Blog

Hudební masakry – Šachťák

Po delší době se v Hudebních masakrech vrátíme k tématu firemních písní. A vězte, že to bude zážitek.
AddThis

Je fakt, že nikde není přímo řečeno, že jde o firemní video. Možná jde o podlý trik konkurence, která oblékla pár lidí do úborů akciové společnosti Severočeské doly a nechala je natočit takovou… hříčku. To však není moc pravděpodobné a realita bude mnohem prostší. Pánové ve vedení asi chtěli nějaké hezké, milé, vtipné propagační video. Vylezla jim z toho pětiminutová přehlídka podivu a kroucení hlavou, takže si teď u kafe v zasedačce budou alespoň říkat: „Špatná reklama je taky reklama.“ Pojďme na věc!

„Žádnej mour, byl to kvalitní koks,“ zpívá se v úvodu. Inu, koksu během natáčení muselo padnout hodně, protože to video je zjevení jak z jiné planety. Zjevení z měsíční krajiny, abychom byli přesnější. A to v textu najdeme spoustu dalších perel. Chudáci zaměstnanci dostali školení, jak se chovat před kamerou, asi tak pět minut před natáčením (v lepším případě), takže se co chvíli dívají mimo záběr a tváří se, jako kdyby nepochopili vtip z úst moderátora AZ kvízu.
Je to citlivé video v citlivé situaci, záběry přeškrtnutých cedulí města Horní Jiřetín či obce Černice zrovna na morálce obyvatelům severočeské uhelné pánve v době, kdy se řeší prolomení limitů těžby, nepřidá, že ano. Ale tak hlavně, že kluci a holky mají na šichtě o zábavu postaráno a svého zaměstnavatele mají tak rádi, že v jeho reflexních vestách tancují i večer na zábavě.
Žerty stranou, je právo každého točit si taková videa, je-li připraven nést následky za ostudu. Pokud to zaměstnancům připadá dostatečně důstojné, jejich věc. Ale kdyby ona akciová společnost raději za ty peníze, které do klipu nalila, objednala autobus a natočila video o tom, jak své zaměstnance odvezla do Prahy do Dejvického divadla, byla by to pro Severočeské doly tisíckrát lepší reklama než zpívání s lopatama v ruce. Nezbývá než pogratulovat mostecké filmařské MS production za dobrou zakázku. Mimochodem, má na kontě klipy pro Bohuše Matuše nebo Maxim Turbulenc. To mluví za vše.

AddThis
19 comments
MartinIrein
MartinIrein

Je pěkné, jak se někteří komentující snaží ten hudební masakr omluvit výmluvami na recesi, ovšem toto video je trapné i jako recese.

StanislavKovacic
StanislavKovacic

@MartinIrein Trapne ? To je uhol pohladu. Mne pridu trapne konstrukcie autora. Ale beriem, ze kazdy ma svoj nazor. Mne to trapne nepride.

KaterinaLosenicka
KaterinaLosenicka

Nikdo tu nic neomlouva. Klip se proste bud libi nebo ne,na to ma kazdy pravo. Pokud jste dobre cetl, vetsina příspěvku se týká lživých informaci v clanku. Pokud je tu neco trapne, tak pak je to autor tech blabolu a samozvany hudebni kritik p. Konas, ackoli sám zahraje na kytaru sotva čtyři akordy. A vy Martine, podle cetnosti vasich prispevku za poslednich X mesicu, jste uz zřejmě nebyl dlouho mezi normalnimi lidmi. Zkuste to nekdy, treba z vas vyprchá ta impertinence ;-)

MartinIrein
MartinIrein

@KaterinaLosenicka Milá Katko, já jsem mezi normálními lidmi denně. A impertinence je, soudě dle toho, co čtu, spíše Vaše parketa. A osobně nehodnotím pana Konáše, jeho případná vlastní umělecká tvorba je mi šumák, ale pouze tento hudební klip, který bez ohledu na možné lživé informace v článku je fakt hrozný a dělá z lidí, co v něm vystupují, uslintané dementy.

KaterinaLosenicka
KaterinaLosenicka

Dekuji za kompliment. Jsem jedna z tech dementu, ale co vim, tak ještě neslintam :-D

MartinIrein
MartinIrein

@KaterinaLosenicka BMW - vážně za svou práci "berete kulový"? Tak i když do ní lákáte chlapa jako já, tak tohle asi fakt ne :D

KaterinaLosenicka
KaterinaLosenicka

Myslim, ze kdybych ja, lakala chlapa jako vy, určitě byste ne neřekl :-D. I kdyby z toho nakonec bylo kulovy :-D

MartinIrein
MartinIrein

@KaterinaLosenicka To nemůžu posoudit, Vaše fotka je příliš nepřehledná. Ale já nejsem laciná trofej a lákání byste neměla vůbec jednoduché, musela byste vyložit mnohem větší trumfy než to, že v práci berete kulový :)))

GSarickova
GSarickova

Pane Konáši, nebetyčně plácáte. Místo myšlenek kupíte smyšlenku na smyšlenku. Doufám jen, že to děláte zdarma. V opačném případě je váš chlebodárce dosti nedůsledný při kontrole svých investic.


Tímto blogem, v němž se na pravdě zakládá snad jen vaše jméno, jste shodil důvěryhodnost všech svých ostatních příspěvků. Pokud jste totiž své hodnocení v tomto případě založil na lžích, proč si mám myslet, že v ostatních stojí váš názor za důvěru?


V čem se mýlíte, to už tady v kostce popsali jiní komentující. Dovolím si ale ještě poznámku - pokud by v téhle kvalitě odevzdávali svou práci lidé na šachtách, vaše technika by byla dávno bez energie a tento zpackaný blog by pravděpodobně nevznikl (nepředpokládám, že vaše PC a internet poháníte solární baterií nebo malým soukromým větrníčkem).


P.S. Je ale fakt, že pro zcela soukromou recesi mosteckého spolku havířů je to nečekaná reklama.

KaterinaLosenicka
KaterinaLosenicka

Jestli je něco hudební masakr, tak vaše písničky ve stylu chcípnul pes a spadla na něj kočka :-D

KaterinaLosenicka
KaterinaLosenicka

Ale vlastně díky za reklamu, ted se podívají i ti, co nechtěli. Až budeme mít přes 100 tisíc a youtube nám začne platit, dám si na vás drink :-)

StanislavKovacic
StanislavKovacic

Ty brdo, konspiracia jak svina. Od stolu naplacane bez toho, aby si cokolvek overil. A bum ho, blog je na svete.  Len sa divim, ze tam toho nazakomponoval viacej. Este mi tam chyba Putin, slobomurari, CIA, a ja nevim este co.... 

KaterinaLosenicka
KaterinaLosenicka

Když nést následky za ostudu, tak jen vaší. Jako novinář, bloger nebo na co si vlastně hrajete, by jste si měl nejprve zjistit fakta, než něco napíšete. Tento klip nebyla žádná firemní zakázka, pouze se sešlo pár lidí z hornického spolku, aby natočilo zábavny klip na SVUJ spolkový ples. Je smutné, že lidé nedokážou poznat s jakou nadsázkou byl klip natočen. Pouze zamindrákovaný pisálek muže hanit práci spousty lidí a honit si na tom své ego. Chtěla bych vidět vaše home videa ...

MartinIrein
MartinIrein

@KaterinaLosenicka Měla byste stejný zájem o autorova home videa, i kdyby tu hrůzu maskovanou za klip Severočeských dolů, chválil?

KaterinaLosenicka
KaterinaLosenicka

Martine, nejde o to jestli chvali nebo hani, jde o to, ze svuj clanek postavil na jakesi konspiracni teorii o SD a neni na nem spetka pravdy.

MartinIrein
MartinIrein

Každý o mně ví, že bych si radši ukousl jazyk, než bych řekl sprosté slovo, ale tohle je fakticky k posrání.

Podobné články: Blog

Google+