Blog

10 rad, jak lhát jako sviňa

Lež má krátké nohy. Ale zase se na ně umí pořádně postavit. Každopádně, dobře víte, že lhát se nemá. Jenže co si budem povídat, občas každý z nás potřebuje něco trošku zakamuflovat, vyšperkovat, zatajit, vylepšit a tak vůbec. Když už tedy není zbytí, a vy musíte se lží ven, dělejte to aspoň elegantně. Takže jak na to.
AddThis

Je to v hlavě

Říkejte tomu nepravda, klam, výmluva, fikce, iluze nebo pohádka. Hlavně, když to uleví vašemu svědomí. Každopádně, musíte tomu věřit. Bez toho to nepůjde.


Podrobnosti

Detaily jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Když sem tam šmrncnete nějakou tu poznámečku o tom, co měl kdo na sobě, nebo jakou jste jeli tramvají, jen dobře. Jinak se ale podrobnostem vyhýbejte jako čert kříži. Protože přesně na tom vás nějaký pozorný holomek nachytá.


Nekomplikujte to

Sobě ani jiným. V jednoduchosti je totiž krása, ale i celkem bezpečný přístav pro vaše divoké lži.


Emoce na uzdě

Klídek. Žádný přehrávání. Jestli budete hysterčit jako Džambulka na suchu, nečekejte, že vám někdo uvěří nos mezi očima. Nebo že jste střízliví.


Oční nekontaktika

Nemusíte nikomu zírat zpříma do očí, rozhodně ale nečumte na zem, jakoby vám spadly hračky do kanálu. Prostě přirozená jiskra v oku a temná lež na jazyku.


Na blbečka

Když hrozí prozrazení, občas vám projde, když budete dělat, že nevíte, která bije. Při extrémním riziku zkuste předstírat akutní amnézii.


Mějte pamatováka

Hlavní je mít přehled o tom, co jste komu nakukali. Někteří lidi mají paměť jako slon, víme?


Hoďte to na jiný

Nic vám neprokáže takovou službu, jako když vaši verzi skutečnosti šíří mezi důvěřivce někdo jiný. Notabene, kdo by za vaši bezúhonnost dal ruku do ohně.


Polehčující okolnost

Když na vás přijdou, přiznejte to. Hned a bez vytáček. Aspoň budete moct říkat: „Vždyť jsem se přiznal hned, jak se to provalilo.“ Slabý, ale lepší než drátem do oka.


Nelžete doktorům

Věřte nebo ne, tahle rada vám může zachránit život. Fakt!


A kdyby něco, a naše lhací triky někdo prokoukne, nefňukejte. My vám říkali, že lhát se nemá. A kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe a bude mít špatnou pleť. Anebo to sveďte na Plzáka, co vás naváděl: „Zatloukat, zatloukat, zatloukat.“

AddThis
5 comments
jirka12343
jirka12343

Muzu se zeptat? Ja jsem si vzal penize bez dovoleni a koupil si za to playstation 3 a rekl sem mame ze to mam od kamarada,mama chce cislo kamaradovo rodicu a oni o tom nevi (ps3) ?co mam delat dekuji za odpojed

Mourimka
Mourimka

@jirka12343 přiznej se, nu co ti zbývá, kamarádovo rodiče to stejně provalí.

karasekjh
karasekjh

@jirka12343  styď se, přiznej se, prodej ps3, najdi si brigádu, doplať zbytek a pak vypadni z domu

Podobné články: Blog

Google+