Blog

Hudební masakry – Olivie Žižková

Čert nikdy nespí. A masakrózní muzikanti taky ne, jak se dnes přesvědčíme.
AddThis

Dlouhodobější čtenáři si na Olivii Žižkovou jistě vzpomenou. Tahle paní, která v dubnu oslaví čtyřicátiny, totiž vystupuje jako Darinka Rolincová revival. Ne Dara Rolins, ale skutečně jako Darinka a zpívá její písničky z dětství. Jakkoliv bizarně to působí, nabídky na vystoupení chodí a rozhodně nejde o žádné očekávání freakshow, jako když si někdo pozve Metrixe. Svých patnáct minut slávy Olivie zažila, když se český internet dozvěděl o nafocení aktů do kalendáře s Jiřím Krytinářem. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, nabízí se pořekadlo. Jenže Olivie nebude zoufalá, ona si prostě jen plní sen o slavné zpěvačce. Na plnění snů není nic špatného. Pokud se to neventiluje přes média a veřejný prostor. Což se Olivii daří, objevuje se na obrazovkách televize, dává rozhovory, točí jeden klip za druhým (jen vloni jich bylo asi šest nebo sedm, dnešní masakr je jeden z nich). Pojďme se proto podívat, co za zázrak se skrývá v její autorské tvorbě.

Olivie Žižková měla vždycky ve zpěvu limity, koneckonců revivalování Darinky Rolincové prosakovalo i do její autorské tvorby, ale je třeba uznat, že po těch letech je slyšet maličký posun. Do masakrů skladba spadá kvůli něčemu jinému. Odstartovat písničku rýmováním dát / rád / bát / spát, to je nejupřímnější varování, jaké lze posluchači nabídnout. Text je celkově slabinou skladby, je to taková ta poetika lidí, pro které je vrchol umění Ordinace v růžové zahradě. Prazvláštní je ale pojetí klipu. Ten šedivý pán ve studiu s výrazem smutného džurbase, to je Oliviin manžel. Jestli jsem to dobře pochopil, je jí zároveň i manažerem, producentem a kdo ví co ještě. A taky hraje v klipech. Tady to moc nedává smysl, jelikož spolu nahrávají píseň pro zemřelého milého, ale na konci nebožtíka hraje opět pan producent, tak jak? Byla to dvojčata? Nebo ve studiu nahrávala s jeho duchem? A kdo je ta druhá paní s růží? Milenka? Partnerka? Dcera? Sestra?

Hudba je ryzí uspávání hadů, pokud se to kombinuje se šílenými záběry předstíraného pláče, slz dopadajících na buben a postavami, ve kterých je zmatek, vyleze z toho masakr jak vyšitý. Korunuje to navíc scéna sebevraždy na nebožtíkově hrobě, ani Mácha by to nevymyslel líp. A to jsem byl dneska výjimečně hodný, kdybyste tušili, jaké další klipy Olivie v posledních měsících vydala…

AddThis
82 comments
PavelCimbal
PavelCimbal

Mne se to libi. Vcetne tech "kvakavych acek", jak tu kdosi psal - podobna, pro zmenu ecka, mela Gombitova, a jak to k ni pasovalo. Pusobi to hezky zensky. Lepe nez vyumelkovane Bile chraplak, Vondrackove meceni nebo Csakove jekot. Nedejboze Vondrackove mladsi kunkani.

YuriLee
YuriLee

Ukažte mi někoho, kdo je mladší než 40 a žije jinde než v Horní dolní a tohle se mu líbí...


Vždyť tý ženský se směje celej internet. Neviděla jsem, že by o ní někde někdo, kdo neni její manažer/něco podobnýho, napsal něco pozitivního.


Abych to shrnula: OMFG VŽDYŤ TOHLE BY BYLO TRAPNÝ I V DEVADESTÁTKÁCH!!!


Vedle tohohle i Rebecca Black vypadá jako umělkyně :D

PavelCimbal
PavelCimbal

@YuriLee  treba ja. neni to mozna profersionalni, pusobi to mozna amatersky, ale veskrze je to mile, autenticke, sympaticke. tedy neco, ceho komercni produkce zkratka nijak nema sanci dosahnout. a vy si pustte chinaski, nebo clintonuv saxofon.

RollingS
RollingS

Taky vam to pripomina Wild Horses od Rolling stones?

Ovce
Ovce

Já osobně bych paní Olivii a paní kameramance doporučila, aby svoji tvorbu (hudbu, texty, scénář, klip, atd.) konzultovaly s dalšími lidmi, kteří se tím zabývají. Vyhnuly by se tak nejen hudebním masakrům, ale i dalším nedorozuměním. Já jsem tohle začala se svými písničkami dělat před rokem a půl. Výsledek je samozřejmě hodně znát. Sice mě občas kritika těch lidí zabolela a nebylo mi to příjemný, ale písničkám to prospělo. Najednou ty písničky slyšel někdo, kdo k nim neměl citovou vazbu a mohl se k nim konstruktivně vyjádřit. Chce to mít kolem sebe lidi, kteří rozumí svému oboru, baví je to, rádi s vámi budou spolupracovat, řeknou vám věci na rovinu a rozhodně vás nebudou šetřit. Nepsané pravidlo - správně je to, na čem se shodnete. 

Ovce
Ovce

O webových stránkách a internetové prezentaci paní Olivie se raději nebudu příliš vyjadřovat. Nejde mi totiž do hlavy, proč má paní Olivie na svých stránkách odkaz na divadelní pohádku O princezně Kristýnce a vedle toho odkaz s názvem Fotomodeling, pod nímž se skrývají její nahé fotky. 

Ovce
Ovce

A teď si dovolím vyjádřit se k videoklipu. Jsem další v řadě pitomců, kteří tento klip nepochopili. Musela jsem si přečíst komentáře kameramanky, aby mi došlo, že hlavní hrdince zemřel manžel. Zamyslím se nad sebou. Až půjdu do kina na nějaký film, tak si posadím scénáristu na pravou stranu a režiséra na levou stranu vedle sebe, aby mi tihle dva pánové vysvětlili děj. :) I mně, coby poloslepému laikovi, při prvním shlédnutí došlo, že klip je sestříhán z různých záběrů. Je to tím, že jsou v něm záběry různé barevnosti a nepůsobí to jako celek. 

Ovce
Ovce

O zpěvu ani nemluvím. Čeština má důraz na první slabice, což zpěvačka úplně nepochopila. 

Ovce
Ovce

Začnu od základů. Není nic špatného na jednoduchosti. Jednoduchost je fajn, většina hitů má 4 akordy. :) Na jednoduchosti se sice dá stavět, ale je potřeba dávat si na spoustu věcí velmi dobrý pozor. Hudba je předvídatelná. Pár akordů sice stačí, ale chybí mi tam něco, co by mě vyvedlo ze stereotypu, překvapilo. Skladbě chybí pomyslný vrchol a hlavně nějaká dynamika. Text je velký průšvih. Jsou v něm chyby ve slovosledu, ve shodě větných členů, v akcentech, je předvídatelný, není v něm nic skryto, chybí alespoň pokus o metaforu. 

Ovce
Ovce

V hudební oblasti už mám leccos za sebou. Mám natočených několik CD, hraju na několik nástrojů, zpívám, píšu texty, skládám hudbu. Ovce
Ovce

Dovolím si taky pár poznámek

Karel Petrik
Karel Petrik

Nedá mi to, několik poznámek k AngiShy, která, jak jsem pochopil, je spolutvůrce klipu:

1.hodnotit něco, na čem jsem se podílel je takové...trochu chucpe. Asi jako kdyby si Hřebejk napsal sám recenzi na svůj film.

2.Reakce na názor "vy jste nic nedokázal(i), nemůžete Olivii kritizovat: Nevím, nemám to samozřejmě nějak exaktně zjištěno, ale odhadem bych řekl, že nepoměrně víc lidí sleduje Jardovy Hudební masakry, než poslouchá tvorbu Olivie. A obecně - co tedy musí člověk dokázat, aby mohl mít negativní názor? A musí "to něco" dokázat i když má směrem k tvůrci kladný názor? A další obecnost - musím umět vařit, abych mohl říct, že mi to jídlo nechutná? Musím dělat nějakou politickou činnost, abych mohl nesouhlasit například s panem prezidentem?

3.ne, Jarda v článku o Olivii nepoužil žádné invektivum, nic urážejícího. Po pravdě řečeno i ta jedna malá pochvala je, vzhledem k výsledku, až moc přívětivá. Oproti tomu vaše urážky "vrať se mámě do břicha", "nedovzdělanec s cigárem", atd. vypovídají něco nelichotivého spíš o vás.

4.výmluva na technické podmínky neprojde, protože vy byste nestvořili dobrý klip ani s profesionální technikou. O té to opravdu není. Chybí vám nápad, invence,...I když tady už je špatně všechno od začátku (píseň) a kde nic není ani čert nebere....

Několik náhodných příkladů, že lze za "málo peněz pořídit hodně muziky":

https://www.youtube.com/watch?v=C6y7AXw5U6w

https://www.youtube.com/watch?v=YSB_rOIQq-c

https://www.youtube.com/watch?v=qreLKIDf0PI

Závěrem tedy : hudba je nudná, zpěv takový nepříjemný, až afektovaný, klip děs.

Ale vlastně já jsem nic nedokázal, takže si to ani nemůžu myslet....

tom_seth
tom_seth

Upřímně, v tomhle případě není rozhodně typ kamery a SW pro editaci tím nejhorším. Naopak. Ale točit něco, co nemá smysl a neumí zaujmout samo sebou, mi příjde jako zcela zbytečné. Tady chybí zcela materiál, se kterým se dá pracovat dál. Slovy z Cimrmana: "Nuda, nuda, šeď, šeď..."

MichiyoYokomura
MichiyoYokomura

Tak jsem si torovněž přečetla, abych si udělala obrázek... Popravdě, asimám úplně jiná měřítka než autor i čtenáři, protože mě na tomhle masakru nic masakrózního nepřijde. Obyčejný článek o někom, kdo se autorovi prostě nelíbí. Nenazvala bych to kritikou, ta vypadá trochu jinak, ale má to daleko i do hejtování. Je to podle mého prostě něčí osobní názor a nepřijde mi ani nijak drsný. 

Věci ohledně toho, čím se zpěvačka proslavila, mě vůbec nezajímají. Nezajímalo mě to předtím, nezajímá mě to teď a zřejmě mě to nebude zajímat ani potom, protože se mi zdá, že je to v ohledu k předváděné práce absolutně nepodstatná věc. Co je mi po tom, jak se kdo proslavil? Zajímá mě jen jeho práce, když už. 

Nebudu tvrdit, že je klip bezchybný nebo perfektní, ani to nebudu tvrdit o písni, protože především nejsem odborník a tomuhle druhu muziky ani pořádně nerozumím. Nejsem ani schopná přesně pojmenovat žánr, do kterého muzika Olivie spadá, jsem asi hudební ignorant, ale co už :D Určitě byto mohlo být v několika ohledech lepší, to neříkám, ale člověk se učí a nabírá zkušenosti, ne? Ostatně proto tyhlevěci dělá veřejně. Zpětná vazba je nejdůležitější pro zlepšování se. Jen nemohu souhlasit s nepochopitelnosti videoklipu. Když jsem ho viděla poprvé, aniž bych znala jeho obsah, dalo se bez větších problémů pochopit, o čem je, takže tohle bude asi trochu o vnímavosti či chápavosti :)

Jakub Hrdlicka
Jakub Hrdlicka

@MichiyoYokomura S tím druhým odstavcem souhlasím. Je to prakticky zbytečná informace. Tedy co se týče Jirky Krytináře, ale informace o tom, že se zpěvačka věnuje revivalu je zcela v pořádku.
Osobně jsem neměl ani problém pochopit děj... spíše to zpracování je dle mého názoru trošku problém, Vlastně to asi ani nestálo za článek. Je to opravdu mizerný výkon, ale myslím, že těch skutečých masakrů se najde daleko víc.
Jak jsem už jednou napsal... do kulturního domu někde v nějakém městysu možná, ale na nějaký větší úspěch to nevidím.

AngiShy
AngiShy

@MichiyoYokomura  kéž by takto nestranně a bez napadání uměl psát i ten, kdo stvořil tento rádoby článek a jeho ovečky

MichiyoYokomura
MichiyoYokomura

@Jakub Hrdlicka @MichiyoYokomura Samozřejmě, pokud se Olivie věnuje revivalu, nevidím v té zmíňce problém. Ostatně proč neříci, čemu se interpret věnuje, na tom nic špatného není. Spíš mi jen přijde zbytečné komentovat nějaké rádoby pikantnosti a snažit se tím danou osobu "shodit". Vždy přeci záleží na tom, jak to člověk řekne/napíše.

Ano, videoklip je amatérský,dost možná je to tam i někde uvedeno, jelikož se jedná o práci amatérského tvůrce, ale na tom nicšpatného rovněž nevidím. Každý někde začínal, ne? Jestli se to líbí či nelíbí jevěc jiná, to je už o názoru, ale že jde o amatérský klip, v tom opravdu problém nevidím. Pusťte si některé amatérské interprety ze zahraničí například, mívají velice solidní klipy.Za sebe doporučuji Chrissy Costanza, rovněž začínala jako amatér a přitom odváděla velmi kvalitní práci. Takže bych se nenavážela do amatérů. Když jde viditelně o amatérskoupráci,nikoli profesionální, hodnotila bych to tak. Ale to už nemávliv na to, zda se práíce líbí či ne :)

AngiShy
AngiShy

@Jakub Hrdlicka @MichiyoYokomura  zpracování klipu je takové, co nám podmínky dovolili. Není to profesionální, ale ani amatérské. Měl by jste pochopit, že ně vždy jsou deseti tisíce na to zaplatit si profesionálního kameramana a já jakožto kameramanka Oliviiných klipů jsem stále jako student a klipy se nám zlepšují v porovnání s klipem Toulavý Valčík, který byl naším prvním klipem a spoluprací. Nikdo se nechvástal tím, že to je nejlepší klip, ale zároveň proč by ho měl taky někdo hanit! A to je to, co se zde jeví docela hnusné v onom článku. Klipy tvoříme pro radost a zároveň zviditelnění. Když nám koupíte lepší kameru a lepší program na střih klipů, pak vám rádi předvedeme lepší tvorbu ;)

jardajardajarda
jardajardajarda

@AngiShy @MichiyoYokomura  Těmi reakcemi naopak dokazujete vy, že vám chybí nadhled, což je i docela oprávněnej fakt, jestliže s tím klipem máte něco společnýho.


Obecně bych o sobě neřekl, že jsem hlupák nebo zabedněnec, proto mě zaráží, že v článku žádný napadání nevidim. Kde je chyba? :)

MichiyoYokomura
MichiyoYokomura

@AngiShy @Jakub Hrdlicka @MichiyoYokomura Já tu používám slovo amatérské čistě jako přívlastek pro nezkušeného, tedy začínajícího člověka, obvykle samouka, cose prostě dílo od díla zlepšuje a učí se :) Nemyslím to nijak hanivě. Jsi ještě začátečník a za to se nemusíš opravdu stydět! Všichni začínali jako začátečníci, amatéři a profesionálové si mohou říkat až po nějaké stovce prací, kterou mohou předložit a říci "Jo, to jsem dělal já a spoustu jsem se toho naučil!" Ostatně, učíme se celý život :)

JardaK
JardaK

@jardajardajarda @AngiShy @MichiyoYokomura V článku opravdu žádný napadání není. Hudební masakry jsou na tom prakticky postavený, že se vyhýbají napadání a invektivám a věnují se rozboru konkrétního díla. Jde o typickou vztahovačnost potrefený husy.

Jakub Hrdlicka
Jakub Hrdlicka

@AngiShy @Jakub Hrdlicka @MichiyoYokomura Tvorbou videí se zabývám několik let sice jako amátér a mám to pouze jako koníček a moc dobře vím, že největším limitem jsou peníze. Ale zároveň se tím nikdy nesnažím chyby omlouvat. Taky jsem si užil nejednoho záporného komentáře, ale nikdy jsem po přečtení kritických poznámek necítil potřebu se v diskusi hádat. Vždycky to prostě vemu jako názor diváka a buď si z toho něco vemu nebo ne a tím to končí protože snažit se někoho přesvědčovat, že se mu to má líbit vyzní celkem komicky. Smiřte se s tím, že se některým lidem nebude líbit výsledek vaší práce. Ono to není jen o kameře a střihovém programu. Někdy se i z mála dá udělat opravdu kvalitní výsledek. Zkoušejte si hrát třeba s dobarvením, trošku si pohrát třeba s kontrastem a teplotou barev... tzv "sépie" je už trošku pasé. Vzhledem k tomu, že jde o smutnou píseň klidně mohl být celý klip černobílý s vytaženým kontrastem. Těch možností je plno.

MichiyoYokomura
MichiyoYokomura

@Jakub Hrdlicka @AngiShy @MichiyoYokomura Tomu říkám konstruktivní kritika, ze které si je co vzít :) Já jsem naneštěstí v tomhle ohledu absolutní neznalec, nevěnuji se tomuto oboru :D Celkem ráda bych se ale na některé video z vaší tvorby podívala?

MichiyoYokomura
MichiyoYokomura

@Jakub Hrdlicka @MichiyoYokomura @AngiShy Autům tedy nerozumím o moc víc než muzice, ale zpracování se mi celkem líbí. Jen si tedy nejsem jistá, jestli jde o propagaci auta či řidiče, to mě trochu mátlo. Či možná oboje naráz? :D 

AngiShy
AngiShy

@JardaK @jardajardajarda @AngiShy @MichiyoYokomura asi jste zapomněl, jak se píše slovo "pomluva" jelikož tento článek opravdu jako rozbor nevypadá, lol, o to vtipnější je váš pokus o nazvání potrefenou husou, když vy sám neumíte přijmout názor druhých a všem jen cpete ten svůj, tak kampak utekla vaše pointa ted

Jakub Hrdlicka
Jakub Hrdlicka

Tak klip je příšernej o tom žádná, ale daleko víc mě vadí takové to s prominutím žabí kvákání paní zpěvačky a to právě při těch slovech jako: bát, dát, rád respektive spíše buát, duát, ruád... protože takhle to opravdu zní a tahá to strašlivě za uši. Divím se, že o tom v článku není ani slovo protože tohne snad musí slyšet i nahluchlej.
Do kulturního domu někde v Horní Dolní by to snad ještě šlo. Nakonec i tak se dají vydělat prachy, ale do větších akcí bych se s tímhle raději nepouštěl.

AngiShy
AngiShy

@Jakub Hrdlicka  vy tomu tak nějak rozumíte, že? Jen si tu kňourejte, ale stále to Olivie dotáhla dál, než vy všichni tady dohromady a to mě i ji velice hřeje u srdce ;)

Jakub Hrdlicka
Jakub Hrdlicka

@AngiShy @Jakub Hrdlicka My se známe, že víte kam jsem to já dotáhl nebo nedotáhl? Nezlobte se, ale podle vašich reakcí to vypadá, že myšlenkově žijete stále před rokem 89. Dnes máme svobodu slova víme? Za názor se dnes lidé nestaví ke zdi.
Přestaňte žít v omylu o své dokonalosti. ;) ten klip je opravdu dost amatérský a to je holé konstatování faktu.
Pokud si myslíte, že ten klip i zpěv je na jedničku tak mám pro vás špatnou zprávu a to, že se už nikam dál neposunete protože jedině člověk který vidí vlastní chyby a nedostatky se může dál rozvíjet. 

AngiShy
AngiShy

@Jakub Hrdlicka @AngiShy  i v oněch letech by to bylo lepší, než jak je tomu všemu dnes. Neznáme se, ale již váš první komentář o vás vytvořil dostatečný obrázek a ne příliš dojemný. Nikdy jsem také neřekla nic o dokonalosti, klip není profesionální ale ani bych ho nenazvala amatérský, jelikož jsme museli pracovat s podmínkami, které jsme měli, a ty nikdy nemohou být stejně dobré. Kdyby jste se v tomto odvětví pohyboval, tak by jste to věděl a zbytečně tu o tom "nebrečel". Kameru máme dobrou, lepší program si dovolit zatím nemůžeme a klipy tvoříme pro radost naší i fanoušků a samozřejmě celkové zviditelnění, ale to neznamená, že se do toho musí obouvat někdo, co nic kromě navážení se do lidí neumí.

Vlastní chyby si tam vyhledat umíme a nepotřebujeme k tomu také nějakého amatéra jako je vlastník tohoto webu

PavelCimbal
PavelCimbal

@Jakub Hrdlicka  mne se to prave libi. pusobi to tak nejak zvlastne zensky. proste kazdy ma svuj originalni projev, no. tohle je v dusledku milejsi nez vsechny lucie bile a evy pilarove a heleny/lucie vondrackove dohromady.

AngiShy
AngiShy

Milý zlatý pane kdosi, tento váš příspěvek je jen dalším důkazem o vašem zamindrákovaném životě, který stejně jen trávíte vysedáváním s cigaretou a hledáním lidí, do kterých se bezdůvodně navážet a nazývat to kritikou (což se opravdu za kritiku považovat nedá, jelikož kritika je nestranný pohled, ne názor a navíc kritika není jen o negativitě). 

O to vtipnější je, že se nenavážíte jen do Olivie, ale i do spousty dalších talentovaných a známých lidí, kteří alespoň ve svém životě něčeho dosáhli, na rozdíl od vás, kdo si jen založil takto chabou a nepřehlednou stránku bez pořádného designu a svými pokusy o "vtipnost" jen sociopaticky navádíte lidi k tomu, aby slepě následovaly vaše takzvaná "moudra" jako například již josefrichter.

Vsadím se, že kdyby jste napsal, jak je Olivie úžasná a vychválil tento klip, lidé by zase naopak dávali palce nahoru a vychvalovali to taktéž.. proč? Protože blog, jako je tento, vedený mindrákem a sociopatem, jako jste vy, vždy následuje mnoho slepých oveček, že?

Očividně vám nestačilo, že jste již jednou dostal lidově řečeno do prý držky, rád si koledujete dál, viďte? Pak se nedivte, až budete vyplácet deseti tisíce u soudu, až vás někdo zažaluje za ničení pověsti výmysly a překroucením faktů.


O to vtipnější je, že jste naprosto nepochopil pointu klipu, kterou by pochopil i zaostalý. Klip je o ženě, které umírá manžel a později v klipu zemře a žena bez něj nemůže dál žít a chce jít za ním. Mezitím jsou flashbacky / vzpomínky aneb prostřihy z doby, kdy onen manžel ještě žil. A ona žena ke konci? To jsem já/kameramanka, u které naprosto nezáleží, jestli byla členem rodiny, kamarádka či kdokoliv jiný, pointa je, že po smrti obou na světě stále zůstává někdo, kdo si je pamatuje a vzpomíná na ně.


A také by mě zajímalo, kde jste sebral to, že je klip plný falešných slz. Olivie je velice dobrá herečka a slzy v klipu jsou pravé, žádná voda, žádný sprej, tak si laskavě zjistěte fakty, než zde napíšete své snobské výmysly. 


Dále, je vidět, že každý amatérský kritik/autor článků amatérských webů je stejný a jediné, co umí opakovat dokola je "Olivie se proslavila skandálem s Krytinářem"... Ale kde jsou fakty, že Olivie vyhrávala soutěže a živila se zpěvem a hraním ještě dávno před tím, než tento rádoby blogísek vznikl, hm? Nikde, protože tu mluvíte jen o tom, co se vám hodí, ale celou pravdu neřeknete, jen aby lidé věřili vám a neváhali, že?


Jak by se líbilo vám, kdybych o vás psala jen negativa všude kolem? Aha pardon, to jsem již v tomto komentáři udělala, že? ;) Už to jen chce vymyslet nějaké lži, jako to vy děláte také..


Je pravda, co jsem o vás slyšela, zamindrákovaný zoufalec s cigárem u pusy, který jen dřepí doma na gauči a stalkuje lidi, aby o nich mohl napsat lži, pomluvy a nic víc, aby jste se sám necítil jako ten, kdo ničeho nikdy nedosáhl a ani nedosáhne.. Udělejte nám všem prosím laskavost a buďto se vraťte zpět mámě do břicha a dovyviňte se, nebo nestůjte denně ve frontě na hloupost. Jediné, čeho jste dosáhl je, že jste nám velice zvýšil popularitu onoho klipu ;)


A Olivie vám ještě vzkazuje: Hudební kritik? Nebo mindrák??? Jardo, Jardo. Neovlivňuj lidi, nech to na nich, jestli se jim to bude líbil...

Mefistofeles
Mefistofeles

@JardaK @AngiShy Jardo, podle mě je ztráta času se zabývat s někým takto zaujatým. Ostatně kokni se i na You Tube kde má Olivie Žižková u všech svých videí na svém kanále bloklou diskusi, to taky o lecčems svědčí. Jestli se bojí hejtů tak ať se na to vykašle nebo ať se zlepší. Ostatně nejlíp jsi to vyjádřil tady v tom článku. Přeju ti hodně zdraví a síly do další práce a nenech se odradit takovými jako je například Angi Shy.

Jezuch
Jezuch

@AngiShy Váš názor coby spoluautorky klipu, která v něm navíc vystupuje, je jistě objektivní a nezaujatý.

AngiShy
AngiShy

@JardaK @AngiShy  tak hlavně, že se navážíte do někoho, kdo něco umí a nevysedává věčně v pajzlu, jako vy, kde údajně brnkáte na kytaru rádoby "poetické" texty, které uspávají ožraly kolem, ale více tím nedokážete. Tak nám nabídněte nějaký svůj klip, rádi vám ho také "vychválíme". Vy tady natíráte něco a ovlivňujete tím lidi kolem, ale nikdy se nepouštíte do klipů, kde se vraždí, souloží a čím vulgárnější text, tím pro vás "lepší"

S tím, jak vypadáte, bych vůbec nekritizovala druhé, neboť si ráda počkám, až se někdo pustí do vaší image. Vaší hudbu tolik ale posoudit nemohu, protože k poslechu veřejně asi žádná neexistuje a my všichni asi tušíme proč ;)

Piště si dále vaše bláboly, ať vám to vaše ovečky baští, ale seriozně, jste na hranici, jejíž překročení vás může stát velké prachy stejně tak, jako to stálo již jiné.

JardaK
JardaK

@AngiShy @JardaK Paní, já se do ničího vzhledu nenavážím, neboť nikdo neovlivní, s jakým obličejem se narodí. Že se občas pozastavím nad image, kterou si interpreti zvolí, to je naprosto odlišná věc, neboť sami měli na výběr. 


Tenhle článek není ani v nejmenším o navážení se, pokud si to myslíte, dokazuje to jen a pouze to, že vůbec nic nečtete a nemáte zkušenosti s kritikou, názorovou publicistikou ani blogosférou. Proto jsou vaše soudy takové, jaké jsou. Klidně si je vyslovujte nahlas dál, ale nerozčilujte se, že své názory ostatní nahlas vyslovují taky. Jestli se tady někdo do někoho naváží, tak vy do mě. Manželé Žižkovi vám za to asi poděkují a pozvou vás domů na chlebíčky jako v tom nejnovějším klipu, ale v očích ostatních vaše argumentace vyvolává spíš jen pobavený úsměv. 

AngiShy
AngiShy

@JardaK @AngiShy  v tom případě by jste se ani vy neměl navážet do našich klipů, jelikož ani my nemůžeme ovlivnit podmínky pro natáčení, nebo jestli vám to opravdu tak vadí, rádi vás najmeme na osvětlování ;)


A vy jste snad nějaký kritik, jestli toto kritikou nazýváte? Zkušenosti s opravdovou kritikou mám a ta rozhodně nevypadá takto, toto se dá pouze nazvat osobním názorem, který cpete druhým a ovlivňujete tak ostatní, kteří si na to neumí najít vlastní názor. Vy jen chcete škodit, je z vás jen cítit zloba, jako by se vám nepodařila vlastní kariera a proto si do pusy berete ty úspěšnější.


Váš článek jsem si pročetla pečlivě, ale vy nemáte právo soudit, zda jsem si to přečetla pořádně nebo ne, když vy sám si neumíte najít všechna fakta, než článek zveřejníte a pak v něm píšete bláboly o falešných slzách. Takže si snažte neprotiřečit, když sám nejste o nic lepší.  "Proto jsou vaše články s dírami takové, jaké jsou"


Vtipné však je, že zatím se tu u všech komentářů bavím jak já, tak Žižkovi, tak mnoho dalších lidí z FB, kteří tento článek viděli.

JardaK
JardaK

@AngiShy @JardaK Vy máte zkušenosti s opravdovou kritikou? Vynikající, sem s tím, co to tedy podle vás je. Odkaz? Scan článku? Ať se poučím. Jako šéfredaktor hudebního měsíčníku Headliner "opravdovým kritkům" rád nabídnu spolupráci, proto jsem celý netrpělivý, co máte na mysli.

tom_seth
tom_seth

@AngiShy Hádat se nebudu, nemám na to čas. Ale vyzdvihl bych pár vět, které dle mého názoru neměly být napsány.
1) Argumentovat tím, že komentující je takovej a makovej je zcela mimo mísu. Ať je jeho názor jakýkoli. 
2) O Olivii se skutečně nedá napsat, že je úžasná, protože není. To je bez debat.
3) Argument "Olivie je velice dobrá herečka" se zakládá na čem ? Kdepak ta Olivie hrála, že je velice dobrá herečka ? 
Handrkováním na diskuzi se jen dostáváte pod úroveň těch, kterým to má být adresováno. Takže za moji maličkost Vám radím, abyste svoji tvorbu směřovala malinko jinam - tudy cesta ke slávě a úspěchu evidentně nevede...

AngiShy
AngiShy

@JardaK @AngiShy www.angi-shy.deviantart.com/gallery má stránka s cartoon tématikou a fotografií.. kritiku si tam vyhledejte sám, když sledujete každý krok, co olivie udělá přesto, že se vám od ní nic nelíbí, tak se v hledání určitě vyznáte (a olivie vám očividně musí hodně ležet v žaludku, haha).A co podle mě kritika je? Je to nestranný popis díla, ne zaujmutí v závislosti na vlastním vkusu a úsudku, kritika není jen mluvení o negativních částech v možná co nejhrubějším způsobem, kritika je i psanío dobré části díla.. znte přeci větu "i kritici to chválí"... vlastně, asi neznáte, když si opravdu myslíte, že tento článek se může nazývat kritikou.

jardajardajarda
jardajardajarda

@AngiShy @JardaK A neztratily by potom Hudební masakry pointu?

Při hodnocení hudby se subjektivitě nevyhnete. Nestrannému popisu hudebního díla se říká partitura.

AngiShy
AngiShy

@jardajardajarda @AngiShy @JardaK hudební masakry nemaj pointu ani tak, jedinou pointou zatim vidim navážení se do hudby a těch co ji tvoří a ještě k tomu dodávat lži.. pokud TO je pointa této stránky, pak tedy splňuje očekávání


a nestranná je i kritika, nikdy se do toho nemotá vlastní osobní názor, to pak jen ovlivnuje lidi, nevidí nic než ubohou myšlenku nějakého zamindrákovaného nevzdělance a myslí si jak moc je to pravda.. a rozhodně kritika neni ani vymšlení lží a překrucování faktů tak jak je to u tohoto článku

AngiShy
AngiShy

@Jezuch @AngiShy já velice dobře znám slabiny všech klipů, které jsem ve spolupráci s olivií vytvořila, ale nemám tu ubohou potřebu to všude hlásit, když to normální lidi nezajímá, jen ty rýpavce co už neví čím na sebe upozornit

AngiShy
AngiShy

@tom_seth @AngiShy 1) komentující a návštěvnící této stránky jen slepě následují vše, co je zde napsáno, což je čistě vidět, takže to co tu většina píše jsou jen zaujaté výmysly, které ani nejsou žádná fakta, jen lži a překrucování. Jediný člověk, který zde má nějakou hodnotu je Michiyo.


2) Vy ji snad znáte? Já jí vídám téměř každý den, vím jaká je a stejně tak jako vy říkáte, že se o ní nedá napsat že je úžasná, pak o ní ani vy nemůžete napsat že není, jelikož upřímně, víte o ní hovno ;)


3) Zakládá se na tom, že ví, jak se chovat před kamerou, velice dobře se vživá do role a to vám poví každý režisér, se kterým pracovala, stále dostává nabídky na hraní v seriálech, filmech a reklamách, ale mnoho z nich odmítá, jelikož například již nemá zájem hrát nahé scény, nebo se snižit na úroven českých trapných seriálků. Přesto v minulosti hrála často a když už nic jinýho, velmi často hrála a opět bude hrát v divadlu.. ale to vy ovšem nemůžete vědět protože o ní opět nevíte nic a jste příliš líný na to si to nejdříe zjistit, když už si tu hrajeten a chytrého.

¨

a zrovna vaši takzvanou radu si určitě vezmu k srdci a budu se jí řídit, haha.. mluvíte, jako by jste spolkl všechnu moudrost a vše muselo být jen tak, jak vy řeknete., takže za moji maličkost vám radím, má cesta tudy vede a oliviina také a vy o tom nemáte ani páru jelikož opět, víte sotva procento s našich aktivit... a pokud na to nemáte čas, pak co tu ještě děláte

jardajardajarda
jardajardajarda

@AngiShy @jardajardajarda @JardaK Pointa je v tom, za co jsou lidi schopni zaplatit a co jsou schopni konzumovat, přestože mají na výběr. Že jsou schopni obhajovat totálně nezajímavou odrhovačku se špatně nafrázovanym textem, s pitomým aranžmá a podprůměrně zahraným doprovodem... Hudba má několik aspektů, kterejma mě může zaujmout. Za prvý je to nápaditost, za druhý instrumentální provedení, za třetí text a někde vzadu se krčí i ta melodie. Ani v jedný z těhlech 4 věcí mě to ani náhodou nezaujalo. A to si nemyslete, že mi tak pokroutily vnímání Hudební masakry... Já bych to skutečně sám nikdy neposlouchal. Od muziky čekám víc než nic. Mně nestačí, když si to můžu zabroukat a v tomhle případě i velice snadno zahrát. A vězte, že jsem slyšel spoustu příšernejch písniček, který jsem si potom musel zpívat a nemohl jsem je zaboha dostat z hlavy, ale tehle song mezi ně fakt nepatří. Tomu chybí i ta vlezlost, která dělá ze špatný skladby hit.

jardajardajarda
jardajardajarda

@AngiShy @Jan Steinsdorfer @JardaK Poznámka k reakci na pana Steinsdorfera: hudba je produkt. Za hudbu zaplatíte, když se vám líbí (teda mělo by to tak bejt), zrovna jako za salám, kterej vám chutná. A když vám nechutná, řeknete ostatním, že je hnusnej, ať si ho nekupujou nebo jim dáte ochutnat a zeptáte se jich, jestli jste divná vy nebo ten salám. Pokud tvůrce nesnese kritiku, ať už prasáckou nebo konstruktivní, nemá se cpát mezi lidi a má to hrát jenom babičce. Ta to jistě pochválí, ať se děje, co se děje...

jardajardajarda
jardajardajarda

@AngiShy @Jan Steinsdorfer @JardaK Ještě jedna legrace. Popovídáme si trochu o češtině. Čeština, jak jistě víte, má důraz vždy na první slabiku. Ten se přenáší na předložku, pokud před slovem nějaká je. To je všechno. To je celá věda. Ale jak paní Olivie přišla na to, že "sebou vzít" má zpívat jako (velkým písmenem naznačím důraz) "seBou vzít"? Vždyť je to do nebe volající. To to neslyšíte?

Největší zlo na světě jsou s prominutím blbci, kteří to ale myslej dobře...

tom_seth
tom_seth

@AngiShy @tom_seth
1) Komentující mají občas i vlastní vkus a rozum - ale tím vy netrpíte, že ne ? :D
2) Napsat o někom, že je skvělá herečka je blábol, pokud s tím nesouhlasí alespoň část odborné společnosti. Pokud tedy nemáte v rukávu několik zkušených a znalých kritiků (popřípadě jejich hodnocení někde v tisku či na webu), pak je to plácání jater a ne objektivní názor
3) Ok, beru, můžu se mýlit. Dáte sem nějaké reference ? Jména několika režisérů nebo tak něco ? Prozatím z toho, co jsem viděl, mi nepřijde ani jako průměrná, natož skvělá, abych prolomil ledy své "lenosti" (mám spíše svůj vkus a nehodlám ztrácet čas hledáním detailů a hodnocení někoho, jehož "výkon" mne absolutně neoslovil)


S mojí takzvanou radou se klidně běžte vyfotit - Vaše další kroky se mne nijak netýkají a jsou zcela ve Vaší režii. Olivii neurážím ani nepomlouvám. Jen mi k ní jaksi vůbec nesedí ty Vaše chvalozpěvy. Herec nebo zpěvák má hlavně bavit a zaujmout. Olivii se to jaksi nepovedlo, ale třeba to bude časem lepší. Vůbec nic nemusí být tak, jak píšu. Ale namísto osočování diváků byste se mohla soustředit na to, aby Vaše práce vzbuzovala více pozitivních reakcí... Takže se mějte, jak chcete, tenhle počin hodnotím jako ODPAD a uvidím, zda budu mít někdy chuť a sílu si nějaké Vaše další dílo pustit.

JardaK
JardaK

@AngiShy @jardajardajarda @JardaK  Jsem rád, že jste konečně nadnesla něco konkrétního. Nicméně tvrzením, že kritika je:"nestranný popis díla, ne zaujmutí v závislosti na vlastním vkusu a úsudku" a "nestranná je i kritika, nikdy se do toho nemotá vlastní osobní názor", jste jen prozradila, že jste skutečnou kritiku nikdy neviděla ani z rychlíku. Říct tohle na Fakultě sociálních věd, tak vás od zkoušky vyhodí takovou rychlostí, že se zastavíte až ve Vltavě.

JardaK
JardaK

@AngiShy Komentář postavený na neznalosti, uraženosti, vztahovačnosti a naprosto falešném dojmu o vlastní psychologické prozřetelnosti a odhadu. Díky, pobavilo. Jsem rád, že jste alespoň vysvětlila tu nelogičnost klipu, pokud je pravá i ta hromada slz v čase 3:30, klobouk dolů před hereckými výkony, to muselo hodně bolet. Doporučuji váš popis přidat pod video. S pozdravem zamindrákovaný autor textu.

jardajardajarda
jardajardajarda

@ViolletPekelnicka @AngiShy Tak to máte, slečno obhájkyně a kameramanko. Pěkně se to na vás všechno sesypalo :) Pročpak máte pod všemi videi zakázáno komentovat? Žeby hejty? Ale to by se stávat nemělo, pokud to za něco stojí. Vy si vážně myslíte, že se proti vám spiknul celý svět? To opravdu věříte tomu, že všichni, kdo se k vám vyjádřili negativně, jsou obtoustlí, zarostlí a smradlaví vysedávači u písíček, kteří to dělají jenom ze zahořklosti z vlastního neúspěchu? Co přestat připisovat negativní připomínky stádu ovcí a vzít si z toho něco do budoucna? A tím nemyslím pocit ukřivděnosti a ublíženosti. Tohle trauma je mimochodem patrný na velký části textů...

Upřímně, zlatá Holka s mašlí. Je znát, že hudbu i text psal někdo neufňukanej. A hlavně někdo, kdo v tom autorství umí chodit.

jardajardajarda
jardajardajarda

@ViolletPekelnicka @AngiShy A připomínky, že ji neznám, tak ať mlčim, si nechte od cesty. Vy hodnotíte lidi na základě jednoho komentáře. Já hodnotim podle milionu písniček na youtube. Kdybyste se nehádala, nechám je ležet ladem, takže jste asi splnila svoji práci. Máte ode mě sledovanost, gratuluju. Můžete to s manželi Žižkovými zapít.

Karel Petrik
Karel Petrik

@jardajardajarda @ViolletPekelnicka @AngiShy  Ano, jediná správná reakce na to, když se objevím v Hudebních masakrech je příště natočit něco dobrého nebo (relativně) poslouchatelného a ne, co bude takhle tahat za uši. A vlastně i za oči.

Jan Steinsdorfer
Jan Steinsdorfer

@AngiShy @JardaK to máte pravdu, že ktitik může i chválit, ale na tom videu není vůbec nic k pochválení...ani text, ani klip, ani mix. Holt nic :(

KatyGrassiRose
KatyGrassiRose

@AngiShy sociopatom? milá moja viete kto to vlastne je ten sociopat? to je človek chladný, krutý, agresívny, s nízkou alebo nulovou empatiou k druhým ľudom, a ktorý k dosiahnutiu svojích cieľov spraví čokoľvek, aj ublíži ostatným. nezdá sa mi že by autor tohto článku bol zamindrákovaný sociopat. takže predtým než tu niečo napíšete doplnte si láskavo vedomosti. 

PS: ten videoklip, piesen, spev a celá speváčka sú zlo.

Podobné články: Blog

Google+