Blog

Nová Barbie má celulitidu, svět se v p*del obrací

Brzy se začne vyrábět panenka Barbie, která bude mít nalepovací akné a celulitidu. Bude vypadat jako normální holka, to aby nikomu nepůsobila mindrák. Vítejte v politicky korektním světě, kde už neexistuje nic fantaskního nebo odlišného.
AddThis

Když jsme se jako malé holky předháněly, kdo má víc bárbín a která je hezčí, nikdy by nás nenapadlo přemýšlet nad tím, proč nemají jizvy po těle nebo pupínky na obličeji. Líbily se nám právě proto, že vypadaly jako princezny. 

Ze stejného důvodu jsme v televizi sledovaly pohádky, a co si budem vykládat, sledujeme je dodnes. Ještě jako děti jsme si možná myslely, že z nás vyrostou holky stejné, jako jsou naše barbíny, že si pro nás přijede princ a že se do oříšku vejdou obří šaty s krinolínou, střevíce a vlasová ondulace dohromady. 

Ale jak rosteme, už si to nemyslíme. Chápeme princip pohádek. Na Ježíška už taky nevěříme. Psychicky nás to nijak nepoznamenalo. Přesto má tenhle současnej ultra politicky korektní svět potřebu chránit děti od jejich vlastní fantazie a cpát jim REALITU. Kromě Barbie s celulitidou, jizvami a řídkými vlasy se teď nově v Polsku z dětských hřišť odstraňuje postavička Medvídka Pú. Podle Poláků je totiž nejasného pohlaví, čili hermafrodit, a navíc má tričko oblečené jen na horní části těla, což je matoucí a nepřípustné. 

Co asi přijde dál? Zanedlouho se zřejmě rámci politické korektnosti a ochrany psychického zdraví dětí vyškrtne vlk z Červené Karkulky, protože zvířata ve skutečnosti nemluví a po mnohočetných pokusech se ukázalo, že jeden vlk není s to sežrat dvě dospělé osoby i s košíkem pochutin. 

Jeníček s Mařenkou to mají taky spočítaný, neboť jejich příběh propaguje nezdravý životní styl a nadměrnou konzumaci cukrů. Kluci už si v hračkářství nekoupí angličáky, protože skutečná auta jezdí pomocí motoru a pohonných hmot, a ne tím, že se natáhnou a pustí. 

Kačer Donald začne nosit kalhoty (pokud nějak prokáže, jakého je pohlaví) a ježibaba ze Sněhurky si nainstaluje do kouzelného zrcadla Siri, aby to jeho mluvení dávalo smysl. 

Cílem prodeje „reálných“ panenek Barbie je prý ukázat dětem, že realita je cool. Možná ano, ale proč asi dospělí chodí do kina na fantasy pohádky, hrají na počítači a herních konzolích hry, které je přenesou do středověku nebo jiné dimenze, a žijou moderními knižními pohádkami, jako je Twilight, Harry Potter nebo Fifty Shades of Grey? Nikdo nechce mít realitu na očích pořád. Tak ji dětem násilím necpěte, užijou si jí časem dost.

AddThis
6 comments
blanatrikolce
blanatrikolce

Začalo to jako celkem slušný článek, což se o drtivé většině odpadu na čili nedá říct. Názory, ať má autorka jaké chce, ale ať pro se pro Kristovy rány nesnaží psát rádoby cool, což v jejím případě znamená matlat dohromady slangové či nespisové a "drsné" výrazy a spisovou a knižní češtinu. "...má to spočítaný, neboť..." Vážně? Zároveň, a to si bohužel nemohu přes svou úvodní poznámku odpustit, ať si laskavě autorka nehraje na promovaného psychologa a své názory překládá s větším uvědoměním si vlastní subjektivity.

VernerBekk
VernerBekk

Jo, myslím, že už jsem se setkal s tvorbou téhle autorky a řekl, co si myslím o jejím postupu myšlení, ale jsou v tomhle článku určitá fakta, která bychom neměli úplně ignorovat - jestli Poláci odstraňují Pú, protože je nejasnej, tak jsou to taky pěkný kreténi, spíš je to asi současná potřeba mít ve všem jasno, vědět co čekat a proti čemu stojíme, Zygmunt Bauman nazývá naši dobu velmi nejistou z pohledu toho, jak my to vnímáme, takže panenka Barbie, která má akné, asi má ztělesnit něco jako možnou kamarádku, reálnější a upřímnější, ke které se může děvče uchýlit, navíc přece tohle jsou jen nasazovací propriety, ne? Takže se každé děvče může rozhodnout, jakou chce mít panenku. Ideální by bylo, kdyby se dala panenka digitálně upravit - na princeznu, punkerku, hipíka (i když hipíky nesnáším), podnikatelku, lenošku, šprta, prostě aby každé dítě mohlo vytvořit to, o co mu jde jemu samotnému. Autorka zase předjímá pozitivní události a naprosto je nechápe (bez ohledu na Poláky, kteří poslední dobou dělají spoustu kokotin a já jich sám začínám mít tak akorát).

KomonStan
KomonStan

vtipný a pravdivý, sdílím na fejsu :-) 

THana1526
THana1526

proč je autorka ve šech svých článcích tak hystericky ironická? když je někdo ve své snaze být vtipný příliš sveřepý, humor se bohužel vytrácí

Gustav Schmeltzer
Gustav Schmeltzer

Málem jsem začal článek číst, ale naštěstí jsem si po dvou větách stihl všimnout, kdo je autorkou. Uff. To bylo o fous...

Podobné články: Blog

Google+