Blog

Hudební masakry – Slovenský atentát

I když si myslíte, že jste v Masakrech už viděli všechno, i když si myslíte, že vás žádný interpret nepřekvapí... vždy to někdo spolehlivě vyvrátí.
AddThis

Duo Jamaha. Stačí říct jen to jméno, a jsme doma. Všichni vědí, jak vypadají a co hrají. Všichni tuší, jak bude dnešní ukázka znít a řeknou si: „Má smysl se jim zase věnovat?“ Má, drazí čtenáři. Protože to, co nedávno na svůj Youtube nahrála slovenská tv ModeRato, to už hraničí s atentátem na českou kulturu. A tu nejhorší zprávu bych asi mohl odpálit už teď. Představte si, že videa tohoto ražení pumpují do toho jejich kanálu po desítkách měsíčně. Velmi výživné, jen co je pravda. Pojďme na věc. A doporučuji doposlouchat do konce, byť je to heroický výkon, uznávám.

 

Co jsem to právě viděl? Video se jmenuje Jožin mix, což není náhoda – stejnojmennou skladbu totiž Duo Jamaha vydalo na jejich studiovce nazvané…ehm… Zábava mix. Název Jožin mix je sám o sobě odrazující, ale obsah, to je ryzí horor. Samohrajkoví prznitelé Marian s Alfonsem totiž do čtyř a půl minuty namačkali Jožina z bažin, Karla Svobodu, Ladislava Štaidla, znělku z Receptáře i americký tradicionál přezpívaný Pavlem Bobkem. Všechno podkreslené obludným diskotékovým rytmem. Proč tam mají tu kapelu v pozadí? Jak se ti hudebníci cítí, když si na chleba vydělávají předváděním hraní a spoléhají na to, že napálení důchodci už mají tak zkažený zrak, že nic nepoznají? Já bych vás hnal, pánové!
Duo Jamaha asi chtělo ukázat, že na Slovensku stále vzpomínají na český pop v dobrém. Vyšel jim z toho ale pravý opak, Jožin mix je totiž absolutní hudební abominace citlivá k uším posluchačovým asi tak stejně, jako je vůči žabce Kuňkalce citlivá rána lopatou.

AddThis
5 comments
JanElgrothTalvinen
JanElgrothTalvinen

Je dobrá...
Ta kapela je dobrá...
Tak na podpal v kamnech akorát.


Bejt druhá světová, volám Ádovi, že jsou židi.


cinskyzid
cinskyzid

Sak bolo aj standing ovations, tak neviem co by ti cehuni este chceli :D

MartinBreda
MartinBreda

Nejvíc mě dostal ten kytarista, kterej drží pořád jeden akord :D

Don Escobar
Don Escobar

Slušný , plně odpovídá kvalitě části národa co tohle poslouchá

Podobné články: Blog

Google+