Blog

Šach mat rasismu

Podle nového nařízení Evropské unie prý už brzy nebude povoleno pro popis šachové partie používat termínů černí a bílí.
AddThis

O nových názvech jedná speciální komise, jejímž členům se momentálně nejvíc zamlouvají názvy „hráči jedné barvy“ a „hráči druhé barvy“. Z nespokojenosti s tímto řešením byla ovšem založena komise druhého řádu, jejímž členům vadí nesmyslné zdůrazňování barevnosti vůbec. „Když už dnes obecně uznáváme, že lidé jsou všude stejní a barva jejich pleti je jen nedůležitý detail, není možné to pomíjet v dalších souvislostech,“ vysvětluje šéf druhé komise Varvan Marvan.

Buďte také tolerantní! Ukažte, že jste tolerantní k menšinám. Zahodit předsudky se s Vodafonem vyplatí.

Neoficiálně se proslýchá, že konečným cílem jednání je šachy zcela zakázat jako diskriminační hru podněcující násilí. „Nemohu to potvrdit ani vyvrátit. Nicméně uznejte, že například Scrabble žádné rasistické nálady nevyvolává, tedy když z něj vyloučíte zlomyslná slova, jako třeba ‚žlutý‘. Je potřeba vidět svět moderně a rozloučit se s dávno přežitými, nekorektními herními aktivitami,“ uzavřel Marvan.

Za EU nezůstávají pozadu ani naši aktivisté. Tuzemáci fest dupou na kuří oka intoleranci!

Akt občanské odvahy

Zpěvák a aktivista Michael Kocáb se přejmenoval na Dežo Nguyen. Jeho krok vyvolal vlnu solidarity mezi organizacemi na ochranu práv a menšin, práv většin a práv skupin, které jsou uprostřed.

„Krok pana Kocába chceme podpořit,“ uvedla ve svém vyjádření Organizace romsko-vietnamsko-německo-ukrajinsko-polsko-slovensko-rakousko-pákistánsko-rumunsko-norsko-alžírsko-estonského přátelství. „Proto se všichni naši členové přejmenují na Michael Kocáb.“

AddThis
2 comments
Dement
Dement

Nejsem rasista. Poznám rozdíl mezi bílou a špatnou.

LukasBahou
LukasBahou

Žádný rasismus by nebyl, kdyby nebylo těch zku*vených negrů.

Podobné články: Blog

COOKIES
Google+