Blog

Patnáctero hlášek, co vás vytočí v sámošce

Někdo nakupuje rád, jiný se v samoobsluze může vzteknout a snaží se dobu mezi regály absolutně minimalizovat. Ale tyhle hlášky spolehlivě vytočí i zenového mistra.
AddThis

Nebude vám vadit, když vás předběhnu? Já skoro nic nemám...

To si pište, že mi to bude vadit. Protože jakmile toho spěchajícího pustíte před sebe, kousne se na pokladně. Protože si nezvážil, protože mu nejde přečíst kód, nebo načíst sleva. Takový je život.

 

1. Šestnáct můžu nechat?

No tak to fakt ne. Nepochybujte o tom, že paní má po letech vážení každý gram v ruce. To spíš dostala befelem, aby vám nějaké to deko dopřála a vy jste pustili chlupa. Mrkejte na drát, jak na první dobrou přesně srovná váhu zpátky na deset, když řeknete, že to nechat opravdu nemůže.


2. Menší nemáte?

Co je jim vůbec do toho? Kdybyste jim je chtěli dát, tak jim je cpete sami od sebe bez vyzvání. Takhle abyste si chodili rozměnit hned po ránu do banky, abyste měli na sváču, protože velký prostě nikde neberou.


3. Nemáte těch devět korun?

Když nemáte menší, chtějí po vás rovnou ty nejmenší. Tak za prvé, komu by se chtělo mít kapsu narvanou kovákama a za druhé, kdo má jako morál furt lovit z peněženky fufníky?


4. Kartou? To jste měl říct dřív, teď to musím stornovat!

Pardon. Ale jak máte sakra vědět, že v týhle zasoplený sámošce ještě nepřistoupili na takové vymoženosti, jako je platební terminál. Příště dostanete sprďáka, že jste nepřinesli lesklá sklíčka a korálky na výměnu.


5. Běžte si vedle, já zavírám pokladnu

Každý musí občas tam, kam i císař pán chodí sám. Nebo se nasvačit. To se dá pochopit. Ale proč se pokladní vždycky jako na potvoru odporoučí zrovna, když se rozhodnete stoupnout si do jejich fronty? To jako smrdíte?


6. Vy to nemáte zvážený?

Smutné na tom je, že to je hlavně vaše blbost. Jasně, až se budete skrz naštvanou frontu rvát proti proudu s pytlíkem tří rajčat, můžete přes rameno plivnout, že ta váha nešla najít. Ale stejně si tím nepomůžete.


7. Maruno, jakej má tohlencto kód?

Samo, že neočekáváte, že paní bude mít po celém dni za kasou paměť jako Rainman. Horší je, že máte před sebou unavenou brigádnici, která bude akorát tak zdržovat frontu a do další se vám přesouvat nechce.


8. Sbíráte body? Ne? A chcete?

Na pokladní vidíte, že vám tu trapárnu rozhodně nenabízí z vlastního přesvědčení. Vy o ni nestojíte. Ale tomu rituálku se prostě nevyhnete. Amen.


9. Tady vám nejde přečíst čárovej kód

Jak mně? Vám nejde přečíst čárovej kód. Protože ho tam někdo od vás blbě nalepil. Ale hledat do regálů nějakej novej a lepší kód, to budete muset stejně zase vy.


10. Tohle se ale prodává jenom ve větším balení

Ideálně po osmi až deseti kusech. Pokud nemáte doma vyhladovělou návštěvu z Uzbekistánu, tak vám ten kartáč jogurtů, mlíka nebo pracího prášku akorát tak bude zabírat doma místo.


11. To jste si koupil tady?

Pravidelně následuje: “Můžete mi ukázat tašku / vozejk?” A i když jste v tom nevinně, cejch zloděje z vás už nikdo nesmyje. Celá fronta to vidí. A pokud máte sámošku u baráku, možná byste měli začít chodit kanálama.


12. Nedávejte si tu tašku na pás!

Alespoň kdyby řekli “prosím”, ale to oni ne. Místo toho, aby vás obskakovali usměvaví a úslužní zaměstnanci, seřvou vás do kuličky takovým způsobem, že si připadáte jako nesvéprávný fakan.


13. Vždyť mi to tady celý zaděláte!

Nedá se svítit, ale u pokladny jsou na pás prostě hákliví. Stačí trocha nevšímavosti z vaší strany a sklenička od jogurtu zapatlaná zespoda od mlíka, nebo prasklý pytlík s moukou udělají svoje. Hned je oheň na střeše, vy prasata!


14. Cigarety? Tak to musíte na jinou pokladnu

Paní je má sice v boxíku nad pokladnou, ale pro sichr zamčeném. Vedení se jí nejspíš zdráhá svěřit klíček od trezoru na tabákové výrobky, jelikož je proslulá svým sklonem k tabakismu a v minulém zaměstnání měla problém s nemalým mankem.


15. Ta sleva se mi tady nepropsala

Že sleva platí na špešl kartičku, samozřejmě jenom za úplňku, se dozvíte až při placení. Takže pokud máte v pěněžence akorát a nechcete, aby museli zavolat do mluvítka: “Storno na pokladnu 3”, tak z lásky k taveňáku obětujete těch několik rohlíků, aby vám to vůbec vyšlo.

AddThis
19 comments
Sarka Janeckova
Sarka Janeckova

Pobavilo. Autor vás zcela určitě nechtěl popudit a házet do jednoho pytle. Klobouk dolů nad vaší výdrží ať už se jedná o práci ve svátky, vyčerpávající směny a i to čůrání 😉. Každý tu nepříjemnou prodavačku z článku ale určitě už potkal že.

Těsně před tím, než mi u kasy řeknou částku za velký nákup, mě baví pozorovat reakce pokladních. zahlasím: Jo a mám pajdu! Tak ať se do toho vejdu ju?!😉

Někdy to trvalá trošku dýl, ale pokaždé se nakonec pokladní chechtá.

Lucazz
Lucazz

Tohle mě teda nenaštve. Deko šunky navíc mě nezabije, pes si pochutná. Naopak mě štvou lidi, co zacpou celou uličku mezi regálama a ani když je po třetí slušně požádáte, jestli se můžou smrsknout, tak prostě neuhnou. A potom taky důchodci, co chodí nakupovat jen proto, aby si u pokladny mohli popovídat s prodavačkou. Ale naopak moc obdivuju prodavačky v našem penny, kdykoliv tam dojdu, jsou vždycky usměvavé a příjemné. Když po nich prodavačka neřve, jsou i ti zákazníci příjemnější a usměvavější.

PetrJezek
PetrJezek

To takhle jednou u řezníka... platím 86 korun, vytáhnu stokorunu. Už asi ze zvyku, se mě ta pizda zeptala jestli nemám menší. Říkám " sorry, menší už pár let nedělaj, ale jestli chcete tak vám dám dvacetikorunu a zbytek si můžete doplatit ze svýho. "  pěkně nahlas aby si toho všimly obě fronty... Pizda zrudla, začala brečet a musela to za ní vzít kolegyně. lidi za mnou se mohly potrhat smíchy, a kupodivu, zbytek personálu se málem mlatil držkama o pult jak se mi ukláněli. Ten den mě opravdu hřálo u srdce. :D

mansonjedetraktorem
mansonjedetraktorem

@PetrJezek  slečna se spletla a vy jste místo pochopení projevil vrchol svého hulvátství a nakonec ještě neobvykle velkou radost nad tím, jak jste ji sundal. A jako bonus jste z toho měl radost celý den. Opravdu obdivuhodné, z takhle zlých (ještě k tomu bezdůvodně, pokud vím, nic vám v minulosti neudělala) lidí se mi chce zvracet!!! Běžte si lehnout do kanálu, kam se svým chováním patříte. Nikdy jsem nevěřila, že někdo může mít z cizího neštěstí skutečnou radost.. Obávám se, že jediný trefný popis vaší osoby je rakovinovej polyp na řiti lidstva.

pelinka59
pelinka59

@PetrJezek  Odporný názor, odporný a zlý způsob chování, odporný způsob vyjadřování a ještě sebechvála ? Šťastný den, kdy se člověku podaří se takovýmto lidem vyhnout. Fuj.

RobertKott
RobertKott

nevím ale většinou přijdu usměju se slušně pozdravím a jedno deko opravdu neřeším a ty prodavačky jsou potom docela milé a i se usmějou a popřejou hezký den tak co kdyby jste zkusili být taky trochu milí?


insaina
insaina

@RobertKott tak zrovna v tomto případě, kdy chceš 10 a nutí ti 16,  je to něco jinýho než plus mínus plátek - to jsem zas celá nervózní, když je na váze 0,208 a ona ten plátek jde fakt vyndat

ale u nás v kaufu jsou takový kačeny, že mě berou mory:

- "20 deka salámu." *nabere hromadu jak hrom, na váze se objeví 0,342* a ona jestli to může nechat - poprvé jsem řekla ale jo, aspon nebudu muset zejtra, podruhé už mi to přišlo dost divný a když jsem ji pak viděla balit nějaký babičce, co si přišla pro 3 deka, to ale nedávaj tak teda 5, skoro 20 deka, tak jsem usoudila, že už se to nedá přehlížet

- prakticky všechny tam navíc fungujou zhruba takhle: Přijdu, za pultem tři prodavačky, jedna utírá nějakej zadní pult, druhá balí do fólie rozkrájený eidamy, kterejch už tam má dva plný tácky, takže se fakt nemusí bát, že by někdo odešel bez sejra na rizoto, třetí rovná klobásy, aby byly hezky v řadě. Pozdravím, jedna z nich na mě mrkne a všechny pokračují v činnosti. Říkám si, že se asi domluvily, že obsluhuje rovnačka klobás, tak ji neprudím, aby si ten tácek v klidu dodělala, těch pár vteřin mě nezabije. Jenže ona ho dokončí a vytáhne si další. Hmm, asi je poslední, tak si to chce rychle dodělat. Jenže pak se vrhne na další. To už si odkašlu, třeba se zamyslela a zapoměla na mě. Začíná se tvořit fronta. Z kočárku se už ozývá nespokojené mrčení. "Moment!" A vytáhne si další. Ty druhé dvě jakbysmet. Jen co se po několika minutách čekání otočím, že si teda vezmu vakuovanej, ozve se mi za zády netrpělivé "Tak prosím!" To si pak připadám jako u některých autobusáků, kteří se tváří, že na tebe čekají, tak hodíš sprint, za který by se ani Bolt nestyděl, ale když jsi krok od dveří, zavře a odjede. To je holt národní sport zaměstnanců ve službách...

marketpla
marketpla

1) Jako bych mohla za to, že ty plátky nejsou nakrájený tak, aby to vyšlo. 

2) Další blbec, co má po výplatě a musí hned s litrem ráno pro dva rohlíky. Jako by nemohl platit raději kartou.

3) No super, díky těm litrům jsem bez peněz. Musím socit, musím socit.

4) Před kasou máme velkou ceduli s nápisem, že karty nebereme. Ty lidi jsou slepý nebo neumí číst??

5) Mám hlad, a potřebuju čůrat, čůrat, čůrat, čůrat.... HNED

6) Ty váhy jsou tak malý, že je nikdo vedle rajčat nevidí??

7) Jo, to je to nový, co přišlo dnes ráno. Jakže se to jmenuje?? Nevií. Maruno, tobě to už šlo, viď? Tak co to je? Ať nezdržuju frontu. No super, zákazník už poulí očima. Já za to nemůžu, že za mnou ještě nedošla vedoucí aby mi ty kódy dala. Tak si laskavě odpusť rádoby chytrý narážky, že to mám mít někde napsaný.

8) Dávej body, dávej body, když přijde kontrola, ať nemáš průser.

9) Chcete? Šup pro nový. Nechcete? V poho, tak mi to tu nechte.

10) To neumí číst? Je tam cenovka za kusy. Tak proč???

11) Seru na to, ať všichni teda kradou.

12) Fuj, co to je? A kde se to všude válelo?

13) Bomba, ty mi to zasereš, a ten za tebou mi za to vynadá, že jsem mu já ušpinila zboží. To neumíš používat sáček??

14) Bohužel, vedení je líný a klíček nedávají

15) Jo, leták vyšel dnes, ale akce je až od zítra. Kámo, nauč se číst cenovky..

Yurax
Yurax

Kdyz chci neceho 15dkg, rikam 14 a je.

HanaPelcakova
HanaPelcakova

tak jen doufam, ze si to neprecetlo moc nastvanych pani pokladni, protoze ty rohllíky nekde kupovat musíme! 

Moje nocni mura je, ze se otevre jenom jedna pokladna, ja budu muset cekat v nekonecny fronte, zdržovačka nabere obrátek, když mladík u pokladny nebude mít na zaplacení, vyzkouší 3 kreditky a jednu debetku, ale stejne se musí zavolat pan vedoucí na storno. "Kde je ten vedoucí, sakra?" mezitím se fronta zdvojnásobí a nerudní zákazníci se začnou postrkovat a předbíhat a protože mi za minutu jede autobus, nemám čas čekat dalších x minut a celý nákup vracím, takže jedu domu hladová a naštvaná. 

Takže kdyby mi dal někdo od  deka víc šunky, nereptám a beru!

Veronika Sipova
Veronika Sipova

A tohle napsal kterej blb?

Posadila bych ho na tu kasu aspoň na týden....Pak by tohle v životě nenapsal !

BonnieVlaskova
BonnieVlaskova

@LadaSuch @Veronika Sipova No nevím teda, ale já dělám za pultem a když náhodou přestřelím o dvě deka tak se zeptám za prvé: protože některý lidi nechtěj čekat, než se mi podaří tou vidličkou ten jeden plátek tý šunky vydolovat (protože jeden plátek zhruba tolik váží), a protože kolikrát musím jít zase deset metrů ten plátek vrátit než to můžu zabalit, což zrdžuje nejen mě, ale i spousta dalších lidí za váma. Takže radši votevřu hubu a zeptám se, než abych běhala pořád dokola (protože z toho zatraceně bolej nohy, ne z lenosti).

Za druhý, vy jste sice zákazníci, ale my nejsme vaši sluhové. Já se snažim všechny pozdravit, budu se usmívat a plnit přání zákazníka, ale když na mě bude řvát, jestli jsem se nezbláznila, dát tam 11 místo 10 a když sundám jeden plátek tak to bude zas málo protože to je 9, tak to se milí zlatí, můžete jít opravdu bodnout.

Za třetí: Brigádnice by nebyla unavená, kdyby jsme v tomhle státě nemuseli mít několik prací, aby jsme uživili rodinu, nebo nemuseli chodit naráz do školy a hned po ní do práce, spát a znova. To je unavenej každej. 


A když příjde nějakej idiot, kterej se chová jako ten v článku, tak se nedivte, že jsou všechny prodavačky nepříjemný. Stěžujte si na vedení, ať nám přidaj, nebo daj víc volna, ne na nás, že už nás bolej nohy....

LenkaPravdova
LenkaPravdova

@Veronika Sipova Stejně jako vojna, i brigádka za kasou aspoň na měsíc by měla být povinná. Netřeba tam strávit mládí, ale pro získání představy jak líbezná je to práce by to mohlo stačit.


Simonka Tumova
Simonka Tumova

@BonnieVlaskova @LadaSuch @Veronika Sipova Nikdo Vám nevyčítá, že jste po směně unavení a tak podobně, lidi kteří si stěžujou kvůli každému gramu.. jasně , ale nejednou jsem byla svědkem toho, kdy byl nakupovat malý chlapec a nevyšli mu peníze, protože paní za pultem řekla "můžu nechat?" Za pultem jsem nikdy nenechala tak asi nemůžu přesně vědět jaké to je, ale každá "normální" práce není jednoduchá a v podstatě ani studium není vždycky uplně procházka a když Vás po náročném dni sjede prodavačka, že "to nemáte zvažený" tak to opravdu příjemné není.. Snažím se být na prodavačky a celkově milá, ale není to tak dávno, co jsem jednu musela trošku usadit, protože nejsem typ člověka co si nechá srát na hlavu. No a pokud Vám vaše práce nevyhovuje, tak jste možná udělali něco špatně. Naprosto chápu člověka co psal ten článek, občas umí být prodavačky velice nepříjemné. 

Podobné články: Blog

Google+