Blog

Malé i patří Applu

Apple si nechal patentovat malé písmeno „i“. Oblíbená samohláska se nadále nesmí používat na začátku slov a k použití zůstane jen pro označení výrobků s logem nakousnutého jablka. Podle právníků společnosti jde o logické vyústění monopolu na genezi a používání slov začínají na "i".
AddThis

„Jazyk, jak ho známe, neustále prochází změnami. Ale takové inovace tu ještě nebyly," nechal se slyšet profesor z Ústavu pro jazyk český. Svůj výrok okamžitě dementoval poté, co ho za neoprávněné použití malého „i" zažalovali právní zástupci, kteří již používání „i" monitorují.

VYBRANÁ ZAKÁZANÁ SLOVA:

  • ikona
  • idiot
  • ischias
  • inkontinence
  • indián
  • islám

 

Podobných žalob bude v příštích měsících přibývat, spekuluje se až o milionových pokutách. Svět se zmítá v jazykové křeči. V kritické situaci se ocitly především „i-státy" (Itálie, Island a další), které se snaží vyjednat si výjimku. Ostatní vlády se soustřeďují na sestavení slovníků vyřazených slov.

AddThis
10 comments
piggee
piggee

i-staty sa v ziadnej kritickej situaci nenachadzaju.. ono tento zakon je platny akurat v amerike. Pri prvom mexickom colnikovi to konci.. hlavne v Europe by im takuto sprostost ani nezaregistrovali.. aj to je otazne, ci by im to na sude v US preslo, pretoze nemozu zaregistrovat slovo, ktore niekto pouziva daleko dlhsie ako vobec nejake Apple existuje, co je platne pri vsetkych statoch...

karboxilas
karboxilas

Stejně si myslím, že za tím vším stojí ilumináti. Prý chtěla Nokia původně pojmenovat svoje telefony ILUMIA, ale po návštěvě jistého vysoce postaveného zakuklence v sídle Nokie bylo I urychleně vypuštěno. 

Hornmeisterx
Hornmeisterx

Jaky HOAX dobrý :) Věřím, že méně inteligentní jedinci se bez potíží chytí..

WaclavAsekDolecek
WaclavAsekDolecek

no to je na hlavu postavený, jak jim tohle někdo mohl uznat, jak si můžou něco přivlastnit co nevymysleli a nepatří jim.

Yura22
Yura22

@piggee  to nemyslis vazne, ze??? cestovals nekdy z USA do EU?? a chces mi rict, ze se ti jako nikdy nestalo, ze ti celnici prohrabali veskery datovy zarizeni a veskery I ve vsech dokumentech smazali??? tak to asi nevis, o cem je zivot!

karboxilas
karboxilas

@piggee  Víš o čem je ČiliChili? Jestli ne, tak doporučuju si číst ještě Hrom a debatovat o tom v kavárně s povaleči...

KBK
KBK

Jezis to byla nadsazka..

Podobné články: Blog

COOKIES
Google+