Blog

Imunita politiků posílí. Odhlasovali si doživotní zdraví

Ještě nedávno slibovali, že se poslanecké imunity vzdají, opak je ale pravdou. Jejich nedotknutelnost se má nově vztahovat nejen na právní systém, ale také na systém imunitní.
AddThis

Takzvaná absolutní imunita má v praxi fungovat následovně: Když se o poslance nebo senátora pokusí viry, buňky patogenních organismů či třeba buňky nádorové, příslušná parlamentní komora může dotyčného politika nevydat, a uchránit ho tak věznění na lůžku.

Institut poslanecké imunity byl zaváděn proto, aby zákonodárcům v naplňování jejich poslání nebránily obavy ze stíhání. Takzvaná absolutní imunita toto rozvíjí s tím, že je stejně tak může stíhat střevní chřipka i závažnější choroby,“ říká jeden z autorů novely.

Novelu dnes schválili jak v dolní, tak i horní komoře parlamentu, a to s doživotní platností. Jediný, kdo se jí může postavit, je prezident, který se již stačil vyjádřit v tom smyslu, že lehká viróza politikovi neškodí: „Naopak, pane redaktore.

Poslanci a senátoři neztrácí naději: „Věříme, že s nejbližší lékařskou zprávou o jeho stavu se nám podaří přesvědčit ho o opaku.“ Připomínají přitom, že odhlasovaný návrh je kompromisem. Původně si totiž plánovali odhlasovat nesmrtelnost.

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+