Blog

Hudební masakry – VG Production

Že někdo sem tam natočí brak, to se může stát. Ale že si někdo z takového bláta začne stavět palác, taková věc se vidí vzácně. I když, vlastně by nás to nemělo překvapovat.
AddThis

Kolikrát jsme se už přesvědčili, že masakrózní vrána k vráně sedá? A že tyto vrány spolu pečou na stejných místech, zpívají pro stejné publikum, to všechno víme. Ale aby se kruh úplně uzavřel, musí být ještě někdo dokumentující tu velkou slávu. Seznamte se, přichází VG Production. Malá ukázka na rozjezd.

Nejsem si moc jistý, proč je amatérský cover označený jako „official video“, ale budiž. Dívenka chtěla přezpívat Miley Cyrus, má to mít. V případě druhého klipu slyšíme ale repertoár Bohuše Matuše. Jde do tuhého.

Čert ví, proč zrovna tahle slečna. Zpěv jí moc nejde, ale na tom se dá zapracovat. Jenže to by musela chodit do lidušky místo nakrucování se před kamerou někomu, kdo točit neumí. Nešla náhodou do kolen, když za ní přišel neznámý muž s typickou floskulí: „Slečno, já mám produkční agenturu, nechtěla byste natočit pár klipů?“ Možné to je. Pan Vladimír Gruncl, jak se dotyčný tvůrce jmenuje, však zašel ještě dál. Časy jeho amatérského natáčení jsou dávno pryč, prý se tomu nyní věnuje intenzivně, profesionálně, a byť na svém webu neuvádí ceník, evidentně se nebojí říci si za tuto produkci o peníze. Jakou produkci a pro koho? Tady začíná naše jízda hejnem masakrózních vran.

Šílený klip s kšiltovkou v kostele si možná pamatujete ze starších článků.

Marie Pojkarová v diskopodání? Máme.

Petr Dvořák? Máme taky. Tady vás ale varuju, pozor na uši, je to ultramasakr.

Hynek Tomm? Nechybí!

Slečna z úvodních dvou klipů živě. Když už takhle zpívá a lidi jí tleskají, do lidušky na lekce zpěvu asi chtít nebude.

Samozřejmě nechybí ani Marcel Zmožek.

A takhle bychom mohli pokračovat ještě dlouho, předlouho. Jisté je, že každé zboží má svého kupce a fakt, že céčkové zpěváky natáčí céčkový filmař, vlastně dává smysl. Ale nesmíme zapomínat, že si tak vytváří tito lidé jakousi bublinu vlastního mikrosvěta, ve kterém trochu zkreslují realitu. A ta zkreslená realita pak dopadá efektivně na posluchače a diváky v tom smyslu, že si mnozí řeknou: „Tak mají alespoň klipy na Youtube, co dokázal autor článku?“ A hle, úspěšný interpret, kterému zlá kritika závidí slávu a potlesk v hospodě, je na světě.

AddThis
13 comments
jardajardajarda
jardajardajarda

Jardo, VG production je jistě masakr par excellence, ale rád bych, abys mi vysvětlil, proč si myslíš, že slečně Jiráčkové nejde zpěv?

jardajardajarda
jardajardajarda

@LuckyBotta @jardajardajarda Je sice hezký, že se snažíš vypadat na úrovni tím, že mi vykáš, ale místo bezpředmětnýho osočování z hluchoty bys mi mohl popsat, kde je to špatně. Vezmi třeba ten cover od Miley Cyrus a napiš mi výčet intonačních chyb.

JiriF
JiriF

@jardajardajarda @JiriF @LuckyBotta ja nic netvrdim, jen poukazuju na pasaze, ktere slysi i laik. A jestli se s tim da nebo neda nejak dal pracovat mi je fuk a to at posoudi odbornici. Co take dokazu jako laik posoudit je, ze slecna je od profesionalni zpevacky zatim dost vzdalena. To ze se ve strednich a vyssich polohach vetsinou trefi z ni zpevacku nedela. Chybi mi tam neco navic nejaka energie, emoce, cit atd.

LuckyBotta
LuckyBotta

@jardajardajarda AD1- nemám žádnou potřebu chtít nějak "vypadat", říká se tomu základní slušnost, ale některým lidem je zbytečné to vysvětlovat
AD2 - narozdíl od ostatních nehodlám ztrácet čas tím, že budu vypisovat, co všecko je na "zpěvu" té slečny špatně. Vy evidentně slyšet nechcete, možná nemůžete, těžko soudit Vaše vrozené dispozice. Nicméně, o tom, co je špatně by se dal napsat dvoustránkový elaborát... 

jardajardajarda
jardajardajarda

@LuckyBotta @jardajardajarda No jak myslíš, ale vystupujem tady všichni anonymně, proto mi to přijde zbytečný.

Nechápu ty uvozovky u zpěvu. Ten zpěv rozhodně není takovej průser, aby si ty uvozovky zasloužil. Je to normální amatérskej projev, kterej je lepší než zpěv leckterejch profesionálů. Drobný chyby bych charakterizoval jako nejistotu z nezkušenosti.

skien
skien

Dneska umí anglicky každej druhej, slečna GJ se někoho mohla zeptat, jak se ta slova vyslovují, když už to nechtěla naposlouchat... Třeba by pak její "move" aka [móóóv] neznělo, jako kdyby bučela...

LeaMyskaMys
LeaMyskaMys

@skien Nesouhlasím s názorem, že dneska umí anglicky každej druhej. Ano, ale jak? Mladí narození v 80. letech a později se anglicky učí, věří si, že umí a myslí si, že umí lépe, než jsou jejich skutečné znalosti, zatímco ti starší se vlivem socialistické výchovy ve stylu neumíš, nedokážeš atd. podceňují, přitom někteří umí lépe, než tvrdí. Asi tak.

Podobné články: Blog

Google+