Blog

Řezníci se budou omlouvat za jatka

Čeští zpracovatelé masa připravují kajícnou kampaň, v níž vyjádří lítost nad zabíjením hospodářských zvířat. Sklopili tak hlavu před Evropskou unií, která pro usmrcená zvířata žádá omluvu.
AddThis

Dle připravované vyhlášky bude každý, kdo má na rukách krev jatečných zvířat, muset jejich smrti veřejně litovat. Tuzemští řezníci a uzenáři už připravují společnou PR kampaň.

Ta se inspiruje u známých cedulí označujících práce na silnici a představuje slogan „Musíme to popravit“ společně se symbolem tzv. smutného smajlíku. Těmito samolepkami a cejchy budou opatřena veškerá hospodářská zvířata určená na porážku a stejně tak místa, „kde se to takzvaně děje“. Povinné označení se zatím týká především velkochovů, nicméně do budoucna by mohlo zahrnout i zabijačková prasata případně domácí drůbež.

Tvůrcům kampaně nejde jen o přání vyhovět EU, ale o upřímnou snahu vyrovnat se s hrůzami masokombinátů. Iniciativa si od kampaně kromě jiného také slibuje, že by se mohl minimalizovat faktor budování emočních vazeb ke zvířatům chovaným na maso, který ohrožuje například děti.

AddThis
9 comments
konykorn
konykorn

Clanek bych obsahove prirovnal k h*vnu, co jsem rano vykaknul :D Nechapu, proc nekdo takove sracky vubec pise... neni to vtipne, poucne a ani zajimave...

virajer
virajer

Tak tohle je neco, pro brainwashaky. Tupost nad tupost. Ale kdo chce propagandu zrat, ten si smradlavyho burta najde!

Jarka
Jarka

Manýrismus :-p Jsme jednou všežravci a kameny jíst nemůžem. Správný "lovec" své oběti s úctou poděkuje. Vůbec je příliš málo divočiny a příliš mnoho civilizace. Odrthujem se od reality a zdravého rozumu. Jen ať děcka ví, jak to funguje a naučí se mít rády přírodu.


VivianaStellata
VivianaStellata

@Jarka Jistě. Vídáme to pravidelně v supermarketech, jak stateční lovci děkují své vakuově balené kořisti, již v potu tváře ulovili. To je příroda. :))


dudethefairy
dudethefairy

Když napíšou na ceduli Musíme to popravit a u toho obrázek kravičky, tak se zmenší emoční vazba ? Já myslím že děti se budou za každou cenu snažit tomu zabíjení zabránit, začnou o tom třeba přemýšlet. A naopak to bude podporovat veganství, což je fajn :)

bramburk
bramburk

Tenhle článek je zblitek a korunku tomu dává poslední věta. Emoce jsou nebezpečná nemoc, před kterou je nutno chránit hlavně děti, že jo

Podobné články: Blog

Google+