Blog

Kauza mikina aneb burani se pohoršujou nad buranem

Pravděpodobně nevíte, jestli třeba na druhém konci světa během posledních pár dní nevypukla válka, ale stoprocentně víte veškeré detaily o mikině, kterou si vzal režisér Sedláček na Hrad, když si šel pro metál. Tahle společnost potřebuje vyléčit.
AddThis

„No mámo, vidíš to, ten vypadá, že se nestydí, nevzít si kvádro na Hrad!“ řekl svojí ženě v pobryndaných vytahaných růžových teplácích Pepa, utřel si do trenek mastné ruce od buřtů, pořádně si krknul a podrbal se přes bílé seprané tílko na pupku. Jeho „kvádro“ mu visí ve skříni už dvacet let netknuté, naposledy ho měl na vlastním maturitním plese.

„Je to strašná ostuda, je mi z něj špatně, nedokáže projevit úctu a respekt, je to buran a neví, jak se má mezi lidi oblíct,“ pravil rozezleně Petr v metru cestou do práce kolegovi. Následně si ze svého trekového batohu vyndal čtrnáct dní starou petlahev od coly (nosí ji v kapsičce po straně, je to praktické a jen občas to někoho v MHD praští do obličeje), napil se a víčko otřel do svých fungl nových rejoice kalhot. Ladí s jeho pohorkami. Pracuje jako IT technik v centru Prahy.

Režisér Sedláček přebírající medaili od prezidenta v mikině pohoršil samozřejmě i další zástupy lidí, včetně žen s kytičkami ozdobenými kusy plastu na rukou místo nehtů, s odrostlou trvalou a polyesterovou halenou, pod kterou nepoužily deodorant, taky ty muže, co v létě nosí ponožky do sandálů a není jim blbý rozepnout si košili a odhalit svou pivní hruď, když už je jó velkej hic, všechny ty kulturní nadšence, co choděj do divadla v džínách a na svatby v legínách, a samozřejmě i zástupy bydlenek z Mimibazaru, co si právě vyzdobily obejvák starejma lyžema, bednama od okurek a zbytkama od včerejšího oběda. 

Dodržet dresscode znamená vyjádřit respekt a úctu události, které se účastníme. Robert Sedláček to neudělal. A s ním to denně nedělá 90 procent lidí okolo nás. Ale pohoršovat se, to jo, to my Češi umíme perfektně.

AddThis
19 comments
MarianaRysava
MarianaRysava

Vaše starosti bych vážně chtěla mít... Někdo prostě nemá peníze na skvělé oblečení. Přiznám se, že občas přijdu do společnosti s flekem od barvy (maluji obrazy a přitahuji nehody s barvama), kolikrát se stane, že si něco nového koupím a za týden je tam flek od barvy z nějaké mojí další nehody. Už to neřeším. Nejsem Rothschild. Někdo prostě nemá peníze na kupování nových věcí, může si je dovolit jen ze sekáče a ty hold nějaké poškození mají. Nebo je jako já, že se mu s novým oblečením stále stávají nehody.
Nebo ty legíny na svatbě. Někdy jde móda stranou a je důležitější praktičnost. Taky v legínách na svatby chodím. Vezmu si vždycky mini šaty, pod to černé legíny, balerýnky a jdu. Živím se totiž focením svateb. Kdybych dodržovala 100% etiku a nosila lodičky, vyvrátila bych se na první zámecké dlažbě i s drahým foťákem. No a kdybych neměla ty legíny, tak při nejednom záběru, kde se musím sehnout nebo dřepnout by mi bylo vidět spodní prádlo. A to je o dost horší než legíny od vietnamců :-)
Některé věci se hold z časopisu Vogue nenaučíš...

ruzija
ruzija

Někdo sbírá motýly, někdo hatery.. Paní/slečně Lukáškové se evidentně daří a nad krbem už má trofejí až hanba.. Každopádně já se u jejích článků bavím a těm co vadí se občas podívat do zrcadla: Neberte se tak vážně. Prodlouží vám to život. ;-)

janiceopicece
janiceopicece

Oh, tolik zloby a nenávisti k vlastnímu národu, to se jen tak nevidí :-). 

"Všechny holky nejsou krávy" :-D pobavilo, vlastně být Vámi, paní_zapšklá_autorko, upravila bych to na "Některé holky jsou krávy".


Adam001
Adam001

Nechápu vaši zapšklou ideologii že ponožky do sandálů nepatřeji.... Kritizovat to do čeho vám nic neni to vy umíte.

Domca fikce
Domca fikce

Je pravdou nějaké dekorum na předávání státního vyznamenání by mělo být dodrženo, ale když může pam prezident vyznamenavat své kamarády proč by pan Sedláček nemohl přijít v mikyne.

RobertHlavaty
RobertHlavaty

@Domca fikce No já nevím jestli je Drábová jeho kamarádka..nebo Winton.. vdovy po padlých vojácích.. Neměli ho tam vůbec pustit.. Mimochodem jsme se dostali i do světových medií (CNN, BBC).. Právě udělením řádu Wintonovi.. Sedláček je prostě hlupák když to neví..

PeenoKrajc
PeenoKrajc

Češi jsou burani, protože neřeší základ etiket y... Vs. ... Češi jsou pohoršení zaslepení omezenci, protože řeší jen to, že si kdosi na předávání nejvýznamnějšího státního vyznamenání vzal mikinu. - Tak či tak, Češi z toho souboje nikdy dobře nevyjdou. Protože se vždycky najde někdo, kdo je něco víc, než jen ubohej Čecháček, že? :) tenhle článek je absolutní alibismus. A komplex pisatele nevyřeší... Ať se na to člověk podívá jak chce (řekněme klidně z globálu), vzít si na ceremoniál státnického vyznamenání mikinu může jenom blb. Ale pravda, v dějinách nejen našeho státu bude zřejmě první.

MJK05
MJK05

Jáj Bože můj, to internetové Chilli je čím dál tím větší fail...

THana1526
THana1526

no, já jsem pohoršena úrovní tohodle článku. píše tento blog ta samá redakce co tištěné čilichili? pokud ano, poprosila bych autora tohodle rádobyvtipnýho počinu, aby přehodnotil své další působení v této pozici. možná v žurnalistice vůbec... 

a ano, mám pochopení pro ironii a sarkasmus, ovšem ne podaný takhle ubohým způsobem.

Alechandris
Alechandris

Souhlas s článkem. Není absolutně podstatné, kdo si vzal kam co a dodržel či nedodržel Dresscode na Hradě, když by mělo Čecháčky zajímát uplně něco jiného a podstatnějšího. 

MysiKralovna
MysiKralovna

No jako pardon, ale věřím tomu, že vzít si společenské oblečení na akci, kde je na pozvánce vypsaný dress code, by dokázal i ten nejblbější pepík.

lustigch
lustigch

wtf? pokrytecké by komentáře těch lidí byly pouze v případě, že by je pronášeli otřesně oblečeni během předávání vyznamenání... poslední odstavec absolutně rozbíjí jakoukoliv konstrukci článku (pokud nějaká byla)- robert sedláček nerespektoval dresscode největší státní slavnosti... existuje dresscode pro ajťáky, pro cestu metrem, nebo podobně? a pokud existuje, je jeho porušení stejně závažné jako mikina ve vladislavském sále? prosim, přemýšlejte než vypustíte takovou srajdu, jo? dík

MysiKralovna
MysiKralovna

@lustigch Já taky čumím, že někdo srovnává cestu do práce s převzetím vyznamenání od prezidenta. No jo, taková každodenní situace, co :D

MartinVondrak
MartinVondrak

@lustigch Dresscode pro jizdu metrem nebo do prace (zalezi na zamestnavateli) neexistuje, to mate pravdu. Ale kazde obleceni ma svoje urceni. Dziny jsou pracovni, "rejoicky" jsou na tury do hor apod. Proto mi prijde minimalne zvlastni chodit v trekovych botach a "rejoickach" do prace (v kancelari). S clankem se snad neda nesouhlasit, vsak se nam v Evrope kolikrat dost smeji.

lustigch
lustigch

@MartinVondrak @lustigch ok, jasný, ale pořád se tady, jak někdo trefně poznamenal na fb, sčítají hrušky s jabkama- prostě nelze srovnávat dvě situace s naprosto rozdílnou mírou "závažnosti" nebo jak to nazvat... že někdo jede do práce v oblečení na hory, pokud to nevadí jeho šéfům, firemním kodexům nebo nějakým zásadám etikety, pak je to snad v pohodě (narozdíl od mikiny na pražském hradě- ta se protiví etiketě, dresscode, atp)

Podobné články: Blog

Google+