Blog

Hudební masakry – První kontakt

Svět českého internetu je nejen oceánem možností a hudebního planktonu. Občas se na něm zjeví i figurka solitéra, která na sebe strhne pozornost a dokáže uchvátit davy sebemenší hlupárnou.
AddThis

VX: První kontakt, tak se nazývá facebooková stránka kluka, který tam kromě vlastní hudby postuje i různé citáty, promluvy, motivační hesla a podobné věci. Jde samozřejmě o materiál plytký, prázdný, tisíckrát čtený a přežvýkaný jinde. Jenže je to materiál hrající na vlasteneckou notu a jako takový najednou imponuje tisícům lidí, kteří prostě nikdy předtím nic chytřejšího neslyšeli a tohle považují konečně za pravdu. „Věrnost za věrnost“ nebo „věrnost – čest – bratrství“, píše se tam. „Uvidíme se na frontě“ a „Nikdy nedávej ruce dolů“, zpívá se v jeho písních. „Na stráži s vámi i v roce 2014“, vzkazuje fanouškům. 

Je to virtuální hrdinství, hrdost z klávesnice. Volání do zbraně spokojeného dítěte, které pendluje mezi školou a počítačem v pokoji a cestou poslouchá Landu. Přesto umí vytvořit iluzi jakéhosi mesiáše a světe, div se, lidé vedoucí šedivý život v nevědomí, že na světě je tisíc zajímavějších věcí i postav, jej brání. A brání i jeho muziku. Která zní nějak takhle.

Snaha o originalitu se nekoná, je to prostě jen uřvaný vulgární bigbít nenabízející vůbec nic nového. Byť si chlapec asi myslí, že je průkopníkem one man metalu s přesahem. Všechno tu už bylo, holka sebevražedkyně, interpret sebevrah, oprátka, pistole, dokonce i ta nezapojená kytara v sadu za vesnicí není nic, co bychom předtím neviděli. Překvapí jedině výčet partnerů a sponzorů na konci klipu. 

    Kluk se celou dobu tváří, že kdyby mohl, postřílí všechny a všude. Pokud si myslí, že takhle si vyšlape cestu ke slávě, nechme ho v tom. Je to neškodné hraní si uprostřed sebou vytvořené bubliny. Mnohem smutnější je fakt, že takto plytká tvorba i filozofie vám dnes stačí k tomu, aby se za vámi šikovaly stovky a tisíce fanoušků. Je mi jich líto, být imponován zrovna tímhle. Ale zvykejme si, s nástupem sociálních sítí a snadných nahrávacích technologií takových hvězdiček a pěšáků prázdného národovectví bude více a více. 

AddThis
14 comments
murphy25
murphy25

Ultimátní kravina.

Tento článek nemá hlavu ani patu.

Kdyby poslouchal daný autor tohoto článku více skladeb autora pochopil by význam toho songu.

Je vidět kam tento svět spěje...

khalim lamshi
khalim lamshi

Když jsem si to poslechl, tak jsem si myslel, že je to jen další vtip (nejen, že opravdu patří do kategorie hudební masakry), ale když si pročítám všechny ty komenty zarytých fanoušků, tak je mi na blití. Jak tohle někdo může považovat za kvalitní hudbu, zpěv, text. Podle reakcí fanouškovské základny však asi o hudbu až tak nejde, ale spíše o nějakou vykonstruovanou hrdost.

A jelikož je v dnešní době mnoho lidí, co vidí svět černobíle a přitom dokážou zvedat hlas musím se podepsat pod článkem (který není bůhvíjak úžasný, ale vystihuje svůj název - pojednává o hudebních masakrech a tudíž chce pobavit), ve kterém je hlas člověka, co vidí svět barevně. Snad by více lidí dokázalo rozlišit brak od kvality, kýč od umění, hloupost od moudrosti!

Někdo v komentářích použil protiargument, že v kontextu článku vyznívá heslo "věrnost za věrnost" sektářsky, ale spíš chování a komentáře všech fanoušků vyznívají sektářsky, protože sekty neargumentují. V nejlepším případě pouze danou věc označí za hloupost a neznalost. V horším případě nadávají a snaží se zdiskreditovat. Tímto tuto "komunitu" kolem "umělce" První kontakt nechci označit za sektu, ale rámec sekty se dá nasadit na kdejakou komunitu - třeba i pracovní kolektiv se může chovat jako sekta. Jestli cokoliv potřebuje být bráněno nízkými způsoby, je to opravdu slabé a chatrné.

Namítnete, že přece sám autor zdiskreditoval "umělce" nebo, že článek je zjednodušený, jenže nad něčím takovým není třeba strávit ani 10min, aby člověk věděl, že to nedosahuje žádných hudebních kvalit.

Do rozboru hudby se pouštět nebudu, to snad každý trošku hudebně vzdělaný člověk pozná. A ve výsledku to vypadá, že se ani nejedná o diskuzi "dobrá X špatná" hudba, to jakoby všichni věděli, jde o podlou obranu vůči nevinnému vtípku.


Když to teď komentuju skoro lituju, že se do toho pouštím. A nakonec ještě jednou: snad by více lidí dokázalo rozlišit brak od kvality, kýč od umění, hloupost od moudrosti!

annaneuv
annaneuv

Musím se smát.... ale teď těm komentářům teda... si skoro připadám, jako kdyby tady psali uražení fanoušci Justina Biebera, což jsem tu nečekala :D... tak teda můj názor: ten článek jsem jen přejela a vím, že jsou i lepší... pak, když tu píseň nemáte dost nahlas, tak nerozumíte ani slovo a i pak s tím máte problém... a docela mi vadí i ten výraz, který zpěvák má... dále je docela vtipné, jak se tu píše, že ten zpěvák je tu déle, než autor hudebních masakrů... fajn, když už teda je pán tak dlouho na scéně, má tolik fanoušků, tak jak je možné, že jsem se o něm dozvěděla teprve před 5 min?... zas takový borec to nejspíš nabude... takže tak...

Dzzie
Dzzie

Téda, pan autor očividně ví, o čem mluví ... -_-

No hele, podle prvního dojmu se lehko soudí že ano, ale za sebe můžu říct, že my "praví" fanoušci (alespon ti, který znám já), co Donnieho tak žereme, víme proč. Známe ho, známe jeho minulost ... A ani tak ho nemůžem soudit, takže je docela směšný, když se o to pokouší člověk, co si přečet pár příspěvků na Facebooku a poslech první trek, co mu YT nabídlo... Mě samotnou dostává do kolen, jak jsou jeho treky a celý alba propracovaný ... A vsadím se, že to by překvapilo každýho, kdo by si jeho tvorbu poslech od A po současnost. Při každým poslechu najdu něco novýho... A znám i lidi, kterým jeho tvorba (at už VX nebo jako S-kore) pomohla. Nějak nevím, je lepší následovat kluka, který netouží po slávě, hudbu dělá pro sebe a pár věrných, má svůj vlastní styl a zabývá se historií, vlastenectvím ... nebo radši rapera, jehož tvorba zní jako kteréhokoli jiného moderního hudebníka, texty převážně popisují, jak se vožral v klubu a vohnul za jednu noc pět holek a jde mu jen o počet shlídnutí, lajků a o prachy? Hmmm, těžká volba...

Ale jó, docela jsem se pobavila :D A spojení uřvaný vulgární bigbít se mi upřímně líbí, mooc pěkný!

Věrnost za věrnost! 

PerfectiOne
PerfectiOne

Já už jen čekám kdy si na mušku vezmete ostatní lidi co dělají hudbu pro fanoušky a ne pro prachy. Tímhle jste se fakt ztrapnili. Ano jsem fanoušek Donnieho a jako ostatní vím, kolik nesmyslů jste v tom článku použil.

Je to nic neříkající článek na úrovni Blesku a ostatních bulvárů, kde autor ponižuje především sám sebe rádoby duchaplnými žvásty.


Věrnost za Věrnost!

Akiko chan
Akiko chan

Je to docela dost slabý, bohužel ve všech směrech - text děsnej, zpěv úděsnej (navíc jsem mu dobrou polovinu vůbec nerozuměla - jak si může zpěvák šlapat na jazyk? když ví že má nějákej problém s řečí tak snad navštěvuje logopeda, ne?) a hudba otřesná.... Opravdu je smutný že mu to někdo financuje...

Dullnut
Dullnut

S některými argumenty se dá souhlasit, ale některé jsou úplně vedle. Autor článku to docela odflákl, protože kdyby si interpreta lépe nastudoval, tak by některé věci vůbec nemohl napsat. Například tohle "Pokud si myslí, že takhle si vyšlape cestu ke slávě" je úplně mimo. Projektu První kontakt totiž předcházel S-Core, kde měl interpret mnohem větší úspěch a velkou fanouškovskou základnu. A právě to mu začalo vadit, protože slávu nikdy nechtěl. Jako S-Core potom svoji hudební činnost ukončil.

ViktorMrtvolkaLibezny
ViktorMrtvolkaLibezny

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :d :D :D :D :D :D :D :D :D : D


Ale má to jednu výhodu, ikdyž se Ti tu každej vysměje, ty si můžeš vyhonit svoje malé péro, že máš takovou návštěvnost najednou!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D D :D :D :D :D :D :D 

ViktorMrtvolkaLibezny
ViktorMrtvolkaLibezny

Boha, ještě jednou se Ti musím vysmát!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D 

ViktorMrtvolkaLibezny
ViktorMrtvolkaLibezny

Boha :D Autor článku je hrozná kunda!!! :D :D :D :D Moc jsem se zasmál!!! :D :D :D :D :D

Je poznat, že autor je kundička, co ví hovno, jen sedí ve své kanceláři a sleduje na účet zaměstnavatele svoje oblíbene gay porno :D :D :D :D 

A ano, jsem Donnieho fanoušek! Věrnost za věrnost! Tobě ale smrt ty malej hnusnej tlustej čuráčku :)

jurada753
jurada753

Tohle jistě píše člověk který NESLEDUJE Donnieho hudební produkci dlouho.


„Uvidíme se na frontě“ a „Nikdy nedávej ruce dolů“, zpívá se v jeho písních.


To to je vyjmutá část z tohoto blogu, po autorovi chci aby našel v kterém tracku tyto dvě věty slyšel.

Raději mu však ušetřím polovinu úsilí.

„Nikdy nedávej ruce dolů“  = Název nového tracku, který zatím nevyšel.


Jinak samozřejmě musím poděkovat a myslím si že Donnie mi dá zapravdu.


Špatná reklama přitáhne více lidí kteří použijí mozek a po přečtení těchto CENZURA se spíše přidají do úzké skupiny lidí kteří styl VX-Core mají v oblibě.


P.S.

Co má být místo slova CENZURA si snad každý domyslí, ale pro jistotu tam patří slovo
„sraček“.


xsarar
xsarar

Rozumíš tomu všemu asi jako studenti přednášející referáty z Wikipedie. Většina z toho, co jsi tu napsal, je silně vytržena z kontextu. V tvém podání zní heslo "Věrnost za věrnost" až sektářsky, ale každý kdo tu komunitu zná a má přehled ohledně dění kolem tohoto interpreta, chápe opravdový význam. Donnie dělá všechno zadarmo, z vlastních nákladů, bez komerce, pro svoje fanoušky, kteří ho na oplátku podporují jak poslechem, konstruktivní kritikou, chválou, tak i finančně (veškeré dary jdou do další hudební tvorby). V tom spočívá heslo "Věrnost za věrnost". "Mnohem smutnější je fakt, že takto plytká tvorba i filozofie..." naopak album Orel má silnou myšlenku, kterou bohužel dokáže najít jenom inteligentní člověk, který nepřišel s předsudky a cílem pouze negativně kritizovat.


Věrnost za věrnost!

Noeel
Noeel

Větší hovno jsem snad nečetl, promiň ale psát o někom co je tu déle než vy je fakt ubohé :) Mluvíš tady o něčem čemu si věnoval 10 minut svého času :) Být tebou nenechám se vysmát a smažu to. :) Píšu a čtu hudební kritiku už několik let, ale tohle je fakt nářez, to bude ostuda :D

Masopes
Masopes

Dlouho jsem ho sledoval, obšlapoval kolem, čekal jsem, co z toho bude, ale byť je mi jen o pár let víc než onomu interpretovi, už jsem někde jinde, takže upadl v zapomnění. Když se na to dívám teď, spíš přemýšlím, co tím vším úsilím a nadáváním chce básník vlastně říci, jestli to má v sobě víc než jen výlevy nasranosti ze zborcených iluzí. Pravdou zůstává, že nemá cenu se ho na to ptát, protože by mě akorát poslal do prdele, i kdybych se zeptal sebelépe. Tudíž nezbývá nic jiného než jen sedět a čekat, zda z něho někdy vyleze něco lepšího než jen propagovaný dětský pláč.

Podobné články: Blog

Google+