Blog

Proč se vlastně nadává na „dnešní mládež“?

V poslední době se začíná mluvit o tom, že by kluci (a dokonce i holky) měli chodit k povinným odvodům na vojnu. A o generaci starší se předháněj v glosování, jak to dnešní „počítačová“ mládež nezvládne.
AddThis

Každá generace je přesvědčená, že je lepší než ta následující. „Za nás“ se všechno dělalo tak nějak poctivějc, opravdovějc, upřímnějc a prostě a jednoduše líp. A tak si my mladý neschopný zpohodlnělý často čteme články o tom, že neumíme vylézt na strom, že malý děcka uměj s tabletem dřív než napočítat do deseti, že všichni zakrníme u kompů a brzo umřem a že už dneska na základce většina nezvládne udělat ani kotrmelec.

Neni náhoda, že ti, co nad podobnejma nesmyslama (KDO dneska potřebuje umět vylézt na strom a PROČ je to v životě zásadní výhoda?) hořekujou nejvíc, jsou děti šedesátek a sedmdesátek, tedy generace našich rodičů. To, že jsme budižkničemové a nezvládli bychom nástup na vojnu nebo do armády, je tudíž z velké části chyba jejich výchovy, no ne? Jako by nedokázali akceptovat, že během našeho dětství a mládí došlo k tak významný revoluci, že výrazně ovlivnila i je jako dospělý, natož nás v rozletu.

My, děti osmdesátek a devadesátek jsme totiž generace, která zažila vznik internetu. Ten obrovskej převrat, o kterým budem vyprávět ještě pravnoučatům. My totiž byli sakra u toho, a tudíž víme, jaký to je, hledat informace v encyklopedii z knihovny, a zároveň i to, jak vypadala první verze Internet Exploreru. Pokrok v týhle oblasti výrazně formoval náš životní styl a je to tak v pořádku, úplně stejně jako když naši praprapředci přizpůsobili svůj život objevu elektrické energie a nestěhovali se při průmyslový revoluci na protest do jeskyní.

Další skupina lidí, která velmi ráda nadává na tu „dnešní mládež“, jsou samozřejmě lidé ve věku našich prarodičů. Ti, co se narodili po válce a velkou část života strávili v komunistickém režimu. Bylo by vtipné, kdybychom si „my mladí“ cestou tramvají nahlas povídali o tom, jak ty starý stojej za prd, protože tu dobrovolně úpěli pod totalitní vládou, a jak my sme se dneska všichni mohli mít líp, kdyby tehdá zvedli zadek a zabojovali. Ale neděláme to. Máme totiž každou potřebnou informaci během vteřiny před sebou, a tak víme, jak to bylo, a na rozdíl od těch před náma se toho dokážem napodruhý vyvarovat. Jen u toho třeba nevylezem na strom.

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+