Blog

Malé i patří Applu

Apple si nechal patentovat malé písmeno „i“. Oblíbená samohláska se nadále nesmí používat na začátku slov a k použití zůstane jen pro označení výrobků s logem nakousnutého jablka. Podle právníků společnosti jde o logické vyústění monopolu na genezi a používání slov začínají na "i".
AddThis

„Jazyk, jak ho známe, neustále prochází změnami. Ale takové inovace tu ještě nebyly," nechal se slyšet profesor z Ústavu pro jazyk český. Svůj výrok okamžitě dementoval poté, co ho za neoprávněné použití malého „i" zažalovali právní zástupci, kteří již používání „i" monitorují.

VYBRANÁ ZAKÁZANÁ SLOVA:

  • ikona
  • idiot
  • ischias
  • inkontinence
  • indián
  • islám

 

Podobných žalob bude v příštích měsících přibývat, spekuluje se až o milionových pokutách. Svět se zmítá v jazykové křeči. V kritické situaci se ocitly především „i-státy" (Itálie, Island a další), které se snaží vyjednat si výjimku. Ostatní vlády se soustřeďují na sestavení slovníků vyřazených slov.

AddThis
10 comments
piggee
piggee

i-staty sa v ziadnej kritickej situaci nenachadzaju.. ono tento zakon je platny akurat v amerike. Pri prvom mexickom colnikovi to konci.. hlavne v Europe by im takuto sprostost ani nezaregistrovali.. aj to je otazne, ci by im to na sude v US preslo, pretoze nemozu zaregistrovat slovo, ktore niekto pouziva daleko dlhsie ako vobec nejake Apple existuje, co je platne pri vsetkych statoch...

KBK
KBK

Jezis to byla nadsazka..

karboxilas
karboxilas

@piggee  Víš o čem je ČiliChili? Jestli ne, tak doporučuju si číst ještě Hrom a debatovat o tom v kavárně s povaleči...

Yura22
Yura22

@piggee  to nemyslis vazne, ze??? cestovals nekdy z USA do EU?? a chces mi rict, ze se ti jako nikdy nestalo, ze ti celnici prohrabali veskery datovy zarizeni a veskery I ve vsech dokumentech smazali??? tak to asi nevis, o cem je zivot!

karboxilas
karboxilas

Stejně si myslím, že za tím vším stojí ilumináti. Prý chtěla Nokia původně pojmenovat svoje telefony ILUMIA, ale po návštěvě jistého vysoce postaveného zakuklence v sídle Nokie bylo I urychleně vypuštěno. 

Hornmeisterx
Hornmeisterx

Jaky HOAX dobrý :) Věřím, že méně inteligentní jedinci se bez potíží chytí..

WaclavAsekDolecek
WaclavAsekDolecek

no to je na hlavu postavený, jak jim tohle někdo mohl uznat, jak si můžou něco přivlastnit co nevymysleli a nepatří jim.

Podobné články: Blog

Google+