Blog

Slavík toho o nás říká víc, než si myslíte

Víte, kdo vyhrál Slavíka? Víte. A víte to už dvacet let, protože se to v podstatě nemění. Že to není podstatný? Je to anketa, ve který hlasuje lid. Stejně jako třeba volba prezidenta. Je to podstatný.
AddThis

Každá anketa, ve který zaznívá hlas lidu, nějakým způsobem odráží kulturu národa. Je fuk, jestli jde o volbu prezidenta, soutěž Miss hasička nebo o Slavíka. Tím, že výsledky těchto anket sledujeme, se tak nějak dozvídáme mnohem víc o lidech okolo nás.

A co si budem nalhávat, to, co se dozvídáme, moc veselé není. Letos se mezi kapelami na čtvrtém místě umístila ultrapravicová kapela Ortel. Vloni se mravokárci předháněli v tom, kdo se víc pohorší nad brutálním Řezníkem a jeho texty a klipy, letos si bronzového slavíka málem odnesla kapela, která má v textech mimo jiné: Xenofobní strach, bije na poplach, řeknu jen pár vět, nechci multi-kulti svět.

Že by se po poslechu Řezníkových písní někdo sebral a odešel mučit holky do sklepa, je krajně nepravděpodobné. Že se na koncertech Ortelu schází vyholení týpci v bomberu a utvrzují se ve svojí rasové nenávisti, je fakt. Na Slavících seděla tahle partička v hledišti společně s Karlem Gottem a Xindlem X a publikum jim nadšeně zatleskalo během představení nominací. Už chyběl jen sluníčkář a mírotvorce Tomáš Klus, který by si s nimi na afterparty vyrobil láskyplnou selfie. Pak by celá absurdita dosáhla vrcholu.

Proč by se takovou vcelku alarmující věcí, jako je čtvrté místo Ortelu, ale někdo vážně zabýval. Vždyť i v seriozních médiích akorát napsali, že Ortel jsou „rebelové“. A takoví my jsme. Všechno je nám tak nějak jedno a zlehčujeme to. A pak stojíme na Národce a nestačíme se divit.

AddThis
14 comments
hukanec
hukanec

zajimalo by me, kolik z tech hlasujicich debilu tu nacistickou sracku vubec nekdy slyselo a kolik hlasovalo jen proto "aby neprisli muslimove, nesezrali jim deti a neznasilnili kocku..."

Petr Prochazka
Petr Prochazka

Tak jsem dostal odpověď na reakci na chilli od autorky chudinka celej život její rodině ubližovaly a píše takovýhle hovna přikládám reakci autorky " Petr Prochazka Toho rozmazlenýho fracka nějakýho komunisty vzkážu doma. Babičce, co ji komunisti nenechali studovat, nebo dědovi, kterýho zavřeli na pět let do lágru. Budou mít radost! :) ""

Meliach
Meliach

On někdo tyto žebříčky cíleně sleduje? Asi někdo ovládající gramatiku a mající přehled v ostatní "hudební" tvorbě...

KatyBechnikova
KatyBechnikova

@Meliach chtěla bych dát vědět, že gramatiku ovládám a slavíka nesleduju. mám pocit, že totiž slavíka sledují ti, co gramatiku moc neovládají. nebo ovládají tu, která byla aktuální za tatíčka masaryka.

Petkapil
Petkapil

Nedívala jsem se dívat se nebudu a jelikož jsme malá země myslím si, že ani nemá cenu se dívat.. Dokud Kája a Lucie nezemřou budou vyhrávat i nadále.. A prý byla nominována i Bartošová ?? (PROČ?!) Takže vlastně i po smrti budou vyhrávat dál.. Je to komedie.. A ještě ke všemu fatálně trapná.. Já nevím asi bych místo slavíků vysílala nějaký hezký celovečerní film bez 20ti reklam.. :) 

SimonHlinovsky
SimonHlinovsky

@Petkapil Já myslím, že příští rok už nominovaná nebude, ale protože je ta anketa za celý rok, a zemřela až v dubnu, tak aspoň ty první 4 měsíce toho roku žila, takže se pro ní ještě dalo hlasovat. Ale je zvláštní, že prý v roce 1980 nešlo hlasovat pro Jiřího Schelingera. Bylo by fajn, kdyby dostal posledního slavíka in memoriam.

TomDeSzullo
TomDeSzullo

Slavík, Toť otázka. Domnívám se že spousta lidí se v anketě neangažuje z mého úhlu pohledu. Protože komerce je plná ovcí a ty tvoří nejpočetnější procento hlasů v této anketě. Tudíž se nemůžeme divit. Co jim televize a rádio na servírují, to jedí... bohužel

Petr Prochazka
Petr Prochazka

Vážená osobo Váš názor jo je Váš ,slavík je zdob komunismu a komunistickej zůstal kdo se nepodřídí tak je mimo a dost lidem jako jste vy leží v žaludku ORTEL a dlouho bude ležet ,protože on se nenechá a nikdy nebude komereční jako všichni co tam vystoupili Landu jste loni tahali médiema za projev na slavíku za pravdu kritika a nejsem ten co jen ,že jsem se přidal znám to z vlastní zkušenosti z dob komunismu dlouhý vlasy a otrhaná džíska a to byl problém ,ale doba je jinde a nikdo není povinej sedět na bidílku jak někdo nalajnuje a upřimně Vás typuji na konfidenta STB nebo rozmazlenýho fracka nějakého komunisty Petr Procházka

MarkyzaCabanos
MarkyzaCabanos

@Petr Prochazka Toho rozmazlenýho fracka nějakýho komunisty vzkážu doma. Babičce, co ji komunisti nenechali studovat, nebo dědovi, kterýho zavřeli na pět let do lágru. Budou mít radost! :)

Wax Cage
Wax Cage

Aby sis nepřišla tak špatně (protože zatím sklízíš jenom hejt), tak úplně souhlasím a podepisuji v plném rozsahu. Jediné, co mě mrzí, že jen upozorňuješ na problém, ale nenavrhuješ nic konstruktivního, jak to posunout někam blíž rozumu a porozumění :)

Stepan Bartos
Stepan Bartos

@Wax Cage Jakýkoli návrh by stejně zůstal jen zbytečným návrhem... tohle mi přijde jako moc hezky napsaný povzdech nad úrovní dnešních Slavíků, jakož i angažujících se Čechů. Který je koneckonců hezky doplněn několika komentáři tady ("tipuji Vás na rozmazlenýho fracka nějakého komunisty", "hnislám je přece mír") všech těch chytrých lidí, kteří ví všechno nejlépe. :)

HonzaCinka
HonzaCinka

Můžu se zeptat na kolika koncertech jste byla?? Dekuji

Radim Grimsvotn
Radim Grimsvotn

Autor se patrně těší na řev z minartů a bezva kočky v burkách. Pokud se soudruhovi jeví např song Mešita málo sluníčkový, pořád si může zajet na poznávací zájezd do IS, tam ho nepochybně pohostí a potvrdí, že hnislám je přece mír. Pokud je realita v přímém rozporu s ideou, pak tím hůř pro realitu. Antikarma za totální blábol o anketě, která se dávno přežila.

Martin Mrakoplas Rypl
Martin Mrakoplas Rypl

A můžu se optat autora kolik písniček Ortelu slyšel a kolik zná posluchačů tutý kapely že tak hezky soudí co je kapela a její posluchači zač?

Děkuju za odpověď ;-)

Podobné články: Blog

Google+