Blog

Jedete do Varů? Tak si dejte bacha!

Už pár dní jede filmový festival v Karlových Varech. Je to jen nafouklá provinční bublina pro celebrity se silikonama nebo príma veřírek pro nás, běžný smrtelníky?
AddThis

"Tanec je pro mě velmi intimní záležitost, nemohu tancovat s každým," svěřovala se tuhle s důstojným a stydlivým výrazem ve tváři Gábina Partyšová bulváru a člověk měl u toho před očima fotku, na který si nechává lážo plážo prohrábnout prdel od Jiřího Menzela na jednom z karlovarskejch večírků.

Pro všechny lidi, co se někdy objevili v televizi, viděli z vlaku Karla Gotta nebo byli u toho, když Áňa a Táňa blily do fontány, jsou Karlovy Vary o večírcích, protože jedině to je takovejch celebrit skutečně hodno. 90 procent z nich přiznává, že za celej pobyt neviděli ani jeden film, že si tam jezděj užívat v hadrech napučovanejch z krámů v Pařížský a samozřejmě neopomenou v několika větách zmínit slova jako Barťák, atmosféra, Pupp a outfit.

Na kolonádě je potkáte v obřích brejlích a kloboucích a teplákovce, protože se snažej bejt děsně nápadně nenápadný a pozornost nějakejch nul je na cestě k dalšímu rautu zadara jen obtěžuje. Marnost jejich existence bohužel každoročně zpochybňuje několik vydání módních policií napříč českými médii, kde jim svými odbornými hodnoceními několik stylistů dává pocit, že jsou opravdu někdo.

Naproti tomu jsou Vary samozřejmě plný klasickejch baťůžkářů, který se v průběhu let dost změnili. Zatímco dřív to byli nadšení studenti s krosnama, co tejden smrděli ve stanovým městečku, myli se v mekáči na záchodech a spali ve frontě na lístky, dneska jsou to super styloví hipsteři ubytovaný v drahejch penzionech blízko Thermalu, jejichž nejnovější sluneční brejle stály půlku vaší poslední vejplaty. Jejich prudce intelektuální vzhled, pohled a přehled je dostává na ty nejnudnější filmy a k debatám o smyslu života po pár Club matéčkách na schodech před Thermalem ve tři ráno.

No a pak je tu zbytek. Rodinky s dětma, lidi, co se přijeli jen tak otočit na víkend, aby marně přemejšleli, proč sem letos zase zavítali, když je to všechno drahý, je vedro a všude jsou mrtě lidí a pak nějaká ta americká celebrita, kterou Barťák přemluvil k převzetí křišťálový koule. Ale málo platný, i když vás Vary můžou šíleně štvát, je to s nima jako s jejich každoročně hejtovanym logem – v klidu vás to prostě nenechá.

AddThis
1 comments
tov
tov

o víkendu jsem byl ve Varech, provary hvězd mam z doslechu ...ale nutno podotknout, že camp byl baťužkovými "hipstery" přeplněný stejně tak jako fronty na filmy, které se tvořily klidně 2-3 hodiny dopředu. A ponakupovat se dá rozumně hnedka za vodou ve městě, takže cože?!

Až na ten šílený způsob prodje lístků dávám za baťužkáře palec hore! ;)

Podobné články: Blog

Google+