Blog

Hudební masakry – Petra Charlotte Savaskan

Průnik do popu, to je fenomén. Respektive pokus o něj. Málokdy se povede, většinou vyjde na prázdno, ale občas uvidíme ukázkový příklad, jak ploché určité roviny popu jsou a ještě plošší jsou snahy do nich zaplout.
AddThis

Přesně tohle naplňuje singl Super Girl zpěvačky jménem Petra Charlotte Savaskan. Podle dostupných informací má hudební vzdělání a věnuje se muzice pro náročnější posluchače. Potud dobrý. Nyní ale za asistence producenta Tomáše Zindlera (koho produkoval předtím, bůh ví) natáčí popovou desku a tohle je první vlaštovka.

Totálně plytká a tuctovitá věc, která propluje ušima a nezanechá po sobě naprosto žádný dojem. Hloupý příběh o holce, co se chce vázat a pak najednou zjistí, že by raději zase pařila na diskotéce. Ještě hloupější obrazový doprovod hluboko pod úrovní ilustrativních záběrů dokumentů pro základní školy. Záchodová štětka vede. Šablonovitá hudba, která měla smysl před deseti, možná patnácti lety – dneska tahle pseudoexotika nikoho ze židle nezvedne. Možná pár holek na diskotéce v Horní Dolní si hodí bokem, ale řekl bych, že Petra si dělá větší ambice. A ten text, ach jo. Vydat debutový singl se vší parádou, rozpočtem, ambicemi a rýmovat v něm ven / sen nebo vlas / hlas, to je rovnou na poklonu a odchod do šatny.

Teď vážně, na první poslech člověk cítí, že tohle je béčko bez šance. Fakt, že si to stejně našlo sponzory i rádio coby mediálního partnera, je opravdu smutná věc. A jestli se Petra s takovou muzikou chytne, bude to zároveň hodně smutná vizitka pro český éter.

AddThis
6 comments
Larion
Larion

Proč?! vždyť má na víc

Sir_Reynevan
Sir_Reynevan

Trochu moc v tom slyšim už skoro zapomenutý duet Beynoce a Shakiry "Beautiful Liar" .. 

Co myslíte ?

LayDee Slamova
LayDee Slamova

V podstatě i tohle je pro náročnější posluchače, ne každej to snese :D

JanPistora
JanPistora

No když se to muselo točit ve Zlíně, tak to je opravdu úroveň... Já si říkal, co to červené auto dělá před clubem... :D :D

MartinRozumek
MartinRozumek

Zindler tvrdí,že jde o recesi a nadsázku.Buď kecá,nebo se tento propadák snaží zahrát do "autu".

JanElgrothTalvinen
JanElgrothTalvinen

Text: Téma (v rámci popopopu) 50/100, provedení 10/100. Hudba: Ugh/100. Vizuál: 20/100 se zavřenejma očima. Barva hlasu a výraz zpěvačky: 10/100. Uměleckej dojem: možná lepší než použitou hajzlštětkou do oka, a rozhodně horší, než nepoužitou. Celkem: 90/600 = 15%. Gratulace. Mezi průjmy pevná stolice králhovnou.

Podobné články: Blog

Google+