Blog

Hudební masakry – Renesance z Plzně

Český hudební rybníček je plný ropuch, pulců, čudel i prvoků. A pak jsou tu lidé, kteří připomínají všechno z toho, ale zároveň nejsou ničím.
AddThis

I když někomu není dán talent od boha, nevadí, často stačí vsadit na barvy, a lidi po tom stejně skočí. Proto jsou bezpohlavnost a šedivost hlavním nepřítelem interpreta. A široké rozkročení taky nedělá dobrotu, protože pak připomíná takový umělecký supermaket – od všeho trochu a od ničeho nic. Krásným příkladem je Tom Lery. Brzy sedmadvacetiletý Plzeňák se věnuje všemu možnému, co vás napadne. Primárně dělá muziku, ale k tomu píše romány, básně, literární a filmové recenze (na svůj web, ne že by mu za to někdo platil), hraje v komparzech i epizodních rolích… zkrátka renesanční člověk. No, spíš umělec devatera řemesel, kde desáté je bída. Renesanční lidé jsou přeci jen jinde. Pojďme si pustit jeho nejnovější singl. Varuji vás dopředu, má pět minut a prokousat se tím je poměrně náročné.

Už ty odporné samohrajky na začátku naznačují, že tady jde hodně do tuhého. Tohle je taková nuda, že kdyby z uspávání hadů byla disciplína, má Tom zlatou medaili. Pětiminutová píseň samozřejmě nemá být ukolébavka, naopak, Tom se tváří jako představitel antické tragédie. A nutno říct, že patosu je tady asi tak na osm desek Daniela Hůlky. Důležité je zmínit, že Tom klipu tak věří, až k němu sestříhal ještě několik dokumentů z natáčení, a když jsem si projel jeho web, zjistil jsem úžasnou věc. Ten kluk si do sekce „herecké role“ napsal, že hrál v tomhle klipu a v traileru k jedné ze svých (pravděpodobně vlastním nákladem vydaných) knih. Člověk nemusí být zrovna producent, aby poznal, že takové věci v uměleckém portfoliu zavání tvůrčí samohanou, že ano… Ale tak třeba je v Plzni za hvězdu?

AddThis
5 comments
hovno
hovno

Proč vždy děláš klipy, kde se líbáš se ženami? Vždyť si GAY jak poleno!!!


JanaProchazkova
JanaProchazkova

Pro nás jeho kamarády je Tom Lery  HVĚZDA.Chtěla bych vidět kdo jiný by v jeho věku dokázal,to co on.Vystudovat práva,a má spoustu jiných aktivit.Kdo ho zná,ví o něm,co už dokázal.Já ho znám a moc si ho vážím,a jsem opravdu ráda,že ho znám,a takových kamarádů má spoustu.

MartinTaranda
MartinTaranda

Nevim no, autor tohoto clanku by jsi mel projit stejnou cestou jako Tom...ikdyz pisen neni svetoveho zebricku ale tak snad kazdy nejak zacina... no kritizovat umi jen ti co nikdy nic nedokazali sami.


matti.sin

CharlyPoeteMaudit
CharlyPoeteMaudit

Celkem slušný hlas, se kterým by se dalo pracovat. Samozřejmě píseň stojí za velký prd. Ty texty a romány a kdoví co všechno jsem samozřejmě nečetl. Ale je mnoho spisovatelů, kteří prostě neumí zpívat. Tak ať si autor článku nesere do huby. Protože z pozice slov nic moc.

Andiepil
Andiepil

Ne, neni známej. Díky bohu o něm slyším poprvé od tebe.

Podobné články: Blog

Google+