Blog

Hudební masakry – Jednou covery, navždy covery

Žijeme v regionu, kde jsou lidé ochotní platit za tisíckrát přežvýkanou hudbu. A protože poptávka je základem nabídky, kdejací čerchmanti tomu vychází vstříc.
AddThis

Trochu dnes navazujeme na díl o Tomu Lerym, protože Petr Pan HochMan je podobná figurka. Člověk devatera řemesel, tančí, zpívá, učí, školí, píše, točí, vloguje…a ta díra do světa, tak jako u Toma, stále nikde. Jistý pokrok udělal, neboť to dotáhnul k živému vystupování, ale nepředbíhejme. Na svém Youtube kanále, který je plný opravdu hodně podivných věcí (rozhovor sám se sebou převlečený za ženu, minuta nuceného smíchu asi ve snaze napodobit Nešpora a tak dále, a tak dále), před pár týdny zveřejnil svůj první videoklip. A je na co se koukat!

Nikdy by mě nenapadlo, že se budu zastávat někoho z Walda Gangu, ale zlatý Vláďa Šafránek, který tuto skladbu nazpíval s Olgou Lounovou na svou sólovku. V tomto coveru jde do tuhého. Zpívající učitel Petr Pan HochMan a zpívající finanční poradkyně Simona Jandová stojí na potemnělém tropickém ostrově mezi plápolajícími ohni a zpívají o lásce. Já bych měl na jejich místě, tedy na pustém ostrově o velikosti parkoviště před lékárnou, asi jiné starosti, například jak si zajistit holé přežití, ale chápu, lásce neporučíš. Mimochodem, s paní s takovým hlasem bych na pustém ostrově opravdu skončit nechtěl.

Konec legrace. Petr Pan HochMan vystupuje jako imitátor Michaela Jacksona a také v Boney M revivalu, který vypadá následovně.

A jsme doma. Jak by řekl Babica, když nemáte na pořádnu kultůru, strčte tam revival. S každou další imitací Boney M více a více oceňují původní kapelu. A to jsem na ni byl coby fanda oldschool disco háklivý, protože česká oldies diskotéka rovná se právě Boney M a Abba, dál už dýdžejové nevidí. Největší pecka u tohoto revivalu je, že na svých stránkách v sekci Technické požadavky uvádí: šatna se zrcadlem, technická aparatura + přehrávač na cd. Prostě klasické hudební šidítko. A ve Znojmě na to půjde víc lidí, než když přijede Lenka Dusilová. Ach jo.

 

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+