Blog

Lepší prodávat Smarty drink než skončit na pracáku

Podle průzkumů asi dvě třetiny sportovců do pár let po skončení kariéry zbankrotují. Takže bychom vlastně měli Dominika Haška obdivovat, že se nám snaží prodat Smartyho a nežebrá na rohu, ne?
AddThis

Představte si, že jste se naučili stát na bruslích, kopat do míče nebo skákat přes překážky dřív, než jste se naučili číst a psát. Sport je pro vás všechno, protože nic jinýho vlastně ani neumíte. Dotáhnete to daleko, vyděláváte měsíčně pár mega a zvyknete si prachy absolutně neřešit. Do postele vám lezou modelky a pro porobený zemědělný lid jste polobůh. A pak najednou šlus, je vám čtyřicet, lupe vám v koleni a na oceněních, co dostáváte, se nějak příliš často objevuje sousloví Síň slávy. Je konec.

Statistika je neúprosná. Buď ze zbytku peněz rozjedete byznys, nebo jste Vláďa Růžička a trénujete nároďák, nebo máte celkem pěknej obličej a pár let vás budou fotit na plakáty k propagaci autosalonu. Anebo, jako 70 procent všech úspěšných sportovců, za pár let budete švorc a začnete třeba taxikařit nebo hrát bedny.

Dominik Hašek si rozjel už několikátej byznys. Tentokrát je to Smarty drink, jehož svérázná kampaň na Facebooku á la Jolanda to psala přes Google Translate, si začala žít vlastním životem. Přitroublý slogan On baví zná každý, kdo na Facebooku denně stráví víc než pět minut. Je Dominátor geniální marketér nebo zoufalec, co se akorát ztrapňuje? Čísla o prodeji Smartyho neexistujou, ale ať je to trapný jakkoliv, otázka je – co lepšího by měl vlastně dělat? Snaží se vydělat prachy jinak než hokejem, kterej i tak hrál o deset let dýl než většina hráčů. Není to obhajoba debility Smartyho (sic!), ale konstatování faktu.

Roman Šebrle si asi taky před lety nepředstavoval, že bude v newsroomu popíjet kafčo s Karlem Voříškem a každej večer s vážnym výrazem do kamery konstatovat, že silničáři zaspali. Jenže desetiboj do smrti dělat nejde a hypotéka se neptá.

Kdo ví, třeba si Jarda Jágr za dvacet let po skončení aktivní kariéry otevře hotel pro modelky. Třeba Hašek po Smartym zkusí rozjet síť cukráren a Roman Šebrle bude kandidovat na prezidenta. Úsměvný to je, ale furt rozhodně větší úspěch než prosrat po skončení kariéry desítky mega a pak se ubytovat pod mostem v krabici od Datartu.

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+