Blog

Soutěž Miss není o kráse. Hahaha

Ředitelce České Miss vadí, že národ vnímá soutěž jako blondýny v plavkách. Divný. Jak to asi jde změnit??
AddThis

Když si do Googlu zadáte „Česká Miss 2015“, mezi prvními 15 fotkami jsou finalistky v plavkách na 11 z nich. Pokud budete vyhledávat články, vyjedou vám titulky jako „Obrazem: 10 finalistek České Miss. Jak se vám líbí?“, „Finalistky České Miss se předvedly v plavkách“ a další. Záhada „vnímání národa“ je náhle objasněna.

Milá paní ředitelko České Miss, všichni moc dobře víme, o co v podobných soutěžích jde. Pokud chcete, aby finalistky byly vnímány jinak, nechte je během finálového večera na pódiu v neoprenu počítat kvadratické rovnice a zrušte disciplínu Promenáda v plavkách. Neidentifikujte děvčata pomocí jejich tělesných proporcí a netahejte na zájezd finalistek k moři štáb bulvárních fotografů, kteří je fotí výhradně polonahé. Možná to zní bláznivě, ale ve vnímání soutěže by to mohlo pomoct.

Ačkoliv, vlastně spíš ne. Miss byla, je a bude vždy soutěží krásy, nikdy v ní nepůjde o prudkou inteligenci a schopnosti jednotlivých finalistek. Že se po soutěži některé z nich chytly nad rámec kariéry „modelka, moderátorka, zpěvačka, manželka hokejisty/fotbalisty“, je prostě záležitost statistiky, a ne toho, že byly v Miss.

Když se děvčata promenádují před porotou a diváky, všichni jim koukají na prsa, nohy a úsměv. A vyhraje ta s nejlíbivějším obličejem. Pokud nechcete pořádat soutěž krásy, pořádejte matematickou olympiádu. Tam přece taky všem nebudete vysvětlovat, že to není o počítání příkladů.

AddThis
1 comments
Veny
Veny

Jelikož daleko hezčí holky potkávam denně na ulici, tak opravdu věřím tomu, že tato soutěž není o kráse.

Možná je to o tom, která se tváří víc uměle ... nebo o tom, která má nižší BMI ... kdo ví ? :D

Podobné články: Blog

Google+