexuál :))))  A ta ruka na rameni .. já se smála a smála :)) To je povedený masakr.

deadlock2001
deadlock2001

Je to proste lacné, nielen v zmysle produkcie, ale aj vkusu. Ak sa spevák rozhodne realizovať svoj potenciál takto, potom ani nezáleží na tom, či vie vlastne spievať. Otázka inak je, či vôbec mal nejakú kreatívnu kontrolu nad videom. Už vidím toho frajera "rejžu", čo si postavil DSLR na statív a farebne tam dokľúčoval pozadia z Windowsu.

Karel Petrik
Karel Petrik

Zastavil bych se u předposlední věty. Taky si koupím desku mojí kapely, resp. tu která mě zaujme, osloví (u některých jmen je to pro mne skoro "povinnost"). Téměř nestahuju (=nekradu) a když, tak spíš ze "studijních" důvodů (věci, které bych si nepořídil určitě). I když si ji můžu poslechnout na YT. Prostě proto, abych podpořil svoje koně nebo i vydavatelství. Anebo jsem to možná nepochopil.

Podobné články: Blog

Google+