Blog

Hudební masakry: Správnej tým musí zpívat Míšu

Firemní spoty jsou prostě fenomén. Před některými není úniku, jiné si pro radost točí zaměstnanci, nad dalšími člověk akorát kroutí hlavou a pak je ještě jedna skupina. Spoty, u kterých prostě zíráme, co všechno někteří lidé na některých pozicích berou jako seriózní práci i projev.
AddThis

Přesně do této škatulky můžeme zařadit i klip budějovické společnosti Bonerix, kde se sešlo hned několik faktorů, nad kterými zůstává rozum stát. Ba co více, pravidelný čtenář Hudebních masakrů narazí na staré známé. Tohle není legrace, ale produkt, k jehož vzniku si přizvali nejen modelingovou a produkční agenturu Jaro Management, ale i skladatele a producenta Jarka Šimka. Ten měl pravděpodobně za úkol přijít s vhodnou hudbou a korigovat kolektiv nezpěváků tak, aby z toho něco bylo, když už to šli natočit do studia Českého rozhlasu. Tolik k úvodu, pojďme na věc. Má to přes pět minut a něco se začíná dít až v čase 1:57, začátek představující hlavní aktéry klidně můžete přeskočit (byť jisté servery právě tuto pasáž ocení).

Tady končí všechna sranda. Jistě jste poznali originál, jde o melodii písně Největší z nálezů a ztrát od Michala Davida. Tato ucouraná normalizační popina ještě má smysl někde na vesnických diskotékách, kde Marcelky v džínovkách vzpomínají na Lásku z pasáže. Budiž, svůj k svému. Ale většina těch lidí v klipu si z doby před rokem 1989 pamatuje leda tak školku, silně pochybuji, že přesně tohle je hudba, kterou by si chtěli zazpívat.

Zajímavá je i role Jarka Šimka, který zde vystupuje v roli leadera týmu pro dnešní den, kdy zaměstnanci nemusí řešit smlouvy, ale soustředí se na zpěv. Diriguje, přepisuje text, radí druhým u mikrofonu, budiž, jako učitel zpěvu asi bude fajn. Ale jestli je i autorem textu (jakože já bych si to tipnul), tak tady jsou to tak trochu easy money. Nechat si platit od někoho za rýmování nebe / sebe a den / sen? I kdyby Jarek autorem nebyl, pořád platí, že tady vede kolektiv zabývající se technologiemi 21. století k nazpívání Michala Davida. Asi to bude jeho práce a přejme mu, že dělá, co chtěl. Ale, sakra, tohle v roce 2013 prostě není hudební producent, to je leda tak opečovávatel skanzenu. 

AddThis
3 comments
fojt666
fojt666

proc mam takovej pocit, ze se pan zvukar musel dost zapotit s autotune aby to slo aspon vypustit ven...

Tjadadak
Tjadadak

TU VYSOKOU BLONCKU DOSTAL JAREK STOPRO DO POSTELE.
A TO SE VYPLATÍ!

bellonie005
bellonie005

Opečovával jsi někdy skanzen? Je to celkem makačka..

Podobné články: Blog

Google+