Blog

Manifest za těhotné ženy

Ocitla jsem se přesně v tom věku, kdy jsem divná, když nejsem těhotná. Sociální sítě mám zavalený fotkama mininek, který jsou naaranžovaný mezi tulipánama a lattéčkama, nemám s kým chodit večer pařit, protože moje kamarádky jsou v tom, a pijou jenom stříček a pak vodu a v deset jim padá hlava únavou anebo nemaj hlídání anebo jejich dítě na poslední chvíli dostalo tu nejhorší verzi viru chřipky, jakej se za poslední rok objevila na povrchu planety země.
AddThis

Nebojte se, tenhle článek nebude o mejch first world problémech, žádný fňukání svobodný bezdětný třicítky, že nemá s kým shoppovat. Naopak, já svoje těhotný a „dětný“ kámošky miluju, přibejvaj v poslední době geometrickou řadou a řešej problémy, který jsou těm mejm vzdálenější než maso od kosteleckejch uzenin.

Přesto se s nima ale snažim ty jejich kažodennosti rozebírat, řešit, podpořit je a pomoct jim. Občas to asi není úplně ono, hlavně když jejich péči o dítě přirovnávám k mojí péči o psa, nicméně je to v mým životě ten nejvyšší level nesobeckosti, jakýho jsem dosáhla, tak to prostě potřebuju připomínat.

Často mi ale připadá, že ten, kdo se tolik nestará a nezajímá a problémy neřeší, jsou jejich muži. A teď mluvím zejména o partnerech a manželích těch těhotných holek a žen. Všechno, co tu píšu, vzniklo v mý hlavě jen na základě vnějšího pozorování, tak to tak prosím berte, výjimky se určitě najdou, ale sorry, jsou to prostě jen výjimky.

Když holka otěhotní, změní se v jejím životě všechno, a to dokonce, i když na ní první tejdny a měsíce navenek není nic vidět. Pánové, určitě jste někdy zažili ten sedmej kruh pekla, co nastává, když my holky máme PMS. A teď si představte, že v týhle hormonální bouři musíme žít třičtvrtě roku. TŘIČTVRTĚ ROKU! Záchvaty štěstí se střídaj se záchvatem totálního zoufalství a přesvědčení, že to dítě, co se nám má narodit, prostě nezvládneme vychovávat. Sledujem všechny ty dokonalý skinny bio odbarvený bitches na instáči, co druhej den po porodu zvednou 100 kg na benchi, vyroběj sadu domácí kosmetiky, u toho uvaří coq au vin a večer udělaj manžovi striptýz v novym prádle Victoria Secret. To je pro nás ta realita, který musíme čelit. Nemůžeme ze dne na den pít, kouřit, ani to blbý kafe bychom si neměly dávat. Jsme unavený, bolej nás věci, co nás dřív nebolely a hlavně, TLOUSTNEM. A čim sme tlustší, tim víc se blíží porod, čili věc, která rozhodně nebude nejpříjemnějším zážitkem našeho života. A aby to nebylo málo, obden se klepem, jestli tahle bolest a tamta bolest je ok, jestli tamto a tohle vyšetření dopadne dobře. Do toho dostáváme stomilionů nevyžádaných rad od těch, co už vychovali víc dětí než má Tomáš Klus a stomilonů dotazů na jména, co furt nejsou vymyšlený, výbavičku a další záležitosti, do kterých vlastně nikomu nic neni, ale všichni maj bůhvíproč pocit, že to naše těhotenství je veřejnej majetek a maj do toho co kafrat.

Když holka otěhotní, v životě chlapa se nezmění nic. Může dál chodit pít a může kouřit a pařit do rána a nenalejou se mu prsa a nezvrací každý ráno (jen z toho chlastu) a může si dělat úplně co chce. Občas si možná postěžuje, že v posteli to neni, co to bejvalo a že ta výbava pro novorozence stojí balík. Ale jinak, jinak je prostě všechno při starym a opravdovou změnu chlap zaznamená až ve chvíli, kdy to řvoucí oteklý něco vytáhnou jeho holce z útrob. Neuvědomuje si, že v tu chvíli je ona v tomhle procesu už TŘIČTVRTĚ ROKU.

A proč to vlastně celý píšu? Protože bych si přála, aby byli kluci a muži o něco empatičtější, když jejich holky čekaj dítě. Aby víc chápali jejich výkyvy nálad a pocity, že jsou tlustý a odporný, aby si odpustili pár večírků a byli občas doma a nedávali svejm holkám pocit, že se bez nich obejdou a párty nikdy nekončí a je třeba to všechno rychle odpařit, než nastane totální utrum. Aby ty jejich holky neprofňukaly celý těhotenství, aby se měly hezky a aby se jim pak díky tomu narodilo veselý pohodový dítě.

Pánové, já chápu, že vy jste ty vizuální typy a dokud to před sebou nevidíte, tak to s váma nic nedělá. Chovejte se ke svojí ženě hezky ne kvůli tomu, jak se cejtíte vy, ale kvůli tomu, jak se cejtí ona. Zkuste se překonat a buďte jí v tomhle fakt náročným období oporou. Dík.

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

COOKIES
Google+