Blog

Kdyby se nevěra začala trestat, sedíme všichni

V Jižní Koreji „zlegalizovali“ nevěru. Zní to jako zavrženíhodný počin, ale oni ve skutečnosti udělali pouze to, že zrušili zákon, který nevěru zakazoval. Ano, v této zemi šly za posledních padesát let desítky lidí do vězení za to, že byli nevěrní svým manželkám a manželům. U nás by zřejmě seděli všichni.
AddThis

Všechny ty předražený tlustý lesklý dámský magazíny jsou plný článků o tom jak: poznat nevěru, řešit nevěru, nebýt nevěrná, být nevěrná, nebýt milenkou, být milenkou, rozvést ženatýho, nenechat si ukrást manžela a dalších.

S nevěrou se prostě počítá. Když jste s kámošema v baru, většinou jste svědky toho, jak někdo, kdo ještě před tejdnem cukroval se svojí „životní láskou“, dneska v podroušeným stavu obírá její prsatou kámošku, zatímco jeho „zlatíčko“ sedí doma. Kdo z nás někdy neřešil s kamarádkou nebo kamarádem, že jim to „ujelo“ a jestli to maj doma tajit, nebo říct, nebo že vlezli partnerovi do mobilu a našli tam důkaz o tom, že minulý úterý fakt nespal u kámoše.

Kdo někdy nezažil bouřlivou debatu v hospodě o tom, co je to vlastně nevěra, jestli to znamená zamilovat se jinde, nebo koukat na porno nebo se scházet tajně s kolegyní na záchodcích, jestli je sex jen sport a jestli jsme jen zvířátka a monogamní bejt neumíme.

Ve finále jsou tohle všechno jenom kecy, protože základ všeho je, že svý drahý polovičce důvěřujete. A pokud jí důvěřujete naprosto totálně, tak je dokonce možný, že vám nebude vadit, že si to občas ze sportu rozdá s někým jiným. Jo, i takový vztahy existujou a lidi jsou v nich spokojený.

Pokud ale budete partnerovi dokola chorobně projíždět všechny komunikační kanály, kontrolovat ho telefonátama do hospody a trestat ho za koukání po jinejch, děláte ze sebe idiota a můžete čekat, že se k vám jako k idiotovi časem i zachová. Třeba s kolegyní na záchodcích.

AddThis
3 comments
JanKydlicek
JanKydlicek

Trošku nešťastný název článku. Sice přitáhne pozornost, na druhou stranu ale spoustu věrných okamžitě naštve. Taky jsem původně chtěl napsat, že když je autorka nevěrná, ještě to automaticky neznamená, že všichni. OK, mýlil jsem se. Článek perfektní, zejména poslední odstavec velice pravdivý. Škoda jenom, že žárlivci to stejně nepochopí - a ostatním je to buřt. Protože je to skutečně o té důvěře. A když si to zrovna partnerka bude někde rozdávat s jiným, tak nezbývá než doufat, že z toho bude mít pořádný zážitek, aby to stálo za to, ne?

snejdy
snejdy

To sou kecy, je spousta lidí který monogamní bejt umí a nevěrní nejsou. Zase jen výmluvy lidí, co se neumějí ovládat a nedokážou mít žádné zásady...

liskaelis
liskaelis

Zásada číslo jedna - Neptat se na otázky, na které nechceme znát odpovědi.

Podobné články: Blog

Google+