Blog

Hudební masakry – Vera Patt a Petr Sepéši ml.

Není cover jako cover. Občas se to dělá z lásky k původnímu interpretovi, občas z kalkulu… a pak je tu třetí skupina, která postrádá logiku úplně.
AddThis

A přesně do té spadá dnešní masakr. Když Iveta Bartošová a Petr Sepéši nazpívali kdysi dávno skladbu Červenám, dalo se to brát jako takový ten klasický popový duet, který ve vysílání tehdejšího československého rozhlasu neurazil ani nenadchnul. O to víc překvapí, že po třiceti letech přichází na svět její nová podoba, která poměrně rázně trhá na cucky původního ducha autorské dvojice Vaculík – Krůta a k původním interpretům taky moc neodkazuje. Vlastně se snaží, ale hodně to skřípe. Ale to si vysvětlíme za chvíli, nejprve si poslechněme ono veledílo.

Jestliže původní skladba má nějaké fanoušky, tak ti teď šli bezpochyby do kolen. Ono už podle komentářů se dá hádat, že se novou verzí cítí vlastně až dotčení, že jim je proti srsti tahle úprava do primitivní diskošky. Ne že by na to autoři neměli právo, naopak. Ale nabízí se otázka, co si od toho slibují. Jak již bylo řečeno na začátku, hold původním interpretům to nevzdává a vytřískat z toho taky moc nepůjde. Ne, že by se o to tvůrci nesnažili, skladba měla křest ve velkém stylu, kde nechyběli ani Michal David nebo Pavel Vohnout z Maxim Turbulenc. Zkrátka esa českého popu, kteří mezi sebe měli asi přivítat další členy. Já vím, takhle to nefunguje, ale znáte to, tak se aspoň společně vyfotí pro bulvár a bude to tak vypadat

Zajímavá je ovšem jedna věc. Aby byl efekt úplný, je u skladby uvedeno, že ji zpívá Petr Sepéši mladší, ačkoliv se ve skutečnosti jmenuje Petr Belhocine (byť je to skutečně syn, abychom nekřivdili). Inu, nevím, školy nemám, ale nejsem si jistý, jestli lze jen tak pro účely klipu měnit občanská jména. A pokud má jít o jméno umělecké, dostáváme se obloukem k poměrně přízemní vypočítavosti, jak pro něco, co hitparády netrhne, získat aspoň kousek pozornosti.

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+