Blog

Když vám kámoš bodne kudlu do zad

Když jsme byli malí a zradili nás kámoši, tak sme se s nima prostě neba a neka. Holky byly krávy nebeský a kluci se o přestávce v rohu u umyvadla porvali tak, že se jim svlíkly bačkory a všechny nasbíraný kartičky hokejistů popadaly po zemi.
AddThis

Pak třeba stačilo, aby někdo přines bonbóny na svoje narozeniny, aby se Kristýna přestala ba s Nikolou a celej pavouk vztahů důmyslně vybudovanej na základě posledního sporu o běhání na koberci se zase změnil.

Když jsme dospělí, kamarádství je pro trochu jiný. Kámoši jsou pro nás ekvivalentem kumpánů na pivko, se kterejma si vzájemně postěžujeme a odkejveme, že stárnem, blbnem, děláme průsery, děti a hypotéky, že dobře už bylo a že spolu pojedem v létě na fesťák. Naše vztahy většinou už neprovází spory na život a na smrt, akceptujem svoje chyby, kocoviny, nevěry, úlety, dluhy a diety, protože to dobře známe všichni a rozhodně se vzájemně nemůžem soudit. Přátelství v dospělosti je vlastně takový vzájemný ujišťování se, že ještě nejsme tak v prdeli, jak bychom mohli bejt.

Průšvih nastává ve chvíli, kdy s kámošem rozjedete byznys. Je fuk, jestli jde o startup s budgetem pár mega, garážovou kapelu nebo společnej spisovatelskej projekt. Dostáváte se do situací, kdy najednou nejde říct, sorry kámo, že sem včera prochlastal celej náš výdělek. To, co si jako kámoši tolerujete, si jako dva lidi honící se za úspěchem tolerovat nebudete. To, co se nejdřív snažíte jemně naznačovat, na sebe ve finále zuřivě ťukáte caps lockem v messengeru a v hádkách jste vostřejší než Vladko, když mu někdo nadrobil do postele.

Veselý chvilky u piva střídaj rozmrzelý a hořký konverzace plný skrytejch výčitek, boj o to, kde je půlka čeho a kdo za co může a z přátelství se stává takový zpravodajství TV Nova. Funguje to, ale všechno je tam úplně špatně. Nakonec to dospěje do bodu, kdy jeden druhýho podrazíte, okradete, pučíte si, neozvete se, rozjedete si vlastní projekt a tak nějak celkově naserete na x let, kdy jste sdíleli svoje nešťastný lásky a flašku vodky. Kiki a Maki by jistě mohly vyprávět. Důležitý je jen jedno: Hlavně se z toho neposrat a už nikdy nečíst ESC blog od Jiřího Charváta.

AddThis
1 comments
martlin2
martlin2

ESC blog je faajn. Rozhodně lepší lovestory než růžovka :-D

Podobné články: Blog

Google+